27.07.2008 | 10:15 | P | Horní Měcholupy

0 - 2
[0 - 1]
SK Horní Měcholupy FCPK

FCPK porazil divizní Měcholupy brankami Nedvěda a Juckema

Praha (cig) – Druhý přípravný zápas zvládli fotbalisté A týmu FCPK mnohem lépe než úvodní mač ve Velké Dobré. Tentokráte na ně čekaly divizní Horní Měcholupy. V minulé sezóně sedmý tým divizní skupiny B porazili hráči FCPK na jeho hřišti 2:0. Úspěšnými střelci byli Robert Nedvěd a poprvé Američan Garth Juckem. Ten také asistoval u první branky.
Kopanina stále postrádala svého kanonýra Bohuslava Strnadela, který doléčuje kotník. Nehrál ani kapitán Honza Charvát, který si odnesl drobné šrámy ze zápasu s Velkou Dobrou. Martin Hašek si plní v letní přípravě trenérské povinnosti v Baníku Sokolov. Navzdory absencím těchto klíčových hráčů modročervení odehráli kvalitní zápas. Hráli zodpovědně a maximálně koncentrovaně. Kromě brankových situací si vypracovali další možnosti, ty největší spálil Nedvěd a Slaboch. Domácí team měl výraznou výškovou převahu a v první půli byl nebezpečný z množství rohových kopů a dalších standardních situací. Všechny však hosté dokázali odvrátit a uhájili čisté konto. V první půli chytal Dan Borský, ve druhé ho vystřídal Ivo Drahorád. Ten si připsal nejlepší zákrok zápasu, když po přestávce zmařil vyloženou brankovou příležitost soupeře. Vedoucí gól FCPK vstřelil Robert Nedvěd, který patřil k nejlepším hráčům zápasu. Umístěnou střelou levačkou nedal gólmanovi šanci. Přihrával mu Američan Garth Juckem. Ten pak zajistil finální podobu skóre, když se trefil ve druhé půli z trestného kopu. Příští zápas sehrají fotbalisté FCPK ve středu 30.7.2008 od 18 hodin s Duklou B na hřišti bývalého SK Smíchov u Železničního mostu vedle golfového centra Erpet.

Borský (46. Drahorád) – Svoboda (46. Žáček), Beneš, Janda (46. Slaboch), Tyxa – Buzek (K) - Vyšata (46. Truhlář), Juckem, Nedvěd, Gerstner – Horák Trenér: Pavel Mejdr