Nováček Zbraslav na Kopanině ukázal sílu, ale prohrál o gól. Rozhodl Pešír.

Datum a čas:17.10.2015 15:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:24. Pešír (1:0, as. Hemzáček)
Sestava:Švarc - Les, Hemzáček, Bláha, Vik (90. Kozlík) - Zadina - Flaks (88. Fárka P.), Pešír (K), Blažek (73. Literák), Poláček (68. Sýkora) - Čihák (80. Jurek). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Činovec - Konečný, Kudrna, Žižka (K), Kocourek - Štoček (58. Strnad), Sedláček, Šafář, Fejtl (79. Amzai) - Král, Jonuzi. Trenér: Miroslav Vašut.

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK se po prohře v Třeboradicích vrátili na vítěznou vlnu. Třetí tým tabulky SK Zbraslav pyšnící se skvostnou sérií pěti výher v řadě porazili na domácím stadiónu 1:0. Jediný gól utkání vstřelil nejlepší střelec týmu Pešír z pokutového kopu po faulu na Hemzáčka. Byla to jedenáctá branka Tomáše Pešíra v této sezóně, devátá výhra Kopaniny v deseti odehraných zápasech. Za týden pojedou Kopaňáci na Admiru.

Do zápasu vstoupili lépe nabuzení hosté, podpořeni dobrými výsledky posledních kol, pět výher v řadě a skalpy Královic i Bohemians.

První vlašťovkou domácích byl průnik Poláčka ze strany, nepovedený centr skončil v rukavicích gólmana.

Ve 14.minutě se těžce zvedal ve vlastním vápně po plnění obranných úkolů hostující kaitán Žižka.

Stejný hráč prohrál v 16.minutě souboj s Čihákem a po jeho sklepnutí vypálil těsně nad Pešír.

V začátku domácí nejvíce zlobil útočník hostů Jonuzi. Malý, ale hbitý.

Ve 23. minutě faul na Hemzáčka, pokutový kop, žlutá karta Král za protesty. Penaltu bezpečně proměňuje Pešír, který střílí do opačného rohu než skáče gólman Činovský.

Ve 27. minutě míč opět v hostující síti po voleji Flakse ovšem po zvednutém praporku sudího Kličky není gól uznán.

Mezi 29. a 33. minutou drží domácí gólman Švarc. Po rohu ve skrumáži skočil pod nohy dorážejícího Žižky, aby o chvilku později zlikvidoval samostatný únik Jonuziho.

Ve 34. minutě gólman Činovec vyrazil standardku Poláčka, Bláha měl dorážku bohužel na slabší pravou a přestřelil.

Ve 38. za vysokou nohu žlutá karta Čihák u hlavy Kudrny.

Poločas končí 1:0 pro domácí. Rozdílovou brankou je zatím proměněná penalta "Pišty" Pešíra. Druhý gól Flakse domácím uznán nebyl na základě rozhodnutí pomezního rozhodčího Kličky. Zbraslav se ukazuje jako nebojácný nováček a potvrzuje dobré výkony z dosavadních kol. Domácí, kteří doposud všechny soupeře doma jasně převyšovali, tentokráte hrají s nováčkem vyrovnanou partii. Skvělými zásahy pomohl opět gólman Jiří Švarc. Nechybí ani emoce.

Druhý poločas začíná tlakem hostů, dohánějí jednogólové manko. Po standardní situaci na brankové čáře vyhlavičkoval Tomáš Pešír.

V 68. minutě jde ze hřiště Tomáš Poláček, který ještě není fit po svalovém zranění. Nahrazuje ho Jakub Sýkora.

V 72. minutě po podklouznutí zbraslavského Konečného, Blažek rozjel akci pro Flakse, který uvnitř šestnáctky z úhlu pálil sám na Činovce. Ten s obtížemi vyrazil na roh.

Prostřední pasáž druhé půle vyznívá pro FCPK. Šance Flakse a série standardek drží míč před hostující brankou. Na hřišti už jsou dva čerství hráči - Sýkora a Literák.

Oba střídající přinášejí do hry nový náboj. Za chvilku následuje ještě Jurek, který mění Čiháka. Do konce zbývá deset minut Kopanina stále vede o jeden gól.

V 81. minutě to jen zahučelo mezi diváky. Na centr Vika skákal Flaks, ale nedosáhl. Druhý gól byl utkání definitivně rozhodl pro domácí.

Famózní Švarc. V 83. minutě po centru výborného Krále a odraženém míči pálil Sedláček. Švarc však v bahně zalehnul a míč zalepil.

85. fauluje Vik. Sedláček z dálky pálí, míč míjí šibenici. Odkop od branky. Trenér hostů Vašut vysouvá na hrot kapitána a stopera Žižku.

V závěru drama. Zbraslav sbírá poslední zbytky sil, roh, Švarc vyráží a Kopanina se uklidňuje. Rozhodčí Cichra nastavuje dvě minuty, kouč Hebousse střídá, Vika nahrazuje Kozlík. Vik odchází pomalu, dostává na cestu žlutou kartu.

Hra je rozkouskovaná a ozývá se hvizd hlavního rozhodčího. Kopanina vítězí těsně 1:0.

Vyrovnané utkání přineslo na těžkém terénu po deštích posledních dnů dramatický a kvalitní zápas. Kouč Hebousse ho v pozápasovém rozhovoru hodnotil jako utkání s divizními parametry. Vyhrát mohly oba týmy, utkání bylo remízové. Rozhodla ho zkušená exekuce pokutového kopu v podání Tomáše Pešíra. Pojišťovací druhý gól už domácí nepřidali, trefa Flakse nebyla uznána. Zbraslav ke skórování nepustil vynikající Švarc.

Kopanina v tabulce odskakuje od Zbraslavi, ztratily i druhé Třeboradice (remíza Braník). Pro Zbraslav končí vítězná série pěti výher v řadě a připisuje si druhou porážku.

Příští utkání: Admira vs FCPK (24.10. od 14:30).

Příští domácí utkání: FCPK vs ČAFC (31.10. od 14:00).

Mezitím ještě pohár: FCPK vs Kunratice (28.10. od 14:30).

Rozhodčí:Cichra - Stěhule, Klička
Delegát:Čadský
Žluté karty:Čihák, Pešír, Sýkora, Zadina, Vik - Král, Konečný