4 - 0
[3 - 0]
SK Štětí FCPK

Kopanina dostala výprask ve Štětí. Porážka rozdílem třídy o čtyři góly.

Štětí - Výjezd Přední Kopaniny do Ústeckého kraje skončil nečekaně vysokou porážkou. V 6. kole 4. České fotbalové ligy nestačili Kopaňáci na SK Štětí a od Labe vezou debakl 0:4. Vše rozhodl už první poločas, ve kterém domácí dali tři góly a všechny vsítil jediný střelec - Jiří Alberovský. Kopanina tak prohrála oba po sobě jdoucí zápasy venku a nejbližší možnost zastavit tuto nepříznivou sérii bude mít za týden doma proti Olympii Březová.

Diváci ve Štětí viděli v poli vyrovnaný zápas, ale zásadní rozdíl byl v chování obou týmů před oběma brankami. Zatímco Kopanina v defenzívě hořela a Štětí ohrožovalo branku Matějky velice snadno, na druhé straně byli Kopaňáci neschopní vstřelit gól. Jednou měli smůlu při střele Mainolfiho do břevna, ale pak kromě tutovky Razetta už nic nevyprodukovali.

Štětí šlo do vedení ve 14. minutě, když trestný kop zatočil k tyči Alberovský - 1:0. Fauloval Schierreich. Paradoxně stejnou, možná ještě lepší, parketu měl chvilku předtím na druhé straně Zelenka po faulu na Urbana, ale trefil jen do zdi.

Střelecký apetit domácího útočníka s číslem 7 Jiří Alberovský v sobotu pokračoval. Ve 25. minutě mu obrana FCPK lajdácky nechala spoustu prostoru po nakrátko rozehraném rohu, Alberovský se dostal v klidu do ideální palebné pozice a na zadní tyč krásně zakroutil svou střelu - 2:0. Hattrick pak dokonal "šatňákem", kdy po rychlém brejku a centru z pravé strany zakončoval přesně k tyči hlavou - 3:0.

Štětí po porážkách na Admiře a doma s Tempem potřebovalo bodovat a po první půli k tomu udělalo výrazný krok. Určitě jim k tomu pomohl také silný vítr v zádech, ale nejvíce matná hra soupeře zejména v obraně.

Do druhé půle trenér Kopaniny Daniel Vott udělal dvě změny. Poslal druhého útočníka Barratta a také Miroslava Vernera. Ze hřiště šli Razetto a Hovorka. Na vývoj utkání to však vliv nemělo. Kdo čekal, že Kopanina po větru zatlačí domácí a pokusí se s výsledkem něco udělat, nedočkal se.

Hosté v podstatě nevyslali jedinou nebezpečnou střelu na branku Čížka a patnáct minut před koncem si nechali dát ještě čtvrtý gól. Kopanina zanechala ve Štětí špatný dojem, po slibných výjezdech do Ústí nad Labem a Karlových Varů se teď vrátila dvakrát s prázdnou a se sedmi body se propadla do dolní poloviny tabulky.

Většina zápasů 6. kola se odložila kvůli dešťům a povodním, tabulka je neúplná. Za týden by už extrémní počasí nemělo další kolo ovlivnit a Kopaňáci přivítají doma Olympii Březovou.

Matějka - Kučera, Schierreich, Černý, Hovorka (46. Verner) - Asad - Havránek, Mainolfi, Razetto (46. Barratt), Zelenka - Urban (70. Kočí). Trenér: Daniel Vott.