10.09.2024 | FCPK | Autor: René Machálek

V první půli nic, mrzelo trenéra Votta z Přední Kopaniny. Přesto myslel na body.

Lhotka - - Tohle se Přední Kopanině dlouho nestalo, alespoň v soutěžích na úrovní hlavního města. Pro tým trenéra Daniela Votta platilo, že s Tempem se pravidelně získávají body. Když oba celky ale povýšily do čtvrté nejvyšší soutěže, padl tým od letiště na Lhotce 2:3 a zkušený kouč neskrýval rozpaky. „První poločas byl z naší strany špatný. Po přestávce tam byly dva zlomové momenty. Zahozená tutovka Urbana za stavu 1:1 a pak naše vyloučení. Je škoda, že jsme prohráli,“ říkal kouč.

Před zápasem jste zmínil, že každá série jednou končí a váš tým poráží Tempo už delší čas. To bylo nějaké tušení? A přišla porážka v nejméně vhodnou chvíli?
Každý, kdo má nějakou sérii, tak ví, že porážka jednou přijde. Takže bylo jasné, že Tempo nás dřív nebo později porazí. A prostě se to stalo teď. Mě spíš mrzí, že první poločas jsme vůbec nezvládli. Byl jsem strašně zklamaný. Z celkového nastavení i z některých hráčů.

Po přestávce to vypadalo, že se Kopanina nadechuje. Cítil jste to podobně?
O půli jsme si něco řekli, a to dost rázně. Poslal jsem na hřiště nějaké nové hráče, změnili jsme rozestavení a šli jsme na hřiště s tím, že potřebujeme dát rychle gól, což se povedlo. A další plán byl poslat na hřiště Urbyho, aby se dostal do nějaké šance.

A i to se stalo, měl na noze vedoucí gól, že?
Ano. A myslím, že to byl první zlomový bod zápasu. Kdyby dal gól na 2:1, tak je z derby jiný zápas. Pod vlivem vedení by se nám hrálo daleko lépe. A hráli bychom taktičtěji na brejky. Bohužel to nevyšlo.

Našel jste tedy i další zlomový moment?
Zlomové bylo vyloučení. My jsme ani nechtěli remizovat, my jsme na Tempu chtěli vyhrát. A v deseti už to pak bylo těžké. Dostali jsme navíc gól po centru ze strany a hlavičce. Pak přišel třetí gól, po němž jsme snížili. Ale to už bylo pozdě. Už jsme ani v deseti neměli síly. Škoda. Myslím, že druhou půli jsme mohli zvládnout lépe a měli jsme to dovést aspoň k bodu.

Mluvíte o tom, že jste měli zvládnout lépe druhou půli, ale ta první byla horší, ne?
Tu první vůbec nehodnotím, tam jsme si nezasloužili nic. Ale spíš to myslím tak, že jak se druhá půle vyvíjela a jak to probíhalo, je nakonec škoda, že jsme prohráli.

Čekal bych, že hráči budou nažhavení, když je čekalo divizní derby. Čím si ten první poločas vysvětlujete?
Nevím, jestli si kluci mysleli, že když jsme Tempo xkrát porazili v přeboru, že to půjde samo. Přesně na tohle jsem je upozorňoval, aby se to nestalo. Hrají to stejně dlouho jako my, mají pět zápasů a jsou na to zvyklí. Ale s tou první půlí jsem prostě nebyl vůbec spokojený.

Po derby jste tedy zklamaný, ale co říkáte na to, jak Přední Kopanina zvládla vstup do divize?
Nespokojenost není. Máme za sebou první zápas se štěstím (výhra v nastavení v Ústí nad Labem 3:2), pak smolný konec ve Varech (v 90. minutě inkasovaný gól na 2:2), to se tak nějak vykrátilo mezi sebou. Jde mi hlavně o to, abychom nechytli nějakou blbou šňůru. Teď snad něco uhrajeme ve Štětí a pak musíme doma s Březovou bezpodmínečně vyhrát. A když budeme mít každých pět kol sedm bodů, tak by to bylo fajn. Tedy minimálně sedm bodů. Musíme v tom pokračovat.

Narozdíl od Tempa se váš tým poměrně zásadně obměnil. V základu nehraje Urban, nemáte ani bombarďáka Ptáčka.
Furt máme nějaké podněty. Někteří kluci ještě nejsou schopní výkony opakovat. Na druhou stranu se nám třeba proti Tempu úplně rozpadla pravá strana, která fungovala v posledních dvou zápasech. Byla to velká ztráta, takže jsme tam trošku experimentovali. Ne všechno vyšlo. Uvidíme, až se kluci dají dohromady, jak to postavíme.

Do divize jste šli s nějakým očekáváním, Kopanina už čtvrtou nejvyšší soutěž v minulosti hrála. Překvapilo vás něco?
Mě zatím překvapili rozhodčí, že jsou naprosto v pořádku.