1 - 1
[1 - 0]
FCPKTJ Ligmet Milín

Kopanina opouští MOL Cup. Inkasovala v nastavení a padla na penalty.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny se v aktuálním ročníku národního poháru MOL Cup 2024/25 dále nepodívají. Vypadli v předkole. Proti diviznímu soupeři TJ Ligmet Milín sehráli velmi dobrý zápas (1:1) se smutným koncem. Po vedoucím gólu Razetta inkasovali vyrovnávací branku v nastaveném čase a padli na penalty. Do 1.kola postupuje tým z příbramska.

Vše běželo podle parádního scénáře. Krásné kulisy na stadiónu U Drahušky. Početná divácká návštěva 250 diváků, příjemné letní počasí, trávník ve výborném stavu, Kopanina po opatrné úvodní čtvrthodince se rozehrála, před poločasem skórovala, ve druhé půli měla další tutovky a vše se zdálo zalité sluncem. Při ohlášených dvou minutách nastavení však vyletěla nenápadná dalekonosná střela hostujícího Pohořálka a skončila v síti. Last minute vyrovnávací gól poslal utkání do penalt, kde byli šťastnější hosté.

Historicky dvanáctý zápas v národním poháru tak nakonec pro Přední Kopaninu skončil zklamáním. Nezbývá než pogratulovat TJ Ligmet Milín k postupu, ale výkon FCPK byl příslibem do dalších týdnů. Divize startuje už příští víkend.

Domácí kouč Daniel Vott do utkání vyslal sestavu, která si v minulém ročníku pohár vybojovala. Nebyl v ní ani jeden nováček. Ti se dostali na hřiště až ve druhé půli. Přišel Barratt, Bárta a Havránek.

Kopaňáci se v úvodu adaptovali na situaci, první soutěžní zápas, velká návštěva, neznámý soupeř s sestavě se známými jmény (Marek Štěch, Ondřej Mazuch, Karel Soldát). Postupně však přebrali opratě zápasu a po zásluze šli do vedení před pauzou. Urban zařídil přečíslení, našel Razetta, který levačkou do protipohybu gólmana udělal ze Štěcha sochu - 1:0. Vzápětí mohl udělat poločas ještě veselejší Urban, byl úplně sám na šestnáctce, ale příprava k zakončení mu trvala příliš dlouho a střela byla zblokována.

Kanonýr domácích měl režii v rukou i ve druhé půli. Vyzrál na Štěcha, byl u míče dříve a před ním prázdná branka, nastal však velmi vzácný moment, který se nazývá i mistr tesař se utne. Urban pak měl ještě další dvě možnosti, ale nebylo mu přáno. Druhý gól mohl přidat i Razetto, ale po centru z pravé strany nebyl v zakončení důrazný.

Trest tak přišel v nastavení. Nebyla to ani šance. Prostě Pohořálek práskl do míče z velké dálky, ten proletěl houštinou hráčů, skočil před Matějkou a zaplul k tyči - 1:1.

Vzápětí se pískal konec a šlo se do penalt. Domácí Matějka si třikrát sáhnul, jednou chytil, ale protože Barratt a Havránek mířili do oblák, radoval se z postupu Ligmet Milín.

Nutno zmínit, že premiéru na lavičce FCPK měli také noví členové realizačního týmu, Miroslav Verner jako asistent trenéra a Radek Zenkl, vedoucí mužstva a trenér brankářů. Druhý asistent a trenér rezervy František Melounek už s týmem spolupracoval v minulé sezóně. Vítáme je na Kopče a těšíme se na spolupráci.

Za týden Kopaninu premiéra v nové sezóně v divizi. Prvním soupeřem bude Viagem Ústí nad Labem B. Hraje se na stadiónu soupeře.

Matějka - Kučera, Schierreich, Krejčí, Hovorka - Asad - Mejdr (55. Havránek), Mainolfi, Razetto (75. Bárta), Bradáč (55. Šalanský) - Urban (75. Barratt). Trenér: Daniel Vott.

38. Razetto (1:0, as. Urban)