FC Zličín
0 : 6
[0 : 2]

Demolice Zličína, cesta k divizi volná. Kopanina slaví titul dvě kola do konce.

Zličín - Kopanina využila hned první mečbol. Ve 29. kole přeboru Prahy, dvě kola před koncem, zničila Zličín na jeho hřišti vysoko 6:0 a v předstihu slaví mistrovský titul. S druhým Vyšehradem má lepší vzájemný zápas a Tempo už ztrátu nemůže dohnat. Modročervení k vítězství poháru přidávají také ligu a mají double. Titul mistra Prahy získává klub od letiště už pošesté v historii!!!

Zličín chtěl vrátit Kopanině porážku ze středečního poháru a zkomplikovat jí cestu ke zlatu v přeboru Prahy. To se však vůbec nezdařilo. Zápas se stal jednoznačnou záležitostí hostů, přestože se hrálo na umělé trávě kvůli přetrvávajícím dešťům.

Už ve 3. minutě přelstil Zelenka z trestného kopu Macháče a dostal domácí do nevýhody. Stejný hráč pak hlavou doklepl centr Hájka a poločas byl 0:2.

Kopanina v závěru sezóny chytila opravdu mistrovskou formu. Drží každého, kdo se jí postaví do cesty. Z posledních šesti zápasů nepočítaje pohár inkasovala pouze jednou a vstřelila 26 branek. Z toho třikrát zopakovala výsledek 6:0 (Královice, Dukla JM a Zličín). V poháru postupovala také suverénně a za celou cestu inkasovala jediný gól ve finále od Zličína.

Dvoubrankový poločasový náskok a tzv Csaplárova past hosty nevystrašil. Jen co skončila v poločase tombola o deset cen a diváci se občerstvili v restauraci U sousedů na stadiónu, spustila Kopanina další kanonádu. Dvakrát Ptáček, jednou Urban a Hájek. Destrukce!

Samozřejmě pomohla bezchybná obrana v čele s gólmanem Matějkou, který pošesté na jaře udržel čisté konto. V parametru počtu inkasovaných gólů je Kopanina nejlepší (34), stejně jako v počtu vstřelených (94). Pak je také nejlepší v počtu vítězství (21) a v počtu získaných bodů (65), což je klíčové. Pro zajímavost v minulé sezóně postupovaly Spoje s celkovým bodovým ziskem 67 bodů.

Přebor se tak poslední dvě kola bude soustředit na boj o záchranu. Postupová matematika je vyřešena a fanoušci mohou dorazit teď v sobotu 8.6.2024 k Drahušce, kde dojde k předání poháru a medailí. Kopanina slaví mistrovský titul, už šestý v historii (1991, 1998, 2009, 2015, 2016, 2024), k tomu čtvrtý pohár (1995, 2003, 2019 a 2024). Letos tedy double!!! Nenajdeme kluby v Praze s touto bilancí.

Matějka - Mejdr, Schierreich (70. Vágner), Kučera (K), Hovorka - Asad (72. Kočí) - Bradáč (46. Mainolfi), Hájek, Razetto (54. Urban), Zelenka (72. Veleba) - Ptáček. Trenér: Daniel Vott.

3. Zelenka (0:1), 14. Zelenka (0:2, as. Hájek), 58. Urban (0:3, as. Mainolfi), 72. Ptáček (0:4, as. Urban), 79. Ptáček (0:5, as. Hájek), 87. Hájek (0:6, as. Ptáček)