30.07.2008 | 18:00 | P | Smíchov, U Železničního mostu

1 - 1
[0 - 1]
FK Dukla Praha BFCPK

Prověrka FCPK s béčkem Dukly skončila nerozhodně 1:1

Praha (cig) – V dalším přátelském zápase letní přípravy, v pořadí již třetím, remizovali fotbalisté FCPK s Duklou B 1:1. Kopanina šla do vedení brankou Gerstnera, za Duklu B srovnal po hodině hry Šimonovský. Oba týmy postrádaly v sestavách řadu obvyklých opor. Utkání se hrálo na pěkné trávě bývalého SK Smíchov vedle golfového centra Erpet.
Zápas svou kvalitou zapadl do třetího týdne letní přípravy, oba týmy ještě mají dost prostoru do startu přeboru (23.8.) formu vyladit. Ani jednomu mužstvu určitě též nepřidal středeční termín, kdy to hráči stíhají na poslední chvíli z práce. Duklu B v zápase vedl bývalý kapitán české reprezentace Jiří Němec, který opustil post asistenta trenéra áčka Dukly a stal se hlavním trenérem rezervy. V utkání šla Přední Kopanina do vedení, když ve 25. minutě skóroval Gerstner po přihrávce Slabocha. Je to už druhý gól plzeňského odchovance v modročerveném dresu. Dukla v první půli nebezpečná nebyla, gólman Drahorád byl bez práce. Po dvaceti minutách musel kvůli zranění odstoupit Američan Juckem, který má problémy se svalem. Po přestávce šel do branky Borský a ten už se zdaleka tak nenudil. Soupeř byl aktivní, tlačil se dopředu a obrana modročervených nepůsobila nejjistějším dojmem. Přesně po hodině hry Dukla zaslouženě vyrovnala. Střelu Šimonovského sice Borský posunul na tyč, ale od té se balón odrazil do sítě. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou. Pro oba týmy však bude mnohem důležitější vzájemný souboj v mistrovské soutěži, který přijde na program v sobotu 15. listopadu od 10:15 na Julisce.

Drahorád (46. Borský) - Žáček, Beneš (46. Skočdopole), Charvát (K, 46. Svoboda), Tyxa - Horák - Slaboch, Gerstner, Truhlář (46. Vyšata) - Slanina, Juckem (20. Janda)