11.08.2007 | 17:00 | M | Střížkov, Lovosická ul.

0 - 3
[0 - 0]
Bohemians Praha BFCPK

Kopanina zvítězila s Bohemians B, Strnadel opět gólový

Praha (cig) – Ve 2. kole pražského přeboru zopakovala Kopanina výsledek z minulého kola a odváží si první tři body z hřiště soupeře v nové sezóně. Porazila 3:0 rezervu druholigových Bohemians, když dva góly dal Strnadel a jednou se trefil Erber. Strnadel už má 5 branek za dvě kola! Opět mu asistoval Martin Hašek.
Ani druhý rezervní tým z celkových čtyřech, které v přeboru hrají, Přední Kopanině body nesebral. O výsledku rozhodl druhý poločas, ve kterém hosté vstřelili všechny tři branky. Po hattricku z minulého kola byl opět aktivní kanonýr Bohuslav Strnadel. Željazkova v domácí brance překonal dvakrát hlavou. Rovněž gól Erbera byla hlavička! První branku pro Strnadela připravil jeho dvorní nahrávač v dosavadních zápasech Martin Hašek. V 51. minutě se elegantně uvolnil na pravém křídle přes tři obránce a posadil míč přesně na hlavu kopaninského střelce. Ten nekompromisně udeřil do míče a poslal jej pod břevno – 1:0. O sedm minut později zvýšil na 2:0 střídající Erber. Byl to jeho premiérový start v nové sezóně a povedl se mu jak se patří. Dostal se na hřiště v 53. minutě místo zraněného Buzka a po pěti minutách pobytu na hřišti skóroval. Rozehraný přímý kop Nedvěda mu hlavou vrátil před branku ukázkově kapitán Charvát a Erber v klidu skóroval z malého vápna do branky. Také poslední gól padl po standardní situaci. Truhlář zahrál prudce roh na přední tyč, tam si naskočil Strnadel a k zadní tyči hlavou překonal Željakova potřetí – 3:0. Kopanina předčila svého soupeře zejména ve druhém poločase. Zpřesnila hru a kombinačně si vypracovala řadu dalších šancí. Hráči se ale nebáli vypálit i zpoza vápna. Aktivní v tom byli zejména Nedvěd a Horák, ale zkoušel to i levý bek Trusina. Pravý bek Sekerka dokonce skóroval, ale jeho gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. V prvním poločase brzdily hosty nepřesnosti v rozehrávce, hráči byli málo trpěliví a spěchali příliš rychle kupředu, často i zbytečně nepřesnými dlouhými přihrávkami. Také jim asistent rozhodčího Rod zvedl minimálně desetkrát ofsajd! Přesto i v těchto fázích hry byli blízko ke skórování. Slibné akce zejména po levé straně však Horák a Nedvěd nedotáhli. Pěkná byla také hlavička Jandy do protipohybu brankáře Bekeho, ale letěla vedle. Beke se minutu před přestávkou zranil (rameno) a na jeho místo přišel Željazkov. Kopanina má po dvou kolech plný počet bodů a dalším soupeřem jí budou Uhelné sklady. Tento zápas se hraje v sobotu 18.8. v 10:15.

Drahorád – Sekerka, Janda, Charvát (K, 67. Skočdopole), Trusina – Truhlář (82. Tyxa), Hašek, Buzek (53. Erber), Horák – Strnadel, Nedvěd Trenér: Pavel Mejdr

51. Strnadel (0:1), 58. Erber (0:2), 63. Strnadel (0:3)