1 - 8
[1 - 0]
SK Aritma Praha FCPK

Kopanina dala v derby Aritmě osm branek, všechny za jeden poločas

Vokovice (cig) – Fotbalisté Přední Kopaniny ve 25. kole pražského přeboru psali historii. Osm gólů Aritmě na jejím hřišti, to tu ještě nebylo. S šesti podzimními trefami inkasovala Aritma od FCPK tuto sezónu 14 branek ve dvou zápasech! Přední Kopanina vyhrála posedmé v řadě a dostala se na druhé místo za vedoucí Meteor.
Vokovice se těšily před zápasem na derby dvou sousedních klubů. Aritma se v posledních kolech zvedla a netajila se plány utnout Kopanině vítěznou sérii. Víru domácím dávaly výkony a výsledky posledních kol. Doma vyprovodili 3:0 Libuš, venku dokonce 6:0 Háje. Hosté šli do zápasu s vědomím, že jsou opět v kompletní sestavě. Po karetním trestu se vrátil kapitán Charvát a také záložníci Verner a Horák. Začátek zápasu byl seznamovací, přesto hosté od začátku měli více ze hry. V jejich středu zálohy opět nastoupil Martin Hašek. Spolu s ním tam hrál Šimon Honetschläger, který měl více zodpovídat za defenzivní práci. Přesto se hned zkraje zápasu jednou pěkně vysunul a levačkou protáhl gólmana Sedláčka. Vokovický gólman Luboš Sedláček byl nakonec smutným hlavním aktérem celého utkání. Ve 20. minutě špatně přečetl situaci a vyběhl proti samostatně postupujícímu Strnadelovi mimo vápno a zde vyrazil střelu kopaninského střelce rukou. Strnadela krásně vysunul kolmicí Honetschläger. Následovala jasná červená karta a výhoda trestného kopu. Pár minut se nehrálo. Trenér Aritmy Kubr stáhl ze hry mladšího z bratrů Rybků a do branky šel mladý Kureš. Ten hned vyrazil bombu Strnadela z trestného kopu a podržel svůj tým. Od té doby se hrálo jen na půlce Aritmy. Domácí zatáhli hluboce svůj blok skoro až k vápnu, Kopanina házenkářsky hledala skulinu v obraně z obou křídel. Pár šancí si hosté vypracovali. Strnadel po Tyxově přiťuknutí mířil nad, další hlavu nejlepšího střelce přeboru po zpětné příhře Nedvěda vyrazil Kureš. A přišel šok! Z jediného brejku domácích padl gól. Dvojice útočníků se rozlétla po ztrátě míče hostů do protiútoku, Marousek z levého křídla poslal míč před branku a Ondřej Rybka doklepl do branky Králíčka – 1:0 pro Aritmu. Za pár minut byl poločas. Do druhé půle poslal trenér Mejdr stejnou jedenáctku. V úvodu druhého dějství přežili hosté druhou šanci domácích, když po standardce trefil urostlý kapitán Aritmy Jindrák hlavou břevno. Ale to byla poslední veselá chvilka pro domácí tým. V 54. minutě přišel na hřiště Horák a s ním přišla na hřiště smršť. Postavil se do útoku ke Strnadelovi, Nedvěd šel do zálohy. A brzy bylo vyrovnáno. V 56. minutě poslal Verner „Europass“ (míč pro Euro 08) z dálky na Kureše, ten střelu neudržel a dobíhající Nedvěd dopravil míč do sítě – 1:1. O dvě minuty později po krásné akci Nedvěd převzal Haškův pas, vnikl do vápna a poslal míč Strnadelovi, ten ho pustil mezi nohama na Vernera a kopaninský středopolař skóroval podruhé. V 64. minutě pak poslední zbytky nadějí domácích utnul Honetschläger třetím gólem. A stál za to. Střelou zpoza vápna vymetl pravou šibenici! Od té chvíle to bylo jen o tom, kolikrát bude ještě Kureš lovit. A protože domácí to nevídaně vzdali a hosté měli chuť hrát pořád dál, stalo se co se stalo. Kopanina dala osm branek a mohla deset! Svůj 29. gól v sezóně dal Strnadel, nádherně se trefil do víka Nedvěd. Dva góly za 36. minut stihnul i Horák. Také druhý střídající hráč Truhlář přispěl jedním gólem.

Králíček - Žáček, Janda, Charvát, Tyxa (54. Horák) - Honetschläger - Buzek, Hašek, Verner (67. Truhlář) - Nedvěd, Strnadel Trenér: Pavel Mejdr

56. a 79. Nedvěd, 69. a 87. Horák, 58. Verner, 64. Honetschläger, 66. Strnadel, 71. Truhlář