^
30.03.2023 | Autor: JT

Víkendový program FCPK. Přehled všech zápasů, kde uvidíte Přední Kopaninu.

Přední Kopanina - Před námi je první dubnový víkend tohoto roku a s ním i první mistrovská utkání několika dalších kategorií FCPK. Sezónu totiž v sobotu obnoví mladší žáci i mladší dorost. V neděli pak mladší přípravka. Velké zápasy čekají kopaninské mužské týmy. Áčko odehraje souboj s Tempem o udržení druhého místa v přeboru a rezerva dostane šance přiblížit se druhé Zbraslavi na rozdíl jediného bodu v 1.A třídě. Starší dorost míří do Zličína, starší přípravka hraje dvojzápas s Duklou na tréninkové umělce U Drahušky.


A-tým Přední Kopaniny se v sobotu odpoledne vydá na půdu Tempa, tedy týmu, který se nachází na třetím místě v přeboru. Rozdíl na druhou Kopaninu tvoří dva body. Nadcházející soupeř je zároveň jediným celkem, který za posledních 9 měsíců dokázal modročervené porazit na jejich stadionu U Drahušky. Jde tak o velmi důležitý souboj, který by mohl mít vliv na celý zbytek soutěže. FCPK si v minulém kole připsala první jarní výhru a bude si chtít vytvořit pohodlnější odstup od dohánějících mužstev.

Preview k zápasu FC Tempo vs FC Přední Kopanina nabízíme zde

Áčko není jediným kopaninským týmem, jež čeká důležitý a náročný zápas z vrchu tabulky. Rezerva se na domácím pažitu v neděli postaví Zbraslavi. Ta je v 1.A třídě druhá, tři body za lídrem ze Střešovic. FCPK B okupuje třetí pozici a má o čtyři body méně než Zbraslav. Top trojka soutěže je tedy rozdělena v rozmezí sedmi bodů. Nadcházející utkání tak bude mít veliký dopad na to, kdo dál bude bojovat o titul, a případnou prohru by Kopaňáci po zbytek jara už těžko doháněli. Výkop je naplánovaný v neděli na 16:30.

Jedno z mužstev, které tento víkend odehraje svůj první jarní mistrovský zápas, je kategorie U13. Mladší žáci se po dobře odpracované zimní přípravě konečně dočkají obnovy soutěže a jejich prvním soupeřem budou Střešovice. Kopaňáci budou chtít přenést do "ligy" zkušenosti nabrané v kvalitních přátelácích. Tým trenéra Skočdopoleho momentálně uzavírá TOP5 s odstupem šesti bodů. Právě první zápas může ukázat, jestli bude mít navíc. Zápas se koná na apríla v 11:00 U Drahušky.

Dvě přátelská utkání o víkendu čekají starší přípravku. Ta se může těšit na zápas v sobotu i neděli. V obou případech se postaví pražské Dukle, avšak nejdříve kategorii U10 a poté mladší U9. Jedná se o poslední zápasy U11 před jejím začátkem jarní sezony a modročervení tak budou chtít navázat na skvělé výkony, které do teď v přípravě ukazovali.

Další celek, jež nastoupí do svého prvního mistráku, je U17 - mladší dorost. Kategorie, jejíž hráči bývají pravidelně začleňováni do zápasů staršího dorostu, a proto jakožto samostatné mužstvo U17 neodehrálo přes zimu žádné utkání. Hned v premiéře na modročervené čeká Hostivař, tedy třetí tým soutěže, který na podzim naložil Kopanině "desítku". Úkol do jara pro mladší dorost bude pokusit se odlepit ode dna tabulky a získat určitě více bodů než na podzim (jeden). Cesta za tímto cílem začne tuto sobotu v 13:30 na Kopanině.

Starší žáky čeká v neděli druhý letošní mistrák. Jaro začali skvělým výkonem minulý víkend, kdy porazili Bohnice 4:1 a připsali si důležité tři body. Tentokrát se po dlouhé době bude moct U15 pokochat domácím trávníkem, na kterém přivítá Stodůlky. Na podzim to byla těsná výhra Stodůlek 2:1 a Kopaňáci nyní mají chuť to soupeři vrátit. Jaro odstartovaly oba týmy suverénně, bude to bitva.

Celý víkend zakončí mladší přípravka. Tu čeká první soutěžní klání letošního roku. Po velmi sympatických představeních během zimy jede U9 do Vysočan, kde se utká s domácí Pragou. Hrát se bude tradičně na dvou hřištích a my přejeme naší nejmladší kategorii v soutěži ať si svůj mač užije. Výkop bude v neděli 2.4. v 17:00.

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

Tempo vs FCPK - sobota 1.4. 16:30, Tempo

FCPK B vs Zbraslav - neděle 2.4. 16:30, Kopanina

Zličín vs FCPK U19 - neděle 2.4. 15:30, Zličín

FCPK U17 vs Hostivař - sobota 1.4. 13:30, Kopanina

FCPK U15 vs Stodůlky - neděle 2.4. 14:00, Kopanina

FCPK U13 vs Střešovice D - sobota 1.4. 11:00, Kopanina

FCPK U11 vs Dukla - sobota 1.4. 11:00, Kopanina UMT

FCPK U11 vs Dukla - neděle 2.4. 11:00, Kopanina UMT

Praga vs FCPK U9 - neděle 2.4. 17:00, Praga

 

Fotowww.unetickypivovar.cz