31.05.2008 | 17:00 | M | Sokol Královice

0 - 2
[0 - 1]
Sokol Královice FCPK

FCPK v Královicích vyhrál podeváté v řadě a chystá se na Duklu

Praha (cig) – Ve 27. kole pražského přeboru mužů zvítězili fotbalisté FCPK v Královicích 2:0. Šest kol bez porážky, z toho jen jednu remízu. Takovou fazónu měl domácí tým v posledních týdnech a katapultoval se do středu tabulky. Proti Kopanině však nezískal nic. Hosté vyhráli v poklidu a připsali si devátou výhru za sebou! Branky Bortesi a Buzek.
S absencí řady hráčů musel bojovat trenér FCPK Pavel Mejdr v zápase proti Královicím. Viróza posadila na lavičku kapitána Charváta, trest za vyloučení dostal Hašek, ze základní sestavy chyběli dále Vyšata, Horák, Žáček. Dlouhodobě zranění jsou Růžička a Slanina. Přesto sestava, která nastoupila, vzala zápas s plnou odpovědností a v tropickém vedru dala domácím v každém poločase po jedné brance. V zápase byli hosté lepším týmem a tři body si vezou zaslouženě. Dali tak zapomenout na podzimní zápas, ve kterém si Královice odvezly z Přední Kopaniny překvapivě bod za remízu 2:2! V sestavě se objevil od první minuty Ital Matteo Bortesi. Hráč, který s FCPK absolvoval část zimní přípravy, ale pak kvůli studijním povinnostem z kádru vypadl, se stal dobrým žolíkem. Nastoupil v útoku vedle Strnadela a dokud vydržel fyzicky, byl velmi platný. Dostal se do tří vyložených brankových příležitostí, a z toho jednu proměnil. Ve 29. minutě po přihrávce Buzka překonal Kopeckého a poslal Kopaninu do vedení 1:0. V dalších minutách si hosté postupně vypracovávali řadu šancí, ale koncovka jim nevycházela. Domácí měli štěstí, že ještě do poločasu neprohrávali větším rozdílem. Sami měli v zápase dvě slušné možnosti. Specialista na trestné kopy Randa však na Králíček nevyzrál, hlavička Böhma skončila na tyči. Po přestávce se čekalo na gólovou pojistku hostů. Ta navzdory možnostem Bortesiho, Truhláře, Vernera či Strnadela přišla až v samotném závěru, kdy se trefil kapitán Michal Buzek. Hlasy trenérů pro www.eFotbal.cz: Pavel Mejdr( Přední Kopanina): Myslím, že to bylo jednoznačné utkání. Bohužel jsme neproměnili zase spoustu šancí. Mohli jsme být potrestáni dvě minuty před půlí, když tady nastřelili tyčku. Jinak tam nic nebylo a pro nás to jsou zasloužené tři body. Ladislav Janoušek (Královice): Věděli jsme, že Kopanina je fotbalově trochu dál, než jsme my. Hrají spolu už několik let a mají stálou sestavu. My je můžeme porazit jen bojovností a dnes možná i velkým horkem té bojovnosti moc nebylo. Možná, že hráči byli i trochu uspokojeni předchozími výsledky, ta bojovnost dnes trošku chyběla. Jinak soupeř je zkušené mužstvo. Oba góly jsme dostali po našich chybách.

Králíček – Skočdopole, Janda, Honetschläger, Tyxa – Truhlář, Buzek (K), Verner, Nedvěd – Strnadel, Bortesi (80. Charvát). Dále připraveni na střídání: Kopecký Trenér: Pavel Mejdr

29. Bortesi (0:1), 85. Buzek (0:2)