Krize Kopaniny pokračuje. Prohra na Tempu je už čtvrtá z pěti zápasů.

Datum a čas:06.04.2019 14:45  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:47. Urban (1:1, as. Flaks)
Góly-soupeř:32. Babický, 57. Geissler, 66. Vltavský, 89. Konejl
Sestava:Švarc - Flaks (52. Huleš), Tržický, Houška, Graf - Janek (46. Vik), Vágner (90. Boček) - Šultes, Cvrček, Průša (87. Machálek) - Urban. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Pacovský - Pavlík, Netušil, Trajhan (49. Křivánek), Čech - Buzek, Perl - Geissler (73. Soukal), Šmídek, Vltavský (88. Adámek)- Babický (60. Konejl). Trenér: Rostislav Kohoutek.

Lhotka - Start do jara se fotbalistům Přední Kopaniny výrazně nepovedl. Z pěti odehraných kol nasbírali k jedné výhře nad Třeboradicemi čtyři další porážky při skóre 11:16! Naposledy tým propadl v zápase proti FC Tempo na Lhotce a prohrál 1:4 po bídném výkonu. Jedinou branku dal Urban, který s 22 góly vede střeleckou tabulku celé soutěže. Příště hostí Kopaňáci U Drahušky rezervu divizní Admiry.

Proti mnohem mladšímu soupeři na Tempu Kopanina své zkušenosti neprodala. Její pohodlný chodící fotbal korespondoval s elánem a agresivitou domácích, kteří si zaslouženě došli pro tři body. Kopanina je šestá s 31 body, Tempo desáté s 24 body.

Kopanina špatně vstoupila do zápasu, na její pomalou a přečtenou rozehrávku vzadu byli domácí velmi dobře připraveni a okamžitým napadáním dostávali modročervené do úzkých. Hosté navíc hráli proti větru a většinu času byli pod tlakem. Z toho se rekrutoval nakonec jen jediný gól, když Janek s Vágnerem nechali hráče odcentrovat od lajny a Babický lehkou tečí na zadní tyč nedal Švarcovi šanci - 1:0.

Tempo si zasloužilo mít výraznější vedení, ale naštěstí zůstalo jen u jediné branky a zápas tak zůstal otevřený i do druhé půle.

Její nástup vyšel výtečně Kopanině, byla to její nejlepší pasáž. Několikrát domácím zatopila a záhy bylo srovnáno, když průnik Flakse a zpětná přihrávka našla Urbana, který měl dost času na přípravu i střelu do sítě - 1:1.

Bohužel iniciativa hostů se brzy vrátili do standardu z prvního poločasu, k čemuž pomohlo i brzké zranění Flakse, který tak rozšířil už početnou marodku - Pospíšil, Pechar, Řežábek, Čihák, Svoboda a vyloučený Zadina.

Ústup z pozic fotbalistů Kopaniny domácí Tempo využilo a o cenných bodech do tabulky záhy rozhodlo. Nejprve po špatné rozehrávce zakončoval Geissler, pak trefil pěkně Vltavský z trestného kopu a na závěr nechala obrana za zsebou Konejla, který prudce křížem propálil Švarce.

Kopanině první třetina jara výrazně nevyšla, tak uvidíme jak se jí podaří v té druhé, kde jí čeká mimo jiné venkovní dvojzápas a také čtvrtfinále poháru s Hostivaří. Nejprve však už tuto sobotu zápas o získání ztracené sebedůvěry proti Admiře B (13.4.2019 od 17 hodin, stadión U Drahušky).

Rostislav Kohoutek (FC Tempo):
 „Myslím, že to bylo kvalitní utkání z obou stran. Z té naší asi nejlepší na jaře. Byli jsme velice efektivní. 4:1 hovoří jasně, byli jsme pracovití a dneska si tři body zasloužili.”
Daniel Vott (Kopanina): „Zápas se snad ani hodnotit nedá. Z naší strany nejhorší zápas, který jsme zatím odehráli. Hrůza, ostuda.”

Nejlepší hráč Tempa: Patrik Geissler.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: nikdo.

Rozhodčí:Polena - Kučera, Štípek
Delegát:Kalcovský
Žluté karty:81. Konejl - 12. Janek, 76. Huleš, 80. Cvrček, 88. Vágner