09.06.2024 | 14:45 | M | Podolí
1 : 1
[0 : 1]

Mladší dorost na Podolí získal bod, a tak končí na druhém místě!

Podolí - Důležitý zápas měl na programu mladší dorost Kopaniny, který se utkal s Podolím o konečné druhé místo v tabulce. Na půdě soupeře to vřelo od úvodního hvizdu, a jednalo se tak o velmi intenzivní utkání plné všelijakých emocí. I přes lepší hru Podolí a domácí výhody to byli hosté z Kopaniny, kteří se trefili jako první. Stalo se tak po brance Hrubého ve 33. minutě, díky které si modročervení do šaten odnesli vedení 0:1. Během druhé půle se domácím krátil čas, a tak byl duel čím dál více vyhrocený. Tlak zelených vyústil v branku v 83. minutě, která jim dala naději, a závěrečná desetiminutovka celé sezony byla o všechno. Podolí zkoušelo všechno a najednou se okolnosti vyvíjeli v jeho prospěch. Nejprve červená karta v 86. minutě pro Peřinu, následně dokonce penalta proti FCPK. Tu však v 89. minutě bravurně zlikvidoval Štička, který tak Kopaňákům vychytal druhé místo! Na závěr byl ještě vyloučen hostující Nachtman, ale to již zápas nezměnilo, a U17 si z těžkého prostředí odnesla klíčový bod.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Utkání o druhé místo, navíc domácí měli velkou podporu fanoušků. Před zápasem bylo utkání B-týmu domacích, a po jeho konci už někteří hráči atakovali naše kluky. Bylo jasné, i ze zkušenosti domácího utkání, že to bude drama! Na jaře se potýkáme s koncovkou, a tak taktika byla ubránit prostor uprostřed a pokrýt útoky ze stran. Nutno dodat, že domácí byli fotbalově daleko lepším týmem, ale naše destrukce fungovala. Bohužel jsme neudrželi míč a při přechodu do útoku jsme si nepřihráli. Ve 33. minutě zpracoval přihrávku Chudada, přihrál mezi stopery Hrubému a ten byl u míče dříve než brankář a prostřelil ho na 0:1. Do poločasu se nic zásadního nestalo. Druhý poločas byl vyhecovaný nahoru dolu, soupeř měl více ze hry, propadávali jsme na pravé straně a z jednoho po centrů se nekompromisně trefil domácí Linhart a srovnal na 1:1. Domácí byli nervozní, vynucovali si fauly řvaním na rozhodčího. V 86. došlo k tvrdému střetu a faulu od Peřiny, který za faul na půlce hřiště viděl rovnou červenou. V 89. se do vápna dostal domácí hráč, a po faulu Včelaře se kopala penalta. Jenže my máme Štičku :-), který bravurně penaltu zneškodnil. Domácí byli hodně nervozní, navíc v 95. na levé straně udělal faul Nachtman, který byl následně dvakrát napaden domácími hráči a ten oplácel. Rozhodčí se rozhodl zahrát karty s Nachtmanem, a ten dostal najednou dvě žluté a následně červenou. Výsledek jsme ubránili; znovu podotknu, že domácí byli výrazně fotbalovější, ale získaným bodem jsme si zajistili druhé místo v tabulce. Po zápase se strhla mela, kdy domácí neunesli výsledek, který pro ně nebyl přijatelný.

Štička - Brychka (K), Peřina, Včelař, Škorňa - Fuksa, Živkovski, Hrubý - Franěk, Krejča, Chudada. Náhradníci: Bernas, Kaška, Nachtman, Kysilka, Vrabec, Fronk. Trenér: Kamil Chudada.

33. Hrubý (0:1, as. Chudada)