Rezerva v deseti Aritmu nezdolala. Dva hráči v nemocnici a prohra 1:3.

Datum a čas:30.09.2017 16:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:27. Kozlík (1:0)
Góly-soupeř:48. Jeřábek (1:1), 71. Klár (1:2), 87. Volek (1:3)
Sestava:Jelínek - Holeček M. (K, 21. Vácha), Vyšata, Pícka, Plachý - Pliska M., Tarbaj, Presl, Stára (ZK č.2) - Kozlík - Bíro (ZK, pro zranění odstoupil ve 31. minutě). Trenér: Tomáš Cigánek.
Sestava-soupeř:Abdullazade - Pecháček (53. Klár), Brych, Dostál, Kyliánek (89. Mejzlík) - Prošek, Moravec (K), Vágner, Volek - Bychkov (46. Jeřábek), Seidler (46. Doupovec). Trenér: Petr Mareš.

Přední Kopanina - Trpký zápas potkal rezervu FC Přední Kopanina. V domácím prostředí podlehla v 6. kole 1.B třídy sousední Aritmě B 1:3. Modročervení hráli o možnost dostat se do špice tabulky, místo toho spadli do jejího středu. Kopanina B přišla během úvodní půlhodiny o dva zraněné hráče a dohrávala hodinu o deseti. Po vítězném poločase ve druhé půli přišla o vedení a nakonec i všechny body.

Svatba spoluhráče Martina Brabce, nemoci, zranění a prodloužený víkend zanechaly stopy. Kopanina B nastoupila pouze s jedním náhradníkem a ten musel záhy do hry.

Už v jednadvacáté minutě odstoupil ze hry kapitán Martin Holeček a s tržnou ránou v obličeji odjel do nemocnice. O deset minut později ho následoval Jaroslav Bíro, který po něm převzal kapitánskou pásku. Vyskočilo mu dříve operované rameno. Za něj už na lavici náhrada nebyla, takže domácí od té chvíle hráli hodinu v oslabení.

V té době už modročervení vedli 1:0, když se z vápna trefil k tyči Martin Kozlík a dal již svůj třetí gól za rezervu. Zatím nejvíce z týmu!

Jednobrankový náskok udržela Kopanina do konce prvního poločasu.

Domácím bohužel nevyšel nástup do druhé půle. Krátce po jejím začátku Aritma srovnala. Malý důraz před vápnem vyústil v střelu, kterou gólman Jelínek pouze vyrazil a Jeřábek srovnal.

Pro Kopaninu hrající v deseti bylo rychlé srovnání handicapem. Přáním bylo udržet těsný náskok co nejdéle. Vyrovnaný stav vydržel až do poslední dvacetiminutovky. Na jejím začátku Aritma přidala druhý gól, když po rohu FCPK následoval rychlý brejk do špatně zajištěné obrany a po dvou zřejmě hraničních ofsajdech vstřelil Klár vedoucí gól hostů.

Nepříznivý stav velel domácím začít riskovat. Na hrot se vysunul Pícka a Kopanina Aritmu "zmáčkla". Z několika šancí byla největší ta Píckova, ale centr z křídla po zemi do šestnáctky nedokázal na malém vápně trefit. Hra na riziko nakonec domácím deseti statečným nevyšla. Aritma trestala do otevřené obrany a závaru uvnitř vápna třetím gólem a bylo rozhodnuto.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Za prohru si můžeme sami. Jít do zápasu o špici s jedním náhradníkem, potažmo ještě náhradním gólmanem Váchou, je neakceptovatelné. A byli jsme za to potrestáni. Přijdou dvě zranění na nemocnici, situace, která se běžně nestane třeba za celou sezónu. V deseti to bylo pro nás samozřejmě mnohem těžší, už takhle jsme povolávali do sestavy rezervy. Vývoj a poločasové vedení nám hrál do karet, škoda špatného vstupu do druhé půle a rychlého vyrovnání. Aritma nehrála dobrý zápas a kdyby déle prohrávala, naše ambice by rostly. Držel nás dobrými zákroky gólman Jelínek a i po druhé brance soupeře jsme hráli o bodový zisk. Klobouk dolů, jak kluci v závěru vymáčkli zbytky sil a soupeře zatlačili. Tam měla přijít odměna v podobě gólu. Místo toho třetí inkasovaná branka a konec!

Rozhodčí:Novotný - Tvrz, Stránský