0 - 1
[0 - 0]
SK Motorlet Praha BFCPK

Praha má podzimního krále: FC Přední Kopanina. Jaro přinese bitvu s Duklou Praha.

Jinonice (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny vládnou Praze. V posledním podzimním kole zvítězili modročervení nad čtvrtým Motorletem B 1:0 brankou kapitána Charváta a vyhráli první polovinu soutěže o dva body před Duklou Praha. V patnácti odehraných utkáních nasbírali šestatřicetbodů. Druhá půlka soutěže začíná v březnu a FCPK si to rozdá o postup do divize s rezervou druholigové Dukly.
Fotbalisté FCPK ukázali svou sílu. Po porážce na Dukle se dokázali zvednout a vyhrát oba zbývající těžké duely v Radotíně a teď i na Motorletu. Nasbírali dvanáct výher, nejvíc ze všech a zaslouženě vedou tabulku. Utkání s Motorletem rozhodl kapitán Charvát. Odehrál vynikající zápas a třešničkou byl vítězný gól. V 60. minutě si naběhl na dlouhý aut Američana Juckema a hlavou překonal domácího gólmana Zamazala. Utkání bylo vyrovnané. Možná by mu i více slušela remíza. Domácí by si jí za svůj výkon určitě zasloužili, ale hosté silou vůle dokázali strhnout skóre na svou stranu. Hrálo se na umělé trávě, za umělého osvětlení. Rychlý zápas plný osobních soubojů, ale i dramatických situací před oběma brankami. Už ve 2. minutě střílel Strnadel z úhlu, gólman Zamazal kryl. Ve 4. minutě stejný hráč po centru Nedvěda hlavičkoval těsně vedle branky. V 17. minutě Motorlet zahrozil dvěma rohovými kopy, první dokázal odvrátit Truhlář, druhý Buzek. Pak borci FCPK zkusili "otevřít" Zamazala střelami ze střední vzdálenosti, ale Truhlářova pecka i Jandův volej se mezi tyče nevešly. Ve 29. minutě nebezpečně prolétl malým vápnem Motorletu dlouhý aut Juckema, ale nikdo z hostů se k míči nedostal. Domácí si vypracovali dvě velké šance v posledních patnácti minutách první půle. Ve 31. minutě se dostal za obranu Podaný, sice přehodil gólmana Borského, ale branku minul. Ve 42. minutě Vagrčka v podobné šanci rovněž netrefil bránu. Bezbrankový poločas sliboval dramatickou podívanou pro druhé dějství. V 55. minutě měl k dispozici dobrý trestný kop Vagrčka, ale trefil přesně do náruče Borského. Pak už přišel jediný gólový moment zápasu. Juckem zprava skvěle vhodil dalekonosný aut a Charvát na přední tyči naskočil a trefil. KOPANINA GÓOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Poslední půlhodina byla infarktová. Kopanina mohla několikrát pojistit výsledek druhým gólem, ani domácí nebyli daleko od vyrovnání. Zejména v 85. minutě, kdy po velkém závaru Žáček vykopával míč z brankové čáry. Na druhé straně byl ve dvou velkých šancích nejlepší střelec soutěže Strnadel, ale nebylo mu přáno. Také Juckem mohl skórovat, ale jeho dorážka minula těsně levou tyč. Domácí kouč Šturma se snažil oživit hru střídáním, postupně poslal do hry tři hráče včetně diváky vyvolávaného "Zagiho" Zachaře, ale ke změně skóre to nevedlo. Přední Kopanina zvítězila v těžkém zápase proti Motorletu 1:0 a může slavit. Po poločase soutěže je první!

Borský - Truhlář, Charvát (K), Žáček, Janda - Vyšata (90. Skočdopole), Buzek, Nedvěd, Gerstner - Strnadel (89. Tyxa), Juckem. Trenér: Pavel Mejdr.