01.09.2012 | 17:00 | M | Hořovice - Městský stadión

3 - 1
[1 - 0]
SK Hořovice FCPK

Švarc držel akcie Kopaniny proti Hořovicku. Nakonec dostal tři góly, dva z penalt.

H o ř o v i c e - Fotbalisté Přední Kopaniny prohráli ve 4. kole Divize A v Hořovicích 1:3. Dostali dva góly z pokutových kopů a přes půlhodiny hráli o deseti. Prohráli však zaslouženě. Soupeř byl lepší a pouze fantastický výkon kapitána Kopaniny gólmana Jiřího Švarce nechal modročervené dlouho ve hře o dobrý výsledek. Kopanina prohrála potřetí v řadě a měla by se probrat. Nejlépe za týden proti Českému Krumlovu doma.
Kopanina pokračovala v utrápených výkonech z posledních dvou kol. Obrana průchoďák, ve středu pole bez nápadu, kloudné přihrávky, důrazu, daleko od hráčů a útok neexistuje! Týmu chybí zranění hráči se zkušenostmi Houška, Buzek, Zadina...mladí si nevěří a zkušení se trápí. Proti Hořovicku individuálními výkony ze šedi mužstva vystoupil jen nováček Tesařík (hostování ze Slavie - premiéra) a ve druhé půli Tržický, autor branky.

Své spoluhráče však držel famózním výkonem kapitán Jiří Švarc v brance. Ač častokrát zůstal osamocen v soubojích s hořovickými fotbalisty, působil na míč jako magnet. Nebýt jeho fantastických zásahů, bylo v poločase rozhodnuto! Švarc povolil soupeři skórovat jen jednou ze hry, další dvě branky dostal z pokutových kopů.

Ten první se kopal už v první půli a kapitán Kaufman proměnil s přehledem. Za stavu 1:0 pro domácí se šlo do kabin a hned po začátku druhé půle bylo vyrovnáno. Tržický dostal míč do šestnáctky a předvedl trápícím se domácím střelcům jak přesně zakončit - 1:1.

Radost hostů vydržela krátce. Vzápětí (49. minuta) se kopala druhá penalta a v souboji kapitánů byl Kaufman i podruhé úspěšný - 2:1 pro Hořovicko. Když za dalších pět minut poslal sudí Vrzal po druhé žluté kartě předčasně do sprch mladého kopaninského stopera Jaroše, vypadalo to pro hosty prachbídně. Přesto další pasáž byla asi nejlepší, co v zápase předvedli. Bohužel vyvrcholením byla jen pěkná tyč Gerstnera, který šikovně poslal na brankou míč hlavou z vápna po vyražení gólmana Nováka.

V 65. minutě přidal pojistku Wágner třetím gólem. Hosté už na zvrat v deseti neměli a Hořovicko ve zbytku minut už trefilo jen jednou tyč.

Švarc (K) - Tržický, Verner, Jaroš, Janda - Bittengel, Tesařík, Vyšata (13. Průša, 58. Caizl), Gerstner (67. Krupička) - Strnadel, Santler. Dále připraveni: Brabec, Jurek, Borský (NB). Trenér: Martin Kuchař.

46. Tržický (1:1)