Kopanina porazila v Divizi C Pardubice. Prohrávala, ale otočila skóre.

Datum a čas:17.09.2016 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:44. Vašut (1:1), 64. Urban (2:1), 69. Vašut (3:1, as. Průša)
Střelci FCPK:Vašut Dominik (44., 69.),
Góly-soupeř:15. Gašpar (0:1), 88. Valenta (3:2)
Sestava:Švarc - Vik, Bláha, Melničuk (K), Podkul (36. Jurek) - Flaks (85. Fárka P.), Čihák, Poláček (32. Urban), Šíma - Vašut, Průša. Trenér: Miroslav Vašut.
Sestava-soupeř:Hrnčíř - Pánek, Vávra, Prokopec (K), Řehák, Jirka, Gašpar, Málek, Bláha, Valenta, Petráň (73. Svatoň). Trenér: František Kovárník.

Přední Kopanina - Domácí stadión U Drahušky zatím fotbalistům Přední Kopaniny svědčí. Před svými fanoušky porazili Náchod, remizovali s lídrem z Ústí nad Orlicí a nyní v 6. kole přehráli i rezervu druholigových Pardubic. Po dvou gólech Vašuta a exkluzivním přímém kopu Urbana mají modročervení devět bodů, v tabulce jim patří devátá příčka a v dalším kole míří na stadión dalšího nováčka, loňského vítěze Královehradeckého kraje, Sokola Kratonohy.

Zápas s Pardubicemi se pro Kopaninu vyvíjel nepříznivě. Už v 16. minutě domácí inkasovali z přímého kopu, kdy nádherné střele Gašpara přes zeď pod břevno nedokázal zabránit ani stopér Bláha, který přišel asistovat Švarcovi do branky. Pardubice 0:1 !!!

Na velmi mokrém terénu (v Praze se řada zápasů ten den odložila kvůli vydatným dešťovým srážkám) se hrál zajímavý zápas. Oba týmy měly řadu možností ke skórování.

Kopanině pomohla vyrovnávací branka do šatny. Flaks uvolnil do pravého křídla Vašuta, ten nasadil "gajdy" obránci a z úhlu propálil pardubického gólmana Hrnčíře. FCPK 1:1 !!!

Po poločasové tombole, kdy ceny zůstávaly převážně doma, vstoupila Kopanina s psychickou výhodou vyrovnávací branky do druhé půle.

Druhých pětačtyřicet minut bylo jednoznačně v režii domácích. Po jasných šancí Melničuka, Čiháka, hlavičce Vašuta do břevna se čekalo na druhý gól. Přišel v 64. minutě a byl nádherný. Urban zatočil trestný kop levačkou přes trojčlennou zeď geniálně. FCPK 2:1 !!!

Pečeť na výhru přidal o pět minut později velmi dobře hrající Vašut. Průša ho vyzval k samostatnému sólu od půlky, což kopaninský bijec neodmítl a po sprintu propálil nekompromisně Hrnčíře. FCPK 3:1 !!!

Vašut chytil formu. Po střeleckém trápení v začátku sezóny si v minulém kole v Čáslavi připsal gól a asistenci, teď přidal další dva zápisy. Spolu s brankou Urbana tak může být kopaninský kouč Vašut starší spokojen. Útočníci mu proti Pardubicím zařídili všechny branky.

V závěru Pardubice už jen korigovaly výsledek, ale střela Valenty byla parádní. Pardubice 3:2 !!!

Kopanina po třech kolech bez výhry opět naplno bodovala. S devíti body se vrátila do první desítky. Teď jí čekají Kratonohy, nováček Divize C a loňský vítěz Královehradeckého kraje. Na domácím stadiónu U Drahušky se představí opět v sobotu 1. října, kdy na Kopaninu přijede favorit na postup, Sokol Živanice.

Rozhodčí:Baum - Kapoun, Šimeček