Navzdory ztrátám úspěšný jarní vstup. Kopanina vyhrála bitvu s Újezdem.

Datum a čas:11.03.2018 14:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:77. Melničuk (0:1, as. Vik)
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc (46. Vácha) - Huleš (65. Tržický), Melničuk, Bláha, Flaks – Levý (75. Vik), Čihák, Zadina (83. R. Blažek), Řežábek (90. Machálek) - Pospíšil, Urban. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:J. Blažek - Vávra, Červenka, Kodr, Cikhart - Soroka - Bednář (69. Konejl), Kovář, Veselovský, Ferstl - Hlubuček. Trenér: Josef Šimek.

Satalice - Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili odvetnou část Pražská teplárenská přeboru Prahy. V prvním jarním kole (celkově 16.) zvítězili na vypůjčené umělce v Satalicích nad "domácím" FK Újezd nad Lesy 1:0. Jediný gól vstřelil kapitán Melničuk po rohu Vika třináct minut před koncem. Kopanina však počítá i ztráty. Přišla o vyloučeného obránce Bláhu a v poločase musel střídat pro zranění kolene gólman Jiří Švarc.

První jarní kola trpí kvalitou kvůli umělkám. I v Satalicích se hrál fotbal spíše bojovný než pohledný. Domácí hrají o čistou záchranu, jsou předposlední a padají celkem čtyři týmy. Kopanina je ve středu tabulky, nikterak klidném, a určitě více pomýšlí na cestu vzhůru než dolů.

Na hřišti to vypadalo vyrovnaně, expertním pohledem se zdálo, že domácí zahráli lépe než se očekávalo, naopak od hostů bylo očekávání větší. Přes náznaky šancí na obou stranách zápas směřoval k remíze, ale rozhodla ho standardka. Statisticky řečeno po zásluze. Újezd v letošní sezóně s Kopaninou prohrál oba zápasy a nevstřelil jí ani branku. Sestřih podzimního zápasu pustíte zde.

Újezdu zcela jistě pomohla přítomnost zkušeného brankáře Jaromíra Blažka, který se po "vyhazovu" realizačního týmu Dušana Uhrina z Mladé Boleslavy opět vrátil zpět do branky. Odsud populární "Bláža" organizoval celou hru svého týmu a pro spoluhráče včetně osmnáctiletého Veselovského byl velkou psychickou podporou.

Kopanina nasadila dvě nové tváře a dvě staronové. Úplnými nováčky byl záložník Jan Řežábek (přestup Německo, předtím Kunratice nebo Dvůr Králové) a v závěru se na hřiště na skok dostal i Matouš Machálek (Loko Vltavín). Hráči, kteří se v této sezóně představili poprvé, ale dříve již v modročerveném dresu dříve působili, byli Michal Pospíšil a Pavel Zadina.

Brankově se neprosadil nejlepší střelec FCPK a pátý top střelec celé soutěže Daniel Urban (11 gólů). Od první minuty byl poctivě okopáván domácími borci za benevolence hlavního arbitra Hlaváčka. Sílící kritiku pak sudí utnul administrativně správně, nikoliv však citlivě, ožlucením komentujících hostujících hráčů. Možná jedna žlutka pro domácí řízné beky by uklidnila vše.

Nepřesné výroky hlavního sudího společně s pomezním Jeřábkem, který na lajně vlál stejně jako jeho praporek, daly hostům pocit křivdy a to vše umocněno rozladěním hráčů FCPK ze svého průměrného výkonu přineslo na umělý pažit vzrušení. Vše vyvrcholilo vyloučením obránce Bláhy v samotném závěru za příliš horlivou kritiku na jejíž formulaci se však obě strany nemohou dohodnout. Co však je ze záznamu (www.tvcom.cz) evidentní je, že rozhodčí Jeřábek na lajně rovněž neměl svůj den a trochu si pletl strany.

V tom všem trochu zapadl zajímavý gól Melničuka. Kde Urban vybojoval v úniku roh, střídající Vik ho pěkně přetáhl na vzadu číhajícího kapitána a ten v pádu procpal míč k tyči pozdě se přesunujícího Blažka.

Tohle byl nakonec rozhodující moment, který přinesl Kopanině šestou výhru v soutěži a třiadvacátý bod. Byla to první výhra výsledkem 1:0 v této sezóně a zároveň čtvrtá udržená nula. Poločas vydržel bez inkasování v brance Švarc, pak při obranném zákroku dostal ránu do kolene a do druhé půle ho nahradil rovněž "nulový" Vácha. Jinak kouč FCPK Daniel Vott postupně pustil do hry všech pět náhradníků, které měl k dispozici.

Konec dobrý všechno dobré. První body, navíc z venku, teď je třeba vyléčit rány a připravit se na další zápasy s Horními Měcholupy, které odstartovaly prohrou 2:3 doma s Ďáblicemi (více zde). Doufejme, že počasí umožní sehrát utkání na domácím stadiónu U Drahušky v Přední Kopanině a že s příchodem jara zahřeje více i výkon modročervených.

Josef Šimek (Újezd nad Lesy): „Byl to první náš zápas, po přípravě na umělé trávě. Byl to těžký soupeř. Čekali jsme, že bude fotbalový, on ale moc fotbalový nebyl, byl těžkopádný. My jsme nevyužili šance, které jsme si vytvořili. Vypadalo to, že zápas skončí remízou, ale nakonec soupeř se štěstím proměnil jednu standardku.”

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Jsem rád za tři body, vstup je úspěšný, ale nebyl to oboustranně moc fotbal, byla to válka. V první půli šel Urban sám na bránu, byl faulován a hráč soupeře měl dostat červenou. Jinak to byl zápas bez šancí, asi jsme měli víc standardních situací, z toho důvodu jsme si to vítězství asi zasloužili. Jinak to ale bylo vyrovnané utkání. Ze hry jsme si v podstatě nevytvořili nic. Brankář se nám v poslední minutě první půle zranil, tak jsme ho o poločase museli střídat.”

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Robert Soroka.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Daniel Urban.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Červenka (Újezd nad Lesy).

Rozhodčí:Hlaváček - Gotthard, Jeřábek
Delegát:Čadský
Žluté karty:Červenka, Kodr, Bednář - Pospíšil, Huleš, Čihák, Zadina, Urban
Červené karty:89. Bláha (FCPK)
Hřiště:Satalice