22.09.2024 | 10:30 | M | Kopanina

7 - 3
[4 - 1]
Mladší dorost (U17)SC Xaverov Horní Počernice o.s. B

Mladší dorost podtrhnul dobrý start do nové sezony. Po postupu si i ve vyšší soutěži zatím vede dobře.

Přední Kopanina - Mladší dorost sehrál duel dvou nováčků soutěže. Utkal se s rezervou Horních Počernic, se kterou v minulé sezoně bojoval o prvenství ve 2. třídě. Kopaňáci se nakonec museli smířit se druhým místem, a nyní se poprvé utkali s tímto soupeřem v 1. třídě. Od úvodního hvizdu do zápasu vstoupili lépe domácí a hned si vytvořili náskok. Do poločasu to bylo již 4:1 ve prospěch FCPK. V druhé půli modročervení udrželi koncentraci a výsledek si pohlídali na konečných 7:3. Po třech kolech má mladší dorost na kontě šest bodů.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Utkání se hrálo doma za krásného počasí. Do zápasu jsme nastoupili se změnami oproti zahajovací sestavě na Hájích a začali jsme tlakem. Hned v 6. minutě kopal dva rohy za sebou Fuksa a oba byly nebezpečné s tím, že ten druhý umístil z malého vápna Chudada hlavou k tyči: 1-0. Hrali jsme konečně i fotbal, přihráli si a drželi domluvenou taktiku. Ve 13. minutě vybojoval na půlce míč Chudada a běžel sám na brankáře před nímž na vápně přihrál na levou stranu, kde dobíhal Fuksa a z úrovně penalty zavěsil na 2-0. Soupeř začal zlobit a uprostřed nás dva krát přehrál. Při druhé akci jsme propadli a nevystoupili proti střele, která skončila po břevnem výborně chytajícího Jeřábka 2-1. Ve 31. minutě vybojoval Strnadel za vápnem míč a bombou k tyči zvýšil na 3-1. Ve 43. pak na pravé straně po pěkné akci naběhl Dragon a krásnou přihrávkou našel před brankou Chudadu 4-1. Druhá půle začala odebráním balonu Živkovskym, míč posunul Chudada na Strnadela a ten zavěsil a zvýšil na 5-1. Pak začal hrát soupeř, který nás v poli roztáčel krásnými přihrávkami, avšak v 51. odpresoval Chudada a donutil rozehrávajícího brankáře, který byl v hloubi pole, k chybě a z 30 metru trefil prázdnou branku 6-1. Soupeř pak zase prošel prostředkem hřiště a po pěkné kombinaci snížil na 6-2. V 74. se v rohu vápna krásně uvolnil Strnadel a našel před brankou Chudadu, který dal svůj čtvrtý gol v zápase 7-2. Pak jsme se nechali uchlácholit a nechali hrát soupeře. Ten v 89. po pěkné kombinaci snížil na konečných 7-3. Líbil se mi první poločas, kdy jsme hráli opravdu pěkně a konečně se na to dalo dívat i fotbalově. Útočné duo Chudada Strnadel zamotalo hostům hlavy a krásnými akcemi nastřílelo 6 branek. Krásná akce zakončená do prázdné branky Fuksou a dobře chytající Jeřábek, který chytil pár pěkných střel a dva krát vyběhl do hloubi pole ukopnout soupeři míč. Hosté hráli místy krásný kombinační fotbal.

Jeřábek, Pokluda, Fronk, Peřina, Nachtman, Fuksa, Šálek, Kysilka, Semeraro, Chudada, Vrabec. Náhradníci: Franěk, Strnadel, Včelař, Flek, Škorňa, Živkovski, Dragon. Trenér: Kamil Chudada.

6. Chudada (1:0), 13. Fuksa (2:0), 31. Strnadel (3:1), 43. Chudada (4:1), 46. Strnadel (5:1), 51. Chudada (6:1), 74. Chudada (7:2)