1 - 1
[1 - 1]
SK Čechie Uhříněves FCPK

Kopanině chyběl v Uhříněvsi Hašek, ale stále má Strnadela

Praha (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny vezou v 6. kole pražského přeboru bod z Uhříněvsi za remízu 1:1. Obě branky padly těsně před poločasem. Vedení domácích srovnal parádní střelou k tyči kanonýr Bohuslav Strnadel svým sedmým gólem v nové sezóně. Kopanina hrála bez potrestaného Martina Haška.
Martin Hašek dostal za vyloučení proti Zličínu od disciplinárky jeden zápas a v Uhříněvsi si tak Kopanina poprvé v této sezóně vyzkoušela hru bez svého klíčového záložníka. Na půdě loňského nováčka uhrála lepší výsledek než v minulé sezóně, remízu 1:1 (minulá sezóna 1:2, pozn. red.). Vše podstatné se odehrálo v poslední pětiminutovce před přestávkou. Nejprve ve 40. minutě skórovala Uhříněves. Po rychlém brejku překonal Drahoráda Kasal. Jenže Kopanina má nejlepšího střelce soutěže Strnadela a ten dal o sobě vzápětí vědět. Ve 44. minutě poslal svou vizitku k tyči gólmana Jeřábka. Strnadel v Uhříněvsi střílí parádní góly. V minulé sezóně se trefil krásně z dálky do horního rohu, tentokráte zvolil spodní. Kousek za vápnem se s míčem příliš nerozpakoval a poslal ho k levé tyči branky Jeřábka. Strnadel se trefil už ve 24. minutě. Jeho gól však nebyl kvůli ofsajdu uznán. Praporek prvního asistenta Roda byl pro Kopaninu v prvním poločase velkou brzdou. Kromě neuznaného gólu Strnadela na něm skončila řada dalších zajímavě se rozvíjejících akcí hostujícího týmu. Často k nevoli fanoušků i lavičky hostů. Jinak v první půli se v Uhříněvsi hrál fotbal průměrný. Byla zima, foukal vítr, pološero, prostě listopadové počasí. A fotbalu to nesvědčilo! Trenéři se po přestávce snažili rozhýbat hru střídáním. Domácí vyměnili postupně všechny tři hráče, u střelce branky Kasala to bylo střídání vynucené. Při sprintu za míčem zničehonic padl jak podťatý a pro svalový problém dohrál. Trenér FCPK Mejdr podpořil ofenzívu útočníkem Giilem a tvořivým Nedvědem, který se po dvou týdnech marodění opět konečně podíval na hřiště. Očekávaný efekt změn se nedostavil. Žádný gól už nepadl. Vzruch přinesla před brankou Uhříněvse situace z 57. minuty, kdy po souboji padl ve vápně Erber. Dopadl však stejně jako v minulém kole Hašek. Místo penalty obdržel žlutou kartu za simulování. Erber se po zápase vyjádřil jasně: „Sundal mě. Byla to jasná penalta!“ Hlavnímu sudímu vše signalizoval druhý asistent Vojtěch a ten byl evidentně jiného názoru než hráč. Žádný faul! Zajímavostí u rozhodčího Vojtěcha je fakt, že byl v půlce srpna přeřazen z přeboru do 1.A třídy. Důvodem bylo tak velké množství vetací od oddílů přeboru, že se stal v podstatě nepoužitelným pro další obsazování. Zápas v Uhříněvsi směřoval postupem času stále více k remíze. Kopanina byla aktivnější, ale jalová, domácí se zdáli s bodem více spokojeni, ale přesto hrozili rychlými brejky. V samotném závěru fauloval Tyxa a domácí špílmachr Zlatník dostal šanci zahrávat trestný kop z dobré pozice. Zeď obstřelil, ale jinak našel jen připravenou náruč gólmana Drahoráda. S remízou 1:1 jsou více spokojeni domácí. Kopanina je se ziskem 11 bodů pátá a za týden přivítá doma Libuš (sobota, 15. 9., 10:15 hodin).

Drahorád - Tyxa, Janda, Charvát (K), Trusina - Erber (71. Nedvěd), Verner, Horák, Truhlář - Strnadel, Bajar (63. Giil) Trenér: Pavel Mejdr

44. Strnadel (1:1)