07.06.2008 | 15:00 | M | Přední Kopanina

4 - 1
[4 - 1]
FCPKFK Dukla Praha B

Jubilejní desátou výhru FCPK v řadě odskákala v derby Dukla

Praha (cig) – Fotbalisté Přední Kopaniny v předposledním kole pražského přeboru mužů porazili v derby Duklu Praha B 4:1. Domácí v utkání dominovali, a přestože už ve druhé minutě prohrávali, zápas otočili a do přestávky rozhodli čtyřmi góly (Horák, Verner, Strnadel, Janda). Stínem zápasu je zranění kolene Šimona Honetschlägera.
Byl to přímý souboj o druhou příčku, Kopanina měla stále teoretickou šanci dosáhnout i na první pozici. Diváci mohli být spokojeni. Viděli zejména v první půli výborný fotbal a pět branek. Po přestávce na hřišti přibylo zbytečně více nervozity a hra byla rozkouskována řadou soubojů i nesmyslných faulů. Do vedení šla Dukla. Už ve 2. minutě se Uhlíř dostal za beky a nekompromisně napálil do protilehlé šibenice branky Karla Králíčka – 0:1. Lepší start si Dukla nemohla ani představit, ale brzy spadla z oblak zpět na zem. Po krásné akci srovnal v 7. minutě Horák. Strnadel vpravo uvolnil Truhláře, který v rychlosti vyslal za beky Horáka a ten po blafáku Černému donesl míč až do branky – 1:1. Smutná byla pro domácí tým 16. minuta. U praporku byl faulován v posledních zápasech výborně hrající Honetschläger a dopadlo to hůře než vypadalo. Poraněné koleno domácího stopera donutilo domácího kouče k prvnímu střídání. Na hřiště šel Tyxa. Absence stoperů se vyrovnaly za pár minut. Na druhé straně se totiž Dukle rovněž zranil výborný střední obránce Mück a byl střídán Moravcem. Kopanina byla v nových dresech při chuti a ve 28. minutě šla do vedení. Verner se za vápnem opřel levačkou do míče a Černý kapituloval podruhé – 2:1. Na rozdíl dvou branek zvýšili domácí ve 35. minutě. Po faulu na Žáčka nařídil rozhodčí Váňa pokutový kop, který s přehledem proměnil kanonýr Bohuslav Strnadel a připsal si svůj 31. gól v této sezóně. Vynikající pasáž modročervených zarámoval Janda, který chladnokrevně zakončil hlavou poté, co mu míč před branku vrátil rovněž hlavou Horák z přetaženého centru Buzka – 4:1. Takový byl výsledek prvního poločasu a domácí fandové byli spokojeni. Po přestávce už ani jeden tým branku nepřidal. Na straně Kopaniny Truhlář, Tyxa ani Strnadel neměli přesnou mušku, na druhé straně Králíček musel zasahovat při pár standardních situacích soupeře z dobré vzdálenosti. Zahrával je Malý nebo Berger. Ve druhé půli se na hřišti přitvrdilo a rozhodčí Váňa se rozhodně nenudil. Kopanina s přehledem dovedla zápas do vítězného konce a potvrdila, že tuto sezónu je v oblasti Prahy 6 bez konkurence. S Duklou po podzimních 3:1 teď na jaře 4:1, s Aritmou doma na podzim 6:0, venku na jaře 8:1. Dukla doposud za celé jaro dostala 6 branek a teď čtyři od Kopaniny. Poslední zápas sezóny 2007/08 sehrají fotbalisté Přední Kopaniny příští týden v Radotíně. Po zápase s Duklou a vítězství Meteoru v Libuši je jasné, že skončí druzí! Budou však hrát o zisk rekordního počtu bodů. Nyní mají 66, což v přeboru doposud nikdy nezískali. Ovšem pokud by získali ještě 3 v Radotíně, překonali by i své maximum ze sezóny 2002/03, kdy svou spanilou jízdu 1.A třídou s postupem do přeboru vyšperkovali ziskem 68 bodů!

Králíček – Žáček, Charvát (K), Honetschläger (16. Tyxa), Janda – Truhlář, Buzek, Verner, Nedvěd – Strnadel, Horák Trenér: Pavel Mejdr

7. Horák (1:1), 28. Verner (2:1), 35. Strnadel p.k. (3:1), 39. Janda (4:1)