Datum a čas:16.07.2016 12:30  |  Poločas: 3 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:Kozlík (5:1), Vik (5:2)
Góly-soupeř:3x Mark Jones, Avelino Vieira, Dave Cobb
Sestava:Jelínek - Hájek, Cigánek, Pícka, Kořánek - Fárka J., Vik, Kozlík, Řezníček - Bíro (K), Turek. Hokejové střídání později příchozích: Bartoš, Les. Trenéři: Jaroslav Bíro, Tomáš Cigánek (oba hrající).
Sestava-soupeř:Simon Bowyer, Wilkins Makate, Jack Bloodworth, Josh Sanders, Richard Jones, Lewis Webb, Dan Bucciero, Dave Cobb, Jordan Macleod, Avelino Vieira, Mark Jones. Subs: Jak Dean, Jimmy Dean

Štěrboholy - První match nové sezóny 2016/2017 sehrála rezerva FCPK. A hned na úvod to mělo mezinárodní parametry. Kopaninu B prověřil anglický Peterborough Sports. Zajímavý zápas skončil zaslouženým vítězstvím anglického týmu, který za normálních okolností by byl důstojným soupeřem i kopaninskému áčku. Účastník Division One vyhrál na štěrboholské trávě 6:2.

Peterborough Sports je úřadujícím šampiónem své soutěže "United Counties League" , pod kterou spadají oblasti Northamptonshire, Rutland, Bedfordshire, Buckinghamshire, Cambridgeshire, Huntingdonshire, Leicestershire, Lincolnshire a Norfolk. Na zápas se hosté důkladně připravili. Oficiální web klubu informoval, že hráči nastoupí proti kopaninskému áčku, což však v tomto termínu nebylo možné.

Kopaninské béčko, které se sešlo poprvé po dovolených, tahalo za kratší konec, ale odevzdaný výkon to nebyl. V první půli modročervení své tutovky propásli (Turek, Bíro), ale po přestávce už vstřelili i dva první góly této sezóny Kozlík s Vikem. Druhý poločas skončil remízou 2:2.

Hodnocení - Tomáš Cigánek (hrající trenér):

V mezinárodním měřítku a různém rozvrstvení soutěží v jednotlivých zemích se dá vzájemná kvalita dopředu těžko odhadovat. Peterborough byl evidentně silným soupeřem. Určitě bychom si řadu hráčů vybrali do našeho áčka. Výborný byl útočník, který dával tři góly, měli dva elastické hráče tmavé pleti, šikovné technické záložníky, urostlé obránce. Vyhráli zaslouženě, nás ještě podržel vynikající Petr Jelínek, na kterého soupeřům manager sháněl kontakt ...že by kontrakt ? :). Ovšem i my jsme několik dalších tutovek neproměnili, takže vůbec žádná ostuda, prohráli jsme s kvalitním soupeřem a pro nás dobrá příprava na úvod. Musíme víc mluvit, víc běhat, víc se nabízet, víc udržet míč na svých kopačkách a nemít tolik laciných nevynucených ztrát. A Petr Jelínek dnes? To byla paráda :)