ČAFC Praha 5-2Starší dorost (U19)
 Dorost hrál o první místo pod umělým osvětlením. S ČAFC nakonec prohrál.

Datum a čas:30.10.2016 18:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: Starší dorost (U19)
Góly:16. Antrobus (1:1), 53. Brewer (2:2)
Góly-soupeř:1. Zmij (1:0), 29. Zmij (2:1), 54.Kabíček (3:2), 58. Jiřinec (4:2), 65. Jiřinec (5:2)
Sestava:Gregor - Schierreich M., Kozlík, Jamrich, Schierreich V., Čadek (K), Mazzotti, Svoboda, Babar, Brewer, Antrobus - střídali: Kratochvíla, Tesárek, Šroller, Krátký
Sestava-soupeř:Procházka - Kameník (K), Kosina, Jiřinec, Lukáš, Přikryl, Sadílek J., Sadílek M., Zmij, Vašica, Kabíček, střídání: Hruška, Kocourek

Spořilov - "Night session" jak jí známe třeba z tenisu se odehrála na UMT malých rozměrů za umělého osvětlení. Souboj prvního s druhým v podání "ČAFKY a KOPČI" snesl chvílemi i atributy špičkového dorosteneckého fotbalu... 7 gólů, zahozená penalta a 2 červené karty svědčí o tom, že se diváci i přes chladný večer na Spořilově nenudili. Zejména v první půli jsme byli domácím rovnocenným soupeřem a potvrdili, že máme v současné době mančaft, který umí hrát fotbal.

Nakonec zápas dopadl podle papírových předpokladů, fyzicky vyspělý tým domácích s převahou hráčů narozených v roce 1998 zvítězil rozdílem 3 branek a potvrdil svou suverenitu této soutěže. Dvakrát jsme dokázali vyrovnat jednobrankové manko, domácí však ihned zabrali a po naší zahozené penaltě a zranění Mazzottiho jsme již nenašli zbraně na další obrat v zápase. Ale hezky popořádku.

Zápas začal nejhůř jak to jenom jde, ihned po rozehrání se dostává míč na naší polovinu a tečovaná přihrávka rozhodí stopera Kozlíka, který podklouzl a pro domácího forvarda Zmije to už bylo lehké sousto - zasunuje sám podél vybíhajícího Gregora na 1:0. Gól v naší síti jakoby nás zdravě naštval, každou minutou jsme se více osmělovali a několikrát otestovali kvalitu domácí obrany. Střela Brewera ve slibné šanci ještě gólem neskončila, ale ten samý hráč našel ve vápně ještě youngstera Bena Antrobuse, který jakoby neměl dost (odpoledne skóroval třikrát za mladší dorost) a mazácky dostal umístěnou střelou míč do sítě domácích - vyrovnáno 1:1!

Vždycky, když se zdálo, že s lídrem tabulky dokážeme hrát vyrovnanou partii, přišly individuální chyby, které soupeř trestal. Několik slibných šancí skončilo ještě na tyčce nebo nás zachránil solidně chytající Michal Gregor, nicméně ani on nic nezmohl na druhém zásahu utočníka domácích Zmije, který opět skóroval z hranice velkého vápna tentokrát polovyskokou střelou k tyči - Čafka znovu vede 2:1, což byl nakonec i poločasový stav.

Do druhé půle vystřídal Tesárek lehce zraněného Matouše Schierreicha a vedl si na pravé straně obrany vcelku zdatně. To se projevilo ve větším množství průniků a náběhů, ze kterých jsme hrozili tak dlouho až se štírek Chris Brewer po pasu neúnavného Matěje Svobody prosmýkl kolem beků a nadvakrát dostal míč z úhlu do prázdné branky kolem vyběhnutého gólmana - je opět vyrovnáno 2:2!!! Jenže jakoby jsme podlehli euforii z vyrovnání, opět hned z výkopu po centru a odraženém míči prostřelil domácí Kabíček vše, co mu stálo v cestě a bylo znovu zle - domácí se ujímají vedení 3:2.

Následně se hra přiostřila, domácí jakoby ještě více přidali na agrestivitě a jejich nákopy obránců vždy našly adresáty v podobě nabíhajího bloku 3-4 hráčů. S nimi jsme si nevěděli rady a obrana začala být přetížená. Další gól ukázal rozdíl v nasazení obou mužstev, po špatném zpracování vlastního autu na půlce hřiště šel míč po několika štacích až k volnému Jiřincovi, který se ve vápně nemýlil. Při tomto gólu jsme propadli v obranné činnosti a poprvé je to o dva góly 4:2 pro Čafku.

Všechno mohlo být ještě jinak, to by ale jinak dobře hlídaný Brewer musel proměnit penaltu (která zřejmě nebyla) po Mazzottiho střetu s brankářem. Byla to dvojí škoda, nepříliš umístěnou penaltu domácí gólman lapil a hřiště musel vzápětí opustit kulhající motor týmu George Mazzotti, jehož zranění kolena doufáme nebude vážné. Čafka ještě jednou vykouzlila gól "až do kuchyně" a při radosti střelce Jiřince bylo vidět, jak byl zápas vyhecovaný a že jindy suverénní domácí dostali tentokrát pořádně zabrat. Stav 5:2 se už do konce zápasu nezměnil, ač o zajímavé situace před oběma brankami nebyla nouze.

Kaňkou na jinak tvrdě, ale férově hraném zápase byla vzájemná potyčka a vyloučení domácího kapitána Kameníka (který komentoval celý zápas vše co se kolem něj dělo) a našeho Haseeba Babara, který může zřejmě čekat několikazápasový distanc, což je při úzkém kádru a vytíženosti našich hráčů i v mladším dorostu, určitě škoda.

Hodnocení trenéra (Filip Krhut):  Připravovali jsme se na zápas a hlavně na jeho začátek zodpovědně, přesto jsme to nezvládli a už poněkolikáté brzy inkasovali. Náš problém je, že když udělá chybu jeden, tak to pokračuje a udělá jí druhý a třetí hráč. Čafka hrála jednoduše a účelně a to na naší občas staticky hrající obranu platilo. Nedokázali jsme s ní dohrávat osobní souboje a ve druhém poločase jsme je často ani nevyhledávali. Zápas jsme i přes konečný výsledek odmakali a můžeme na něm stavět v dalších zápasech, které chceme vyhrát a potvrdit druhé místo v tabulce.

Rozhodčí:Rak Jiří
Žluté karty:Kameník, Jiřinec, Vašica, Zmij - Čadek
Červené karty:Kameník - Babar