3 - 2
[1 - 0]
FC Tempo FCPK

Kopanina prohrála v divizi pražské derby. Na Tempu padla 2:3, trefil se Urban.

Lhotka - Fotbalisté Přední Kopaniny připisují v 5. kole čtvrté České fotbalové ligy druhou porážku a poprvé se vrací ze hřišť soupeřů bez bodu. Po úspěšných výjezdech do Ústí nad Labem a Karlových Varů nyní prohra v pražském derby na Lhotce s Tempem 2:3. Další poprvé bylo první vyloučení v podání Davida Edreese a také první start a první branka kanonýra Daniela Urbana. Kopanina má za sebou první třetinu podzimu, ve kterém nasbírala 7 bodů. Za týden jsou Kopaňáci opět venku a míří do Štětí.

Nepovedený první poločas a selhání v klíčových momentech ve druhé půli. To rozhodlo o prohře Kopaniny v derby. Oba týmy jsou nováčkové 4. České fotbalové ligy, shodně postoupily z pražského přeboru v minulé sezóně. Kopanina z prvního místa, Tempo dodatečně ze druhého. Právě v přeboru v minulém ročníku se ve vzájemných zápasech dařilo 100% Kopanině. Vyhrála nad Tempem 4:1 doma i venku. Stejného soupeře přehrála i 3:0 v poháru. Teď byl úspěšnějí tým ze Lhotky.

Trenér Přední Kopaniny Daniel Vott musel kvůli zranění míchat se sestavou. Vyměnila se celá pravá strana, ze které vypadli Bárta (střelec druhé branky proti Českému Brodu) a Mejdr. Na jejich místa nastoupili Kučera a Šalanský.

První půle se hostům nepovedla. Na branku Pacovského vystřelili jednou, když Šalanský vypálil sice pěkně, ale doprostřed a až těsně před půli. To už hosté prohrávali 0:1 po rychlé brance Tempa, když rychlou akci zakončil přesně už v 5. minutě Havlíček.

Do druhé půle udělal kopaninský kouč Vott hned tři změny. Ze hřiště Šalanský, Hovorka, Havránek, na hřiště Razetto, Zelenka a Lískovec.

A změny to byly k lepšímu. Kopanina zahájila druhou půli skvěle a po spolupráci střídajících hráčů brzy srovnala. Ve 49. minutě zatáhl míč do vápna Zelenka a jeho centr přetavil ve vyrovnávací gól Razetto - 1:1.

Na tři stovky fanoušků a mezi nimi i hodně kopaninských fans očekávalo s napětím další vývoj zápasu, zvláště když v 69. minutě šel poprvé na hřiště v letošní divizi kanonýr Daniel Urban. Úkol bránit ho dostal matador na domácí straně Petr Viktorin.

Urban potvrdil pověst nezastavitelného útočníka hned po nástupu na trávník. Netrvalo pár minut, dostal míč do uličky a šel sám na Pacovského. Bohužel v klíčovém okamžiku mu míč nadskočil a střela mířila nad branku. Tohle byl hodně důležitý moment pro vývoj zápasu!

Další příšel vzápětí - červená karta pro FCPK. Nezkušený David Edrees zbytečně oslabil svůj tým v klíčové pasáži zápasu, když dostal druhou žlutou kartu. Velmi hloupou. Poprvé fauloval a podruhé zabránil domácím v rychlé rozehrávce na polovině hřiště.

Dvacetiminutovou přesilovku domácí využili. Dvakrát se trefil útočník Pytlíček. Nejprve hlavou po parádním centru Havlíčka a podruhé píchnul míč podél vybíhajícího Matějky k tyči. Kopanina sice ještě korigovala, svou premiérovou branku zapsal Urban, který usměrnil centr k tyči, ale to už běžela 90. minuta a času na vyrovnání bylo málo. Když pak na poslední roh mířil i gólman Matějka, realizace kopu se vůbec nepovedla Razettovi a padla i poslední možnost.

Kopanina tak poprvé venku bez zisku bodu a po třetině podzimu v divizi má dvě výhry, jednu remízu a dvě prohry. V příštím kole míří modročervení do Štětí a pak přijede k Drahušce tým Olympie Březová. Kopanina do toho !!!

Matějka - Kučera (K), Schierreich, Černý, Hovorka (46. Zelenka) - Asad - Šalanský (46. Lískovec), Mainolfi (76. Salimehmed), Edrees, Havránek (46. Razetto) - Barratt (69. Urban). Trenér: Daniel Vott.

49. Razetto (1:1, as. Zelenka), 90. Urban (3:2)