Divizní derniéra bez bodu. Přední Kopanina prohrála v Chrastavě 0:2.

Datum a čas:17.06.2017 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:12. Henzl (1:0), 85. Henzl (2:0)
Sestava:Švarc - Fárka Josef (73. Brabec), Melničuk (K, 83. Jelínek), Bláha, Kolář (78. Sweeney) - Čihák, Sýkora (85. Řezníček) - Flaks, Blažek (61. Kozlík), Levý - Urban. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Zíka - Melichar (19 Čurgali), Kopecký, Rozmajzl P., Wolf, Smola (87. Martínek), Rozmajzl M., Henzl, Uzel, Štajner (K), Suk. Trenér: Josef Petřík.

Chrastava - Fotbalisté FC Přední Kopanina se rozloučili s divizí porážkou. O pádu ze čtvrté nejvyšší soutěže v Česku se rozhodlo již dříve a prohra 0:2 v Chrastavě tedy pro vývoj v tabulce nic neznamenala. Pražané toužili po lepší loučení, nebylo jim však přáno. Také proto, že kanonýr Urban se trefil třikrát jen do tyče !!! Kopanina po třiceti kolech nechala za sebou Náchod a Kutnou Horu. Přesto jako třetí od konce padá zpět po roce do kraje.

Sluníčko v Praze vystřídala na severu u Liberce zatažená obloha, přesto panovalo ideální fotbalové počasí. V Chrastavě se na loučení s divizí přišlo podívat půldruhé stovky diváků. Viděli výhru domácích, nováčka soutěže, který žije v euforii z vydařené premiérové sezóny ve čtvrté lize.

S Přední Kopaninou po divizi. Závěrečný patnáctý díl: Chrastava ...

Podzimní vzájemný zápas obou soupeřů vyhrála Kopanina. U letiště si s chrastavskou jedenáctkou v čele s bývalým reprezentantem Jiřím Štajnerem poradila v dramatickém zápase 3:2 (více zde). Odveta patřila ač s notnou dávkou štěstí soupeři.

Pražané podali na severu sympatický výkon. V pěkném areálu Na sluníčku v Chrastavě u Liberce si zasloužili odvézt body. Zejména první půle byla v režii hostů. Urban trefil dvakrát tyč, třetí šanci spálil. Sám na branku nedal Čihák, velkou příležitost měl Flaks. Levého v cestě ke gólmanovi zabránila chybně píšťalka sudího Raplíka.

Marnost v koncovce hostů kontrastovala s efektivitou Chrastavy. Filip Henzl se dostal ve 12. minutě poprvé před Švarce a hned z toho byl první gól domácích. Chrastava 1:0 !!!

Druhá půle trohu zaostala za první, přesto Urban stihl trefit potřetí tyč a gól stejného hráče nebyl pro ofsajd uznán. Domácí byli ve druhých pětačtyřiceti minutách aktivnější než v první půli a připravili fanouškům na rozloučenou ještě druhou radost. Odražený míč po rohu nádherně trefil za vápnem autor prvního gólu Henzl a oslavy konce sezóny mohly definitivně začít. Chrastava 2:0 !!!

To už v brance Přední Kopaniny nestál Jiří Švarc, ale Petr Jelínek. Ať už to byla sázka nebo taktická varianta, Švarc se na posledních minut posunul do útoku. Ani on však cestu pro míč do sítě gólmana Zíky nenašel.

Více o trenérske rošádě a vysunutí Jiřího Švarce do útoku ...

Kopanina v Chrastavě zanechala sympatický dojem. Stejně jako v celé divizní sezóně 2016/2017, kterou dostala možnost si zahrát coby mistr Prahy. Poslední nebyla, nechala pod sebou Náchod a Kutnou Horu, od záchrany jí nakonec dělila jedna příčka a devět bodů. Pro malý klub z periférie hlavního města to byla už osmá divizní sezóna v historii, přesto těžká jako vždy. Silní soupeři z velkých východočeských měst, tradiční bašty fotbalu nebo ambiciózní nováčkové. Kopanina v měření sil obstála, přesto sestupuje. Nastává čas udělat si rozbory a analýzy, jedno však můžeme udělat hned. Byla to krásná sezóna se spoustou vzpomínek na nová místa, úžasné stadióny se spoustou fanoušků, anglické pažity, společné cesty BUSem i vlakem. Navzdory řadě problémů to kopaninská parta opět zvládla a i přes sportovní neúspěch to bude sezóna, na kterou se bude vzpomínat a čerpat z ní řadu nových zkušeností. Vivat Divize 2016/2017, vivat Pražský přebor 2017/2018.

Reklama: plánovací diáře a originální kalendáře na rok 2018 pro Vaší firmu. Využijte služeb našeho partnera Prescogroup (www.presco.cz). Získáte vynikající kvalitu a podpoříte spolupráci klubu FC Přední Kopanina se svými partnery.

Rozhodčí:Raplík Lukáš - Kvaček Jan, Milner Michal
Delegát:Langer Vlastimír
Žluté karty:Rozmajzl P., Henzl - Švarc, Kolář