^
18.03.2023 | FCPK B | Autor: cip

Atraktivní zápas pro fanoušky. Derby dvou sousedů. Nebušice vs Kopanina B.

Vyšehrad - Rezervní tým Přední Kopaniny odstartoval jaro v 1.A třídě hladkou výhrou před týdnem nad SK Modřany 4:1. Nyní ho čeká derby! Svěřence trenéra Kolouška vyzve tradiční lokální soupeř - FC Nebušice. Hraje se na neutrální půdě, umělé trávě Slavoje Vyšehrad, protože Nebušice šetří svou přírodní trávu v úvodu jara. Sledujte tento atraktivní duel v sobotu od 12:15.

Oba týmy mají v této sezóně jiné starosti. Kopanina doráží na čelo tabulky, Nebušice přemýšlí jak uhrát body směřující k záchraně. Hraje třetí s patnáctým. Mezi oběma týmy je rozdíl 32 bodů, když Nebušice jich zatím uhrály jen sedm a od posledního Vyšehradu B je dělí jediný bod. Čísla však nejsou to podstatná. Derby má vždy svůj náboj a emoce.

Bylo tomu tak i v podzimním zápase (více zde). Ten Kopanina vyhrála U Drahušky těsně 4:3. Pohodové vedení 4:1 a oslava hattricku Spizzirriho, vše se málem zvrtlo v závěru, kdy Nebušice korigovaly v 87. a 92. minutě a bylo zaděláno na drama. Další branky však už nepadly.

Podzimní vyhrané derby navázalo na úspěšnost Kopaniny B z minulé sezóny, kdy modročervení vyhráli také oba vzájemné zápasy. Jestli bude série pokračovat, ukáže sobotní duel.

Nebušice jaro odstartovaly prohrou v Cholupicích 1:4. Za patnáct minut prohrávaly 0:3, pak dokonce 0:4 a teprve za tohoto stavu korigoval jedinou brankou hostů Jiří Jelínek. Sestava modro-bílých se od podzimu příliš nezměnila, v brance pokračuje gólman Michal Šilhavý, který byl na odchodu, legendy Přerost a Pavlů odehrály celých devadesát minut a skoro celý poločas dostal talentovaný, teprve šestnáctiletý, Maxim Bartoš, který za dorost střílí spousty branek.

Uvidíme jaké překvapení připraví kouč FC Nebušice Aleš Foldyna, bývalý ligový obránce pražské Dukly, na Kopaninu B.

Modročervení před týdnem přehráli SK Modřany 4:1 (více o zápase) , trefili se Schierreich, Flaks, Veleba, Matějka a trenér Koloušek byl s výkonem spokojen (rozhovor pro FCPK TV zde). Pokud však jeho tým chce prohánět špičku tabulky Střešovice - Zbraslav, neměl by ztratit v sobotním duelu. Aktuální odstup od vedoucích Střešovic je totiž čtyři body! Střešovice o víkendu hrají doma s Aritmou a Zbraslav na Raptorech.

Zápas Nebušice vs Kopanina B s výkopem ve 12.15 řídí trojice rozhodčích Pauer, Wulkan, Pšanský. Delegátem je David Cichra. Pro FCPKMedia bude fotit Jiří Ipser a nejaktuálnější informace vám přineseme na sociálních sítích.