Přední Kopanina dala venku dvě branky, přesto se Zbraslaví jen remizovala.

Datum a čas:08.05.2016 17:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:9. Santler (1:1), 15. Bláha (1:2)
Góly-soupeř:5. Vašut (1:0), 58. Sedláček (2:2)
Sestava:Švarc - Sýkora (73. Les), Bláha, Hemzáček, Mikeš - Flaks, Melničuk (K, 86. Literák), Pešír (69. Čihák), Poláček (76. Fárka Petr) - Santler, Urban (69. Průša). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Činovec - Konečný, Kudrna, Žižka (K), Kocourek - Jonuzi, Sedláček, Dratva, Král (89. Strnad) - Sýkora, Vašut. Trenér: Miroslav Vašut.

Zbraslav - Fotbalisté Přední Kopaniny si odváží bod za remízu 2:2 v utkání proti SK Zbraslav. Hosté brzy inkasovali, ale ještě rychleji skóre otočili. Ve druhém poločase nakonec padl jediný gól, vyrovnávací, do sítě FCPK. Modročervení nadále vedou Pražská teplárenská přeboru mužů. Šest kol před koncem je dělí pět bodů od druhých Královic. V nejbližším zápase přivítá Kopanina doma Admiru B.

Zbraslav se s Kopaninou spravedlivě o body podělila

Velice atraktivní zápas se hrál na Zbraslavi, kde domácí přivítali lídra Pražská teplárenská přeboru Přední Kopaninu. Ta sice už po pěti minutách prohrávala, ale pak během dalších šesti minut nepříznivý stav otočila. Domácí po změně stran přidali na obrátkách a nakonec se jim podařilo dovést zápas k zasloužené dělbě bodů.

Lepší vstup do utkání si snad ani domácí nemohli přát. V končící 5. minutě přesně odcentroval z levé strany Král a Vašut nezadržitelně hlavou otevřel skóre - 1:0.

Neuběhly snad ani tři minuty a další gól na kopačce měl Jonuzi, když se kličkou šikovně zbavil dotírajícího Sýkory, jenže z úhlu tak zbrkle vypálil, že balón se jen tak, tak došoural kolem vzdálenější tyče do zámezí.

A to už byl dost silný signál pro hosty, na ráznou odpověď. Hned z následného protiútoku Poláček ideálním pasem vysunul Santlera, ten se dostal až před Činovce a „jesličkami” srovnal na 1:1.

Vyrovnávací brankou neřekli hosté poslední slovo. V 15. minutě se dostal na levé straně k míči znova Poláček, na jeho přetažený centr si počkal u zadní tyče nikým neobsazený Bláha a jeho prudká hlavička znamenala otočení stavu na 1:2.

Rychlé útoky se střídaly na jedné i druhé straně. V 18. minutě nechybělo mnoho, aby Vašut po zpětné přihrávce Jonuziho vyrovnal, jenže střela mu v dobré pozici vůbec nesedla.

Ve 24. minutě zase na druhé straně, po hezké spolupráci Flakse s Urbanem, se objevil Santler zcela sám před Činovcem, ale z několika kroků ho nepřekonal. Vzápětí skvělý Činovec zlikvidoval i nebezpečný lob Urbana.

Po půlhodině se hra víc přesunula na polovinu domácích, kde hosté zle dotírali a Činovec musel nejedenkrát zasahovat. Ve 33. minutě parádně zlikvidoval střelecký pokus Melničuka a vzápětí bravurně vytěsnil i pohotovou dorážku Mikeše.

Deset minut před pauzou se zase na druhé straně po centru Kudrny a lehkém Vašutově přiťuknutí pokoušel ohrozit Švarcovu bránu Král, z ostrého úhlu však pálil prudce nad. A když pak v samotném závěru poločasu skončila standardka agilního Krále jen v dobře postavené zdi, měli domácí borci během přestávky o čem přemýšlet.

Úvodní minuty druhého dějství byly z obou stran dost neurovnané. Domácí, ale hráli o poznání živěji, se zjevnou snahou o brzké vyrovnání. To mohl po krátké chvilce zařídit z přímého kopu stoper Žižka, ale Švarc mu jeho dobře mířenou střelu stačil z pod břevna vytěsnit na roh.

V 58. minutě se domácí příznivci toužebně očekávaného gólu přece jen dočkali. Po rozehraném rohu se opřel do míče Král, Švarc stačil balón jen vyrazit a před vápnem číhající Sedláček vydařenou trefou do pravé šibenice srovnal na 2:2.

Vzrušení v hledišti i na hřišti přinesla 72. minuta, kdy po Vašutově akci zahrál jeden z bránících hráčů ve vápně rukou, ale píšťalka hlavního arbitra Švorce zůstala němá.

Vzápětí měli hosté výhodu rohového kopu, ale míče se bleskově zmocnili domácí, kdy po Králově pasu uháněl Dratva sám na Švarcovu bránu, jenže nakonec své sólo zakončil nepřesnou střelou vedle tyče.

V 79. minutě při obléhání domácí brány mohl po Mikešově přihrávce rozhodnout zápas střídající Čihák, ale z malého vápna Činovcovu bránu přestřelil.

A když pak šest minut před koncem na druhé straně neusměrnil balón mezi tyče nabíhající Vašut, dospěl vyrovnaný zápas do nerozhodného stavu.

Miroslav Vašut (Zbraslav): „Bod bereme, i když za druhý poločas, kdy jsme byli lepší, jsme mohli vyhrát. První poločas jsme hezkým gólem Vašuta šli do vedení. Pak měl Tony Jonuzi šanci a mohli jsme jít na 2:0. Po chybě jsme dostali na 1:1 a za chvíli jsme 1:2 prohrávali. Byli jsme trošíčku rozhozeni. První poločas mohl dát soupeř na 1:3, tam nás několikrát Činovec výborně podržel. Do druhé půle jsme si řekli, že máme na to, ještě to otočit. Před diváky že se o to poperem, na jaře jsme doma ještě nevyhráli. Dali jsme branku, pak možná rozhodčí mohl písknout pokutový kop za tu ruku, ta byla určitě. Nedá se ale nic dělat. Stoprocentní šanci měl Dratva, když šel sám a dal to vedle. Druhý poločas jsme hráli dobře, byli jsme lepší. Nakonec bereme bod a jdeme dál.”
Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Asi zasloužený výsledek. Myslím, že první poločas, kromě toho gólu, byl z naší strany dobrý. Řekl bych, že to byl nadprůměrný výkon celého týmu. Jediné bylo, ty neproměněné šance. Minimálně dva až tři góly z těch šancí měly padnout. Byly to hezké akce, na takovém terénu kluci umí hrát kombinační fotbal. Bohužel druhou půlku jsme se nechali zamáčknout, soupeř začal být víc aktivnější a zřejmě ten první poločas nám vzal i víc sil. Z tlaku pak vyústil i zasloužený vyrovnávací gól.
Oni druhý poločas byli opravdu lepší. Remíza je nakonec asi zasloužená pro obě strany.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: Ondřej Sedláček.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Žižka (Zbraslav).

Rozhodčí:Švorc - Stumpf, Polena
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Konečný, Žižka, Kocourek, Vašut - Sýkora, Flaks
Hřiště:Zbraslav