Vítězství nad posledním se nekonalo. Kopanina jen remizovala s Ďáblicemi 2:2.

Datum a čas:28.04.2018 17:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:14. Řežábek (1:0, as. Flaks), Vágner (2:0, as. Kundelásek)
Góly-soupeř:64. Mařík (2:1), 68. Davídek (2:2)
Sestava:Vácha - Huleš, Čihák (24. Fárka Josef, 63. Vik), Melničuk (K), Bláha - Flaks, Vágner (89. Levý), Zadina, Řežábek - Pospíšil, Kundelásek (22. Machálek). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Chrobok - Petržílka, Radomskiy (72. Hejna), Mařík, Horváth (90. Mošnička), Slunéčko (46. Dafčík), Davídek, Novák, Jackl, Ondrůšek, Veselý. Trenér: Jiří Černý.

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK měli ve 23. kole Pražská teplárenská přeboru napravovat nepovedený dojem z minulého zápasu na ČAFC a zároveň se vzdálit blížícím se sestupovým příčkám. Soupeř byl dle tabulky tomu vhodný, poslední SK Ďáblice. Přesto nakonec remíza 2:2. Domácí dokázali ztratit během druhé půle pěkný dvoubrankový náskok.

Kopanina připustila nepříjemné selhání. Soupeře měla po brankách bývalých spoluhráčů ze Dvora Králové Řežábka a Vágnera na kolenou, ale místo třetí rány z milosti ho nechala vrátit do hry a nakonec i vyrovnat. A v závěru to byly Ďáblice, které měly blíže k výhře.

Modročervení nezahájili zápas dobře a Vácha musel hasit problémy v obraně, ale pak si udělali dvakrát radost. Nejprve Řežábek trefil krásně volej uvnitř vápna a pak Vágner svým prvním gólem za FCPK využil akci po rychlém rozehrání standardky Pospíšilem. Dvoubrankový náskok vydržel domácím do poločasu.

Hosté, kteří musel nastoupit v kopaninských dresech, neboť obě sady, které si přivezli (modrá, červená) se pletly s domácími barvami, však zápas nepoložili.

Kopanina, která byla nucena už v první půlhodině kvůli zraněním dvakrát střídat (Kundelásek, Čihák) druhou půli nezvládla. Nechala soupeře zvednout z výsledkové deprese, vyklidila hřiště a za laxní přístup byla potrestána. Během pěti minut mezi 64. a 68. minutou bylo vyrovnáno.

Nejprve domácí fotbalisté pouze přihlíželi akci od levé strany až míč kombinací doputoval na vápno Maříkovi a jeho tečovaná střela skončila v síti. Za chvilku pak vyrovnal Davídek. Dlouhý míč od gólmana Chroboka propadl mezi Melničukem se Zadinou a špatně bráněný Davídek trefil k tyči.

Odhodlání dovézt tento důležitý zápas do vítězného konce nechali Kopaňáci v kabině. Druhý poločas si ničím nezadal s druhou půlí na Čafce a už tam to bylo velmi špatné.

Tři body tedy nezískal žádný tým. Ďáblicím už to je v podstatě jedno, se sestupem musí být už smířeny. Pro Kopaninu jsou dva domácí ztracené body velmi palčivé, navíc před následujícími dvěma zápasy venku (Tempo, Královice) a s rozšířenou marodkou. Na sestupové místo má Kopanina náskok čtyři body a musí se z této sportovní i mentální krize rychle dostat.

Daniel Vott (Kopanina): „Podle mě rozhodly dvě věci. Nedokázali jsme přidat třetí branku, když šance jsme na to měli. Po dvaceti minutách jsme přišli o dva zraněné hráče a to naši hru výrazně ovlivnilo. Musím uznat, že nechápu, že jsou Ďáblice poslední. Mají tam hodně dobrých hráčů a hrají dobrý fotbal. Situace je vážná a teď nás čeká Tempo a Královice. Alespoň jeden zápas musíme vyhrát.”
Jiří Černý (Ďáblice): „Do šesté minuty jsme měli dvě šance, ale ani jednu jsme neproměnili a pak jsme dostali po standardní situaci gól. Věděli jsme, že jsou v nich domácí silní, stejně jsme ještě do poločasu dostali i druhý gól. O přestávce jsme si říkali, že se zkusíme zvednout. Bojujeme za sebe a za Ďáblice, snažíme se pracovat a dostat se z posledního místa. Povedlo se nám snížit na 1:2 a pak jsme měli šest, sedm šancí. Nakonec jsme vyrovnali, zaplať Pánbůh za bod. Je pravda, že jsme mohli tenhle zápas vyhrát, ale kdyby domácí dali za stavu 2:0 třetí branku, tak to mohlo být také všechno jinak.”

Příští zápas: TEMPO vs FCPK (sobota, 5.5. od 14:30)

Rozhodčí:Bočok - Tomšů, Hrivík
Delegát:Čadský
Žluté karty:Fárka - Jackl, Ondrůšek