1 - 3
[1 - 3]
FC Tempo FCPK

Kopanina potvrdila roli favorita a veze tři body ze hřiště Tempa

Praha (cig) – Ve 4. kole pražského přeboru zvítězila Přední Kopanina na hřišti FC Tempo Praha zaslouženě 3:1 a získala třetí vítězství v nové sezóně. Na Tempu prohrávala po brance domácího kapitána Nechvíly, následnou kanonádou v průběhu pěti minut však skóre zcela otočila. Úspěšnými střelci FCPK byli Buzek, Truhlář a Horák.
Vše podstatné zápas nabídl v úvodní čtvrthodině. Nejprve fanouškům Kopaniny zabrnkal na nervy kapitán Tempa Nechvíla. Už v osmé minutě ve skluzu dotlačil střelu Havlase za brankovou čáru a poslal domácí do vedení 1:0. Naštěstí se domácí radovali z rychlého vedení velice krátce. Už v 11. minutě bylo srovnáno. Strnadel pěkně přiťukl na 25 metrech uzdravenému Buzkovi, který z voleje bez přípravy vypálil a krásnou střelou od břevna do sítě překonal Kuchaře - 1:1. Gólman Tempa v tu chvíli netušil, co ho v dalších minutách čeká. Během pěti minut inkasoval ještě dvakrát. V 15. minutě vyběhl za vápno proti Truhlářovi, ten ho však přeloboval a bylo to 2:1 pro hosty. Hned další minutu zkoprnělá domácí obrana nechala skórovat do prázdné branky Horáka a bylo to 3:1 pro FCPK. Dokonalý zvrat v utkání! Všichni střelci Kopaniny se trefili poprvé v této sezóně, pro Jana Horáka to byl dokonce premiérový gól v modročervených barvách. U dvou branek asistoval Bohuslav Strnadel, s pěti góly zatím nejlepší střelec FCPK a zároveň celé soutěže, na druhý gól Truhlářovi nahrál po Strnadelově přiťuknutí Horák. Strnadel nastoupil při absenci Giila a Nedvěda v útoku s Horákem. Na jeho místě v záložní řadě nastoupil ke svému prvnímu zápasu v dresu Přední Kopaniny Miroslav Verner. Šestadvacetiletý fotbalista byl v týdnu získán z Benešova a pomohl tak trenéru Mejdrovi vyřešit problém v záložní řadě. Tam Kopanině schází dlouhodobě Vyšata s Žáčkem, nyní vypadli i Nedvěd s Erberem. I v dalším průběhu první půle Kopanina nabídla dobrý fotbal. Blízko k dalším dvěma gólům měli Strnadel s Trusinou, ale oba zakončili po pěkných akcích těsně mimo. Pro Trusinu měl zápas zvláštní příchuť v tom, že ještě v minulé sezóně byl kapitánem Tempa. Po přestávce rozhodčí Klíčman po druhé žluté kartě vyloučil domácího Hlavičku a to byl jeden z mála vzrušujících okamžiků druhé půle. Hosté se spokojili s dvoubrankovým vedením a z klidu je vyvedla jen hlavička Havlase po centru Kondráše. Postupně vystřídali všechny tři náhradníky a žádnou vyloženou příležitost si již nevypracovali. Střely Strnadela, Haška i střídajícího Slaniny nebyly pro domácího gólmana Kuchaře nebezpečné. Kopanina je po čtyřech odehraných zápasech na druhém místě o jeden bod zpět za vedoucími Uhelnými sklady. V příštím zápase přivítá doma dvanáctý Zličín, který vyměnil trenéra Andrlíka, jehož místo zaujal Josef Jarolímek s hrajícím asistentem Siganem. Zápas v Přední Kopanině se hraje v sobotu 1. září od 17 hodin.

Drahorád - Sekerka, Janda, Charvát (K), Trusina - Verner (80. Slanina), Buzek, Hašek, Truhlář (76. Bajar) - Horák, Strnadel Trenér: Pavel Mejdr