Zmařená penalta nezabrzdila Přední Kopaninu. Náchod u letiště prohrál 1:3.

Datum a čas:20.08.2016 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:28. Čihák (1:1), 64. Bláha (2:1), 89. Urban (3:1)
Góly-soupeř:26. Zinke (0:1)
Sestava:Švarc - Bláha, Melničuk (K), Hemzáček, Podkul - Flaks (83. Šíma), Čihák, Poláček (87. Konečný) - Pešír - Urban, Vašut (89. Fárka P.). Trenér: Miroslav Vašut.
Sestava-soupeř:Baláž - Rompotl (K), Punar, Rolko - Simon (81. Moravec), Hable (81. Kábrt), Petr (60. Gidion), Brich - Zinke, Káva (60. Omovie), Malý. Trenér: Jaroslav Panenka.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny slaví první vítězství v divizním ročníku 2016/2017. Po remíze v Turnově zvládli premiéru před vlastními diváky na stadiónu U Drahušky úspěšně. Náchod porazili 3:1. Bláznivý zápas začal o 65 minut později a dohrával se v pološeru. Autobus hostů zůstal v koloně kvůli dopravní nehodě. Náchod na Kopanině přežil penaltu Pešíra a šel do vedení. Nakonec však odešel poražen. Kopanina po pauze zápas otočila.

Dramatický a kvalitní zápas rozhodla bomba Tomáše Bláhy z přímého kopu. Hráč s nejtvrdší střelou v modročerveném týmu si postavil míč v 64. minutě a jeho dynamit skončil u levé tyče Balážovy branky. Přispěla k tomu i teč a domácí šli do vedení 2:1.

Na tuto branku už náchodští nedokázali reagovat. Naopak v závěru ještě inkasovali po brance Urbana, který se uvolnil do vápna a prostřelil Baláže - 3:1.

Slast z vítězství se rodila v potu. Natěšený stadión očekával divizní premiéru, která se málem nekonala. Vážná dopravní nehoda uzavřela dálnici na Hradec Králové a fotbalisté Náchoda přijeli více než půlhodinu po plánovaném oficiálním začátku.

Byli to však hosté, kdo vypadal na začátku lépe. Také proto, že v obraně představili výraznou posilu přes dva metry vysokého obránce Adriana Rolka, nedávno ještě prvoligového hráče FK Mladá Boleslav.

Ani Rolko však nezabránil situaci, kdy po ruce uvnitř pokutového území dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop. Tradiční exekutor Tomáš Pešír však vyhořel. Poslal míč mimo branku Františka Baláže.

Trest přišel ve 26. minutě. Vynikající Simon si pohrál s obranou, napálil míč do tyče a odtud odraženou střelu lacino do prázdné branky dorazil Zinke. Oba hlavní aktéři gólové situace patřili mezi nejnebezpečnější hráče Náchoda v celém utkání.

Domácí fanoušci hořekovali nad neproměněnou penaltou Pešíra a inkasovaným gólem. Náladu jim však vzápětí vrátil Čihák. Nejlepší střelec letní přípravy totiž záhy srovnal. Byl v pravý čas na pravém místě a dorazil odražený míč snadno do odkryté branky.

Vyrovnanou druhou půli rozhodl přímý kop Bláhy. Za jeho pumelicí k tyči se Baláž natahoval marně a Kopanina už dovedla zápas k vítěznému konci. Přispěly k tomu i výtečné zásahy domácího gólmana Jirky Švarce, který podržel svůj tým. Zvrat nepřineslo ani hostující střídání dvou hráčů tmavé pleti.

Kopanina získala ze dvou úvodních zápasů pět bodů, což je téměř maximum. Za týden jede na stadión do Kutné Hory. V domácím prostředí se představí opět 3.9. od 17 hodin proti Ústí nad Orlicí.

Rozhodčí:Krejsa - Brda, Leška
Delegát:Kořínek
Žluté karty:Vašut, Pešír, Bláha, Čihák, Hemzáček - Simon, Malý, Omovie