^
...
03.09.2024 | Autor: JT

Oslavy devadesáti let klubu proběhly úspěšně. Jak si vedly kopaninské týmy?

Přední Kopanina - Během víkendu, kdy srpen nahrazovalo září, se na Přední Kopanině slavilo. V sobotu 31.8. a neděli 1.9. byl U Drahušky slavnostní program k devadesátému výročí klubu. Kromě turnajů, tomboly a spousty dalších akcí na Kopanině odehrály mužské celky své mistrovské zápasy. První den ozdobilo divizní utkání A-týmu s Českým Brodem a závěrem víkendu byl zápas rezervy s Cholupicemi. Přátelské duely sehrály i kategorie U19, U15 a U13. Jak všechna klání dopadla?

Během sobotního dne kopaninských oslav devadesáti let vyběhl do akce na domácím pažitu A-tým. Ten se ve čtvrtém kole Divize B utkal s Českým Brodem. Modročervení po první výhře sezony zaznamenali prohru a naposledy smolnou remízu, kdy soupeř vyrovnával v poslední minutě (více zde). Tento zápas byl skvělou šancí, jak se dostat zpět do vítězných kolejí. Pro Kopaňáky se jednalo o téměř povinný úspěch... domácí prostředí, slavnostní víkend kulatého výročí klubu, soupeř z nižších příček a potřeba tří bodů. Jenže utkání nezačalo podle představ. Hosté se ujali vedení po čtvrt hodině. Náskok však netrval dlouho. FCPK se v průbehu první půle našla a skórovala hned dvakrát. Do šaten se šlo za stavu 2:1. Během druhé půle si ani jeden z celků nedokázal vytvořit gólovou příležitost, a tak tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu. Druhá kopaninská branka, kterou vstřelil Bárta, stačila ke třem bodům! (informace)

Následující den, v neděli odpoledne, bylo zakončením slavnostního víkendu utkání kopaninské rezervy. Ta se po nevydařeném úvodním kole sezony rozehrála a dostala do formy, kterou potvdila i tentokrát svou třetí výhrou v řadě. Po úspěchu 3:1 na hřišti Slivence z minulého týdne si FCPK B připisuje stejný výsledek i ve čtvrtém kole, kdy porazila na svém hřišti Cholupice. Za domácí se prosadili Razetto, Lískovec a Urban. Modročervení se tak vydávají na lov nejvyšších příček soutěže a momentálně uzavírají TOP 4 s devíti body. Příští víkend je čeká duel proti rezervě Meteoru, která se nachází na předposledním místě. (informace)

V poslední srpnový den odehrál starší dorost FCPK svou generálku na začátek nové sezony. Modročervení však tento poslední přípravný zápas vůbec nezvádli a Admira naopak využívala své šance. Nakonec z toho byl jednoznačný výsledek 0:4. (informace)

Jakožto součást programu oslav devádesati let klubu FC Přední Kopanina se modročervená kategorie U15, tedy starší žáci, utkali v derby s Nebušicemi. Hráči se s náročnými podmínkami při vysokých teplotách poprali jak nejlépe mohli a divákům předvedli pěkný zápas. Hosté se jako jediní prosadili během první půle a svůj těsný náskok drželi i přes naprostou většinu té druhé. Už to vypadalo, že si Nebušice odnesou výhru, ale s poslední akcí domácí srovnali na konečných 1:1 po brance kapitána Boška. (informace)

Mladší žáci v sobotu odehráli generálku do nové sezony proti Řeporyjím. Se čtyřmi hráči ze starší příravky odehráli Kopaňáci moc hezký zápas a vysloužili si chválu od trenéra Kočího. Modročervení šlapali jak do útoku tak i do obrany, a to jim nakonec přineslo výhru 7:4. Příští týden kategorii U13 začíná mistrovská sezona. (informace)

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina.