4 - 3
[0 - 2]
Mladší žáci (U13)SK Union Vršovice

Mladší žáci jakožto nováček soutěže vstoupili do sezony vítězně!

Přední Kopanina - Mladším žákům FCPK se minulou sezonu podařilo zakončit na druhém místě v tabulce, a tak si díky tomu vybojovali postup do vyšší soutěže. V ní odehráli o víkendu své úvodní klání, na domácí půdě proti Vršovicím. Hosté vstoupili do zápasu lépe, kdy využili možná lehké nerozehranosti Kopaňáků. Vršovice vyšly do vedení 0:2, a za tohoto stavu se šlo do kabin. Do druhé půle vyšel na hřiště zcela jiný tým FCPK, a modročervení dokázali během pár minut snížit deficit. Na tuto branku však měl odpověď i soupeř, který opět zvýšil na 1:3. Od tohoto okamžiku to však už byla jen Kopanina. Přišla závěrečná desetiminutovka zápasu, a s ní i góly. V 61. minutě skóroval Rabe, hned o chvíli později dorovnal Hanus, a stejný hráč vstřelil i vítěznou branku na 4:3 jen dvě minuty poté. Gratulujeme mladším žákům ke skvělému obratu!

Hodnocení trenéra - Václav Kočí:

Do našeho prvního mistrovského utkání jsme vstoupili velmi aktivně a dokázali jsme se díky dobré přechodové části dostávat na soupeřovu polovinu, kde jsme však nedokázali dobře zvládat přechod přes obrannou řadu. Aspoň víme, na čem do budoucna zapracovat. Potom jsme dostali dva smolné góly z našeho nedorazu a jedné pomalé malé domů. Jinak první půlka byla velmi vyrovnaná a obě mužstva měla své příležitosti, které jsme my ani soupeř nedokázali využít. Do druhé půlky jsme vlétli aktivně a po zásluze jsme srovnali po krásné ose Goca - Froleš - Hugo Plešner. Bohužel se nám poté zranil gólman po nešťastném zákroku a musel do brány Péťa Kohout, který si se situacemi až dokonce zápasu pral statečně. Bohužel po gólu jsme nedokázali navázat na dobrý start do druhé půlky a dostali jsme gól na 1:3. Poté byla taková 15ti minutovka ničeho a něčeho. Nedokázali jsme přecházet do útoku tak, jak bych chtěl, a to stejné si myslím říkal trenér soupeře. Po této pasáži ale přišla naše pětiminutovka. Nejprve Kuba Rabe neuvěřitelnou individuální akcí prošel přes dva hráče středem hřiště a korigoval skóre na 2:3. Ani né minutu poté utekl po levým křídle Matouš Hanus a krásnou přízemní střelou na zadní tyč srovnal na 3:3. A co by se nestalo, 2 minuty poté, Matouš Hanus dává gol na 4:3. Branka jak přes kopírák té jeho první. Poprvé v zápase jsme vedli a dokázali jsme ho týmovým výkonem pohlídat až dokonce. Moc chci poděkovat rodičům za báječnou kulisu a také soupeři za krásný zápas se vším všudy.

Tauš - Veselý S., Farář, Kohout - Hanus, Plešner H., Rabe - Kysela. Náhradníci: Plešner O., Froleš, Goca, Hrdlička. Trenéři: Václav Kočí, Jakub Řešátko.

41. Plešner H. (1:2), 61. Rabe (2:3), 62. Hanus (3:3), 64. Hanus (4:3)