1 - 4
[1 - 1]
FC Háje Jižní Město FCPK

Kopanina veze důležité body z Hájů, vyhrála tam 4:1

Háje (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny prodloužili v pražském přeboru vítěznou sérii na tři kola. V 8. kole zvítězili na hřišti FC Háje vysoko 4:1. Soupeře evidentně přehráli, ale výsledek byl dlouho nerozhodný. Kopanina dokonce prohrávala po vlastní brance kapitána Charváta. Sebevědomým a trpělivým způsobem však nakonec skóre otočila a zaslouženě brala tři body. Nadále vede tabulku a teď jí čeká domácí dvojzápas s Újezdem a Aritmou.
Svěřenci trenéra Mejdra v zápasech venku zatím neztratili ani bodík a potvrdili to i na Hájích. Hráli bez Martina Haška, ve stoperské dvojici Beneše nahradil Horák. Dobrým výkonem v minulém kole si o základ řekl Truhlář, poprvé od začátku nastoupil i Američan Juckem. Vrátil se také Houška. Přes řadu šancí se prvního gólu diváci dočkali až pět minut před poločasem. Po nedorozumění s gólmanem si jinak výtečně hrající kapitán hostů Charvát vstřelil vlastní gól a Háje šly do vedení 1:0. Jejich radost vydržela krátce. Ve 44. minutě Strnadel přizvedl Jandův centr a na zadní tyči číhající Truhlář vyrovnal na 1:1. Po přestávce se tlak hostů stupňoval. V průběhu druhé půle podpořil trenér Mejdr ofenzivu i dvěma čerstvými hráči, Vyšatou a po zranění vracejícím se Nedvědem. Bylo otázkou času kdy domácí tvrz padne. Stejně jako v minulé sezóně se to podařilo v závěrečné desetiminutovce. V 84. minutě Tlustý stihl jen vyrazit Charvátovu hlavičku a Horák stál ve správný čas na správném místě a dorážkou poslal hosty do vedení 2:1. V 88. minutě pak vstřelil svůj druhý gól v soutěži Američan Juckem, který po nádherné akci Nedvěda se Strnadelem dorážel do prázdné branky na 3:1 pro FCPK. V 90. minutě pak Charvátovu ránu zblízka Tlustý jen reflexivně vyrazil, Horák míč vrátil před branku a Hrůza si vstřelil vlastní gól. HÁJE - FCPK 1:4!!! Fotbalisté FCPK mají po osmi kolech 18 bodů a náskok 3 bodů před druhým ČAFC. Teď je čekají doma dva zápasy: Újezd a Aritma. JAK ŠLY NA HÁJÍCH MINUTY: 4.min. - Buzek z dálky technicky nad; 7.min. - Horák po rohu Truhláře těsně vedle; 11.min. - ránu Juckema po zemi Tlustý vyrazil na roh; 14.min. - Gerstner křížnou střelou z 20-ti metrů vedle; 18.min. - Horák ŽK; 26.min. - Dub hlavou po trestném kopu vedle; 31.min. - Buzek z dálky z voleje vedle; 39.min. - Janda sám na penaltě po autu Juckema, střílí nad; 40.min. - Charvát vlastní gól po dlouhém odkopu obránce (1:0 pro FC Háje); 43.min. - Pavelka z dálky střela vedle; 44.min. - FCPK GÓÓOOL!!! Janda centruje, Strnadel hlavou přizvedl a Truhlář na zadní tyči prostřelil vše (1:1); 45.min. - Strnadelova střela tečovaná na roh; POLOČAS 1:1 48.min. - Buzek z malého vápna vedle po centru Jandy; 52.min. - Pospíšil na rohu malého vápna netrefil; 55.min. - Charvát po střele Gestnera tečoval do břevna; 56.min. - Pospíšil ŽK; 60.min. - střídání FCPK, Nedvěd za Gerstnera; 68.min. - Buzek sám na gólmana po přihrávce Strnadela, pálil jen do brankáře; 68.min. - střídání na obou stranách, Vyšata za Truhláře, Šplíchal za Ostrihoně; 72.min. - trestný kop Juckema ze sedmnácti metrů, Tlustý s námahou vyráží, Horákova hlavička olízla tyč; 73.min. - Nedvěd z dálky vedle; 84.min. - FCPK GÓÓOOL!!! Horák doráží míč do sítě poté, co Tlustý jen vyrazil nohami hlavičku Charváta (2:1); 88.min. - FCPK GÓÓOOL!!! Juckem dorazil do prázdné branky přihrávku Strnadela, kterého vysunul střídající Nedvěd (3:1); 90.min. - FCPK GÓÓOOL!!! vlastní gól Hrůza, Charvátovu ránu zblízka Tlustý vyráží, Horák hlavičkuje před branku a Hrůza si srazil míč do vlastní sítě (4:1). KONEC ZÁPASU: FC HÁJE - FCPK 1:4!!!!!!!!!!! Pozn.: sledujte i nadále www.fcpk.cz, již brzy bude přidána k zápasu FC Háje-FCPK fotogalerie od Ladislava Pilaře.

Drahorád - Žáček, Charvát (K), Horák, Janda - Truhlář (68. Vyšata), Houška, Buzek, Gerstner (60. Nedvěd) - Strnadel, Juckem. Trenér: Pavel Mejdr.

44. Truhlář (1:1), 84. Horák (1:2), 88. Juckem (1:3), 90. vlastní (1:4)