0 - 2
[0 - 0]
FC Háje Jižní Město FCPK

Kopanina zastavila pád a veze tři body z Hájů

Praha (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny už opět poznávají, jak chutná vítězství. Po třech kolech bez výhry museli bodovat v Hájích a zvládli to. V 8. kole pražského přeboru tam vyhráli brankami Horáka a Strnadela 2:0 a udrželi kontakt se špičkou. Teď je čekají dva domácí zápasy v řadě. O svátečním pátku Újezd a pak Aritma.
Neoblíbený soupeř z Hájů byl konečně pokořen. Loňský nováček sebral Kopanině v minulé sezóně všech 6 bodů a v Přední Kopanině domácím na jaře nastřílel dokonce potupných pět branek. To vše měli fotbalisté Kopaniny v hlavách před třetím vzájemným utkáním, ve kterém se však karta konečně obrátila. Háje ukázaly, že po euforické první nováčkovské sezóně bude ta druhá tradičně těžší. V první půli ještě držely se soupeřem krok, ale po přestávce se hrálo na jednu branku, a to tu domácí! Oba týmy potřebovaly vyhrát, ale bylo vidět, že zkušenější hosté si s tlakem umí poradit lépe. Kopanina se po třech nevydařených kolech semkla a předvedla týmový výkon. Snaha hrát vzadu na jistotu a dopředu trpělivě přinesla úspěch. Gólman Drahorád udržel svou druhou podzimní nulu a vepředu se prosadili Horák se Strnadelem. Tým si poradil s absencí Martina Haška, kromě dlouhodobých marodů chyběli nově také zranění Verner, Tyxa a Slanina. Na rozhodnutí se však čekalo dlouho. Teprve v posledních pěti minutách Kopanina udeřila. V obou brankách měl prsty Robert Nedvěd. Nejprve odcentroval zleva a po skrumáži před brankou míč do sítě dorazil Horák, který důsledně sledoval akci až do úplného konce. Při další akci si Nedvěd přeběhl na pravou stranu a našel na malém vápně Strnadela. Kopaninský šutér si míč zpracoval a propálil nekompromisně brankáře Tlustého. A bylo hotovo! Zajímavostí je, že to byla 8. branka Bohuslava Strnadela v této sezóně, padla v 8. kole a celkově tím nasbíral Strnadel 88 branek v dresu FC Přední Kopanina. Strnadel si mohl připsat v utkání více než jeden gól. Dvakrát jeho střelu během utkání vyrážel Tlustý na roh, jednou překopl z malého vápna a ve své největší šanci šel v 67. minutě sám na Tlustého, ale gólman mu kličku vystihl a míč stáhnul k sobě. Kopanina měla šancí ke skórování mnohem více, také proto je její vítězství zasloužené. Tleskalo se při trestném kopu Truhláře, který v prvním poločase zastavilo břevno. Pěknou střelou z dálky se předvedl Trusina a Tlustý nepříjemný míč vyrážel jen na roh. Ve druhém poločase mohl skórovat i Buzek, který po zranění svalu skvěle odpracoval celý zápas a naběhal kilometry. Ve vápně mu předložil míč po zemi střídající Giil, ale Buzek branku překopl. V další šanci Jandovi v pádu chyběly k míči milimetry. Samotnou kapitolou byl Erber. Odehrál dobrý zápas, ale chtělo to gól. V první půli k tomu měl tři velké možnosti. Domácí měli útočné choutky jen v první půli. Největší šanci měl Fedič ve 32. minutě, ale zmařil mu jí Drahorád. Ten si poradil i se střelou Duba z úhlu, zkušený Hartman hlavičkoval hodně slabě. Po přestávce se domácí na branku Drahoráda pouze dívali, a to jen z velké dálky. Když pak v 70. minutě trenér Sýkora vystřídal Bičaníka, vyklidili i střed pole. Vítězství v Hájích bude pro Kopaninu cenné až teprve tehdy, pokud doma porazí v pátek Újezd. Tým se zkušenými hráči Časkem a Škodou venku vyhrál všechny čtyři zápasy, ve kterých dosud nastoupil. Kopanině se naopak doma zatím vůbec nedaří. Pikantní souboj se bude hrát na svátek svatého Václava v pátek 28. září od 16:30 na stadiónu Přední Kopaniny.

Drahorád – Sekerka, Janda, Charvát (K), Trusina – Truhlář (74. Giil), Buzek, Horák, Erber (89. Skočdopole) – Strnadel, Nedvěd Trenér: Pavel Mejdr