^
...
25.08.2024 | Autor: JT

Třetí hrací víkend odehrán! Áčko plichtilo, béčko za TŘI BODY!

Přední Kopanina - Kopaninský víkend zcela v podání venkovních utkání. Čtyři kategorie od A-týmu po U17 odehrály duely, mužské celky mistrovské, mládežnické pouze přátelské. První mužstvo FCPK vyjelo do Karlových Varů, kde se utkalo s tamní Slavií, která v minulé sezoně sestoupila z třetí nejvyšší soutěže do Divize. Modročervená rezerva odehrála třetí kolo 1.A třídy na hřišti Slivence, a starší i mladší dorost nastoupil do přípravných zápasů.

Fotbalisté Přední Kopaniny stihli ve 4. České fotbalové lize zkompletovat během tří kol svou bilanci - mají výhru, prohru a teď i remízu. V lázeňském městě plichtili s domácí Slávií Karlovy Vary 2:2. Jednalo se o velmi záživný zápas plný situací. První poločas skončil bezbrankovou remízou, avšak šance měly oba celky. Góly si tedy hráči nechali až na druhou půli. V ní Kopanina dvakrát vedla, ale Vary vždy dorovnaly. Za komentář stojí především desetiminutovka od 50. do 60. minuty, kdy padly hned tři branky - dvě kopaninské a jedna domácí. Druhé srovnání stavu se však Slavii povedlo až v poslední minutě! Za Přední Kopaninu se trefily letní posily z Viktorky Žižkov - Timothy Barratt a David Edrees. Trenér Daniel Vott postavil nejmladší sestavu v historii FCPK v soutěžním zápase. (informace)

Kopaninská rezerva se v neděli podvečer vydala na Slivenec, kde za zamračeného počasí odehrála třetí kolo soutěže. Po prohře s MSM a úspěchu proti Nebušicím nyní modročervené čekal nepříjemný soupeř, který loni ukázal, že to na FCPK umí. A to bylo vidět i ze začátku tohoto duelu. Slivenec se ujal vedení ve 13. minutě, kdy k radosti početné domácí kulisy otevřel skóre Tomáš Adamec. Kopanina tak šlápla na plyn, a těsně před odbití 30. minuty se prosadil Štěpán Hájek. Srovnáno 1:1. Hájkovo show však nebylo u konce. O chvílí později se opět trefil a otočil výsledek na kopaninskou stranu. Do šaten se šlo za stavu 1:2. Ani přestávka však kanonýra od letiště nezchladila, a již v 51. minutě slavil Hájek hattrick. Po zbytek klání už se nikdo neprosadil, a FCPK B si tak ze Slivenec veze vydřenou výhru a 3 body! (informace)

Kromě těchto dvou mistrovských zápasů byly v akci ještě dvě kopaninské kategorie, a to mladší a starší dorost. Pro oba celky se jednalo o druhý přípravný duel v cestě za hledání nejlepší formy do začátku sezony. Celek U19 odehrál klání na půdě Zličína, kde i přes to, že modročervení dvakrát vedli, nakonec soupeř zvítězil výsledkem 4:2. (informace) Mladší spoluhráči z U17 se utkali se Sokolem Řepy. I v tomto utkání podlo 6 branek, avšak týmy si je rozdělily po třech. Konečný stav 3:3. (informace)

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina.