^
27.11.2022 | FCPK | Autor: JT

Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil

Praha – Rok 2005, tehdy se narodil dorostenec Roman Zavadil, který už ve svém věku sbírá zkušenosti v mužích Přední Kopaniny. S dalšími pěti spoluhráči z dorostu dostal možnost nastoupit do přípravy. Připravuje se po boku ostřílených borců, ale i o pár let starších spoluhráčů, kteří mu usnadňují začlenění do týmu. Kromě tréninků hrál také ve dvou přípravných zápasech. Premiéru měl na Admiře B a teď šel dokonce v základu proti Motorletu B. A sklidil pochvalu od trenéra Votta. Roman jde ve šlépějích svého otce, který za FCPK hrával v minulosti.


Kdy ses vůbec poprvé dozvěděl, že půjdeš do přípravy s A-týmem?

To bylo po posledním zápase za dorost, kdy jsme hráli proti Bohnicím.

A jaký si z toho měl pocit?

Byly to takové smíšené pocity, samozřejmě žádné negativní, byl jsem za to rád. Dá se říct, že jsem se těšil a zároveň byl lehce nervózní.

Nyní tedy už máš i zkušenost ze zápasu, jak vnímáš rozdíl mezi mužským a dorosteneckým fotbalem?

Je tam obrovský rozdíl, nejen ve kvalitě, ale i v jiných aspektech jako například důraz či rychlost, vlastně ve všem.

A co se týká tréninků?

Tak co se týká tréninků se mohu opakovat s vyšší kvalitou, a kromě toho také úplně jiný přístup hráčů. Jsou tam prostě vidět ty rozdíly mezi dorostem a chlapama.

Jaká je atmosféra v kabině pro tak mladého hráče jako si ty?

Jelikož je velká část týmu zhruba o 4 roky starší, tak si myslím, že je mnohem jednodušší se mezi nimi chytit a zapadnout do kabiny. Ten věk zas takový problém není.

Trenér Vott vyzdvihl tvůj dobrý výkon v utkání s Motorletem. Jak na tebe taková pochvala působí?

Samozřejmě mě to těší, protože každé pochvaly si vážím. Přece jen aby mě jakožto dorostence ocenil trenér áčka, to se nestává každý den (vše o zápase Motorlet B - FCPK zde).

Ty jsi proti Motorletu odehrál první poločas, který byl vítězný. Proč nakonec došlo k porážce týmu?

Nemohu říct, že bychom druhý poločas byli horší, ale vstřelené branky do naší sítě jsme jim darovali. Naopak my jsme neproměnili dvě tutovky, které by se dávat měly.

Jak toto utkání, tak i zápas na Admiře soupeř rozhodl gólem v poslední minutě, jaký na to máš pohled?

Bohužel jak jsem už říkal, na dva góly jsme jim vlastně přihráli, pak jsme si dokonce dali vlastňáka. To samé na Admiře (vše o zápase), tam k tomu také došlo kvůli naším chybám, a ty se zopakovaly, oba zápasy jsme si prohráli sami.

 

Fotohttp://www.praha.eu/jnp/cz/index.html