Zápas standardních situací. Kopanina B poráží v 1.B třídě Řeporyje.

Datum a čas:09.04.2017 16:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:14. Holeček Martin (1:0, as. Brabec), 80. Průša (2:1, as. Brabec)
Góly-soupeř:50. Štěpánek Patrik (1:1)
Sestava:Jelínek - Holeček Martin (K), Brabec, Pícka, Kořánek - Vik, Sýkora, Kozlík Martin (16. Presl), Fárka Petr (82. Řezníček) - Bíro (71. Haseeb), Průša (88. Kozlík Martin). Trenér: Tomáš Cigánek.
Sestava-soupeř:Kouba (63. Tošnar) - Šebesta, Vodsloň, Walzel (67. Kubr), Kloubek, Vosmík, Svoboda (86. Štěpánek Robert), Hlaváček (K), Rejzek, Štěpánek Patrik, Šmat. Trenér: Václav Hlaváček.

Přední Kopanina - Moc důležité body uhráli fotbalisté B mužstva FC Přední Kopanina na domácím stadiónu v 16. kole 1.B třídy. Odmítli pád do bahna tabulky a po dvou jarních prohrách konečně zabrali proti Řeporyjím. Po výhře 2:1 si potvrdili pozici v klidném středu. Všechny tři branky padly ze standardních situací. Rozhodující Průšova v úplném závěru utkání.

Na podzim se soupeři rozešli bezbrankovou remízou (více zde) . O tom, že stejný výsledek se nebude opakovat rozhodla už 14. minuta. Brabec podklouznul při exekuci přímého kopu ovšem tak šikovně, že jím nasměrovaný míč skončil před Holečkem a ten zblízka překonal gólmana Koubu.

Vzápětí došlo na první vynucené střídání. V 16. minutě opustil plochu kvůli zraněnému kolenu kopaninský "Máca" Kozlík a na jeho místo přišel Presl.

Oba týmy patří mezi nejméně produktivní v celé soutěži. Názorně to předvedly i v tomto utkání. Všechny góly padly ze standardní situací.

Kopanina byla aktivnější, ale efektivita slabá. Před brankou si hráči počínali neobratně. Ve finální fázi si naběhli do špatného prostoru nebo vybrali nejhorší řešení ze všech možných.

Poločasové skóre 1:0 domácím fanouškům dělalo radost, ale neradovali se dlouho. Pět minut se hrálo ve druhé půli, když rozhodčí Pytloun nařídil po zákroku Brabce trestný kop a Patrik Štěpánek skvělou ránou přes zeď překonal Jelínka - 1:1 !!! Jeho bratr Robert, řeporyjská legenda, byl jen na lavičce a zasáhl do hry až v úplném závěru.

Nakonec se však na Kopanině všem přejícím domácímu týmu ulevilo. Vik kopnul rohový kop, Brabec vyhrál první hlavu a Průša už druhou hlavu už nasměroval do řeporyjské sítě. V hostující brance už v té době nestál Kouba, který pro zranění přepustil své místo Tošnarovi.

Závěrečnou desetiminutovku už domácí zvládli bez větší újmy. Na hřiště se podívali všichni náhradníci včetně dorostenců Haseeba a Jana Kozlíka a Kopanina B brala první body v jarní sezóně!!!

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Byli jsme lepší a vyhrát jsme si zasloužili. Ale klidně jsme nemuseli. V první půli jsme nedotáhli některé sympatické akce do konce a nepřidali druhý gól. Řeporyje nám po přestávce z trestňáku vyrovnaly a my zase museli hledat cestu. Útočná fáze nás trápí, chybí nám střelec typu Trojana, který baží po gólech a ve vápně soupeře je hladový a jde přímo na věc. Věděli jsme, že za této situace nás můžou z bryndy vyndat standardní situace a to se naplnilo. Dali jsme z nich oba góly. Nechci domýšlet jak by vypadala tabulka kdybychom dnes nevyhráli ba dokonce prohráli. Ale my to zvládli. Poděkování klukům, dnes k utkání přistoupili správně. Teď zkusíme přivézt něco ze Střešovic na Velikonoční pondělí. Tabulka je vyrovnaná, jsme sedmí, ale na poslední místo máme náskok šest bodů, stejně tak na čtvrtou příčku. Potřebujeme udělat sérii a vyšvihnout se do úplného klidu.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: SK STŘEŠOVICE B vs FCPK B (17.4. od 17:00)

Rozhodčí:Pytloun - Zatkal, Novotný Luboš