0 - 4
[0 - 1]
Bohemians Praha BFCPK

Kopanina porazila béčko prvoligových Bohemians o čtyři góly

Praha (cig) - Raketový start do nové sezóny předvedli fotbalisté FCPK v pražském přeboru. Po domácí výhře nad Vyšehradem B (6:0) porazili i béčko prvoligového celku Bohemians Praha, a to poměrem 4:0 na jeho hřišti. Všechny branky dal Bohuslav Strnadel. Za stavu 3:0 neproměnil Jiří Gerstner pokutový kop.
Tým Bohemians B před týdnem podlehl na hřišti FC Háje 2:3 v sestavě prošpikované hráči z kádru prvního týmu, tentokráte trenér Daniel Šmejkal vsadil na mladíky, kteří se do prvního týmu chtějí teprve dostat a prohrál opět. Utkání začalo pro hosty z Přední Kopaniny skvěle. Už v 5. minutě se levý obránce Janda parádně uvolnil a ještě lépe posadil míč na hlavu Strnadela, který nabídku ke skórování neodmítl a Kopanina šla do vedení 1:0. Rychlý gól ji však trochu ukolébal a následující minuty byly trochu hluché. Domácí zahrozili v 10. minutě, kdy Rodr vyslal střelu vedle branky Borského. Více se dělo až v závěru první půle, kdy nejprve dobře hrající Janda z 25 metrů pálil, Pařízek vyrážel. Pak dostal žlutou kartu Pech za faul na Nedvěda a Strnadel křižně střílel těsně vedle. Ve 45. minutě Pařízek vyrazil pěkný trestný kop Gerstnera na tyč a od ní šel míč mimo branku. Do druhé půle už vyrukovali modročervení mnohem aktivněji. V 50. minutě Nedvěd nezvládl rozehrát přečíslení 3 na 1 a vzápětí Slanina střílel z dálky vedle. V 53. minutě šikovně vysunul poprvé hrající Houška Strnadela, ale ten Pařízka ve velké šanci nepřekonal. To se mu podařilo až v 69. minutě, kdy nekompromisně zavěsil po přesném pasu Charváta - 2:0. Za stavu 2:0 byl závěr zápasu zcela v režii hostů. Svůj velký střelecký den završil Bohuslav Strnadel, který po asistenci Horáka přidal třetí gól a na čtvrtý mu dezorientovaní obránci přihráli před prázdnou branku sami. Za stavu 3:0 pak ještě Jiří Gerstner neproměnil penaltu nařízenou za faul na Horáka. Trenér Mejdr během druhé půle využil v pohodě všechny tři možnosti ke střídání a mohl začít zkoušet varianty na příští týden, kdy bude mít k dispozici ještě Martina Haška a po karetním trestu se vrátí i Michal Buzek. Kopaninu čeká v neděli 7.9. na domácí půdě první z favoritů soutěže, silný tým Uhelných skladů.

Borský - Vyšata, Horák, Charvát (K), Janda - Slaboch (65. Truhlář), Houška (75. Svoboda), Nedvěd, Gerstner - Strnadel, Slanina (72. Tyxa). Trenér: Pavel Mejdr.

5. Strnadel (0:1), 69. Strnadel (0:2), 75. Strnadel (0:3), 88. Strnadel (0:4)