První zápas na jaře - první vítězství. Nerodilo se však snadno.

Datum a čas:28.03.2015 12:45  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:Bradáč (1:2), Velikonja A. (2:2), Garsdal (3:2), Garsdal (4:2)
Sestava:Kalina M. - Schierreich S. (K), Lešner J., Vandůrek L., - Lešner T., Garsdal F., Velikonja A., - Neale P., - Bradáč F., Tržický T., Velikonja M., Vízner A.,

Přední Kopanina - V prvním zápase na jaře mladší žáci Přední Kopaniny narazili na soupeře z Hostivaře, který v tabulce okupuje poslední příčku. Na podzim na hřišti soupeře zvítězili přesvědčivě 3:7 a tím pádem byli kopaninští favoritem. Bohužel to nepotvrdili v prvním žalostném poločase a výsledek museli otáčet až v tom druhém. Naštěstí se to podařilo a Kopanina slavila výhru 4:2.

První ostrý start přivedl mladším žákům na Kopaninu soupeře z Hostivaře. Tento tým dokazali na podzim porazit na jeho domácí půdě 3:7 a i proto, že Hostivař je momentálně na posledním místě byla Kopanina brána za favorita.

První poločas to ale vůbec nebylo znát. Spíš naopak. Kopaninští celý první poločas prospali, neplnili taktické pokyny a dělali zbytečné chyby. Jednu z nich potrestal soupeř z rohového kopu. Obránci Kopaniny naprosto nereagovali na náběh útočníka, nechali ho samotného a ten pohodlně skóroval.

V průběhu poločasu se začali osmělovat i domácí a to vedlo k několika slibným situacím. Filip Bradáč běžel ze strany sám na brankáře hostí a i když se nabízelo nahrát spoluhráčům do těžké situace před bránu, vyřešil to sám dvojitým zakončením, bohužel bez vstřelení gólu. Kopanina byla ke konci poločasu o trošku lepší - fotbalovější, ale bohužel ani situace čtyři na dva nebo tři na jednoho nedokázala zakončit gólem.

A tak skóroval soupeř. Kopanina vyklidila střed hřiště, kde měl hostivařský záložník dostatek času si balón zpracovat, připravit a jedovatě vystřelit. Brankář Kopaniny Max Kalina prudký balón podcenil, snažil se ho vyboxovat jen jednou rukou a pořádně ho netrefil a tak balón skončil za jeho zády. I když si hned uvědomil svoji chybu, to už bohužel nepomohlo a Kopanina tak první poločas prohrála 0:2.

Po poločase ale na hřiště nastoupil úplně jiný tým Přední Kopaniny. Nebojácný, lépe technicky vybavený a hlavně více bojovnější. Stále tomu ale chyběly góly. Ten první kopaninský přišel po rohovém kopu. Velmi dobře ho zahrál Frederik Garsdal na přední tyč kde předskočil svého obránce Filip Bradáč a špičkou usměrnil balón do brány soupeře. Kopanina snížila na 1:2!

A tlačila soupeře dál. Ten hrozil jen z občasných protiútoků, které se pokoušel hned zakončovat. Spíše jen nakopával balóny dopředu na kopaninské obránce, kteří si s nima poradili.

To před bránou Hostivaře bylo rušno. Z jedné z šancí padl druhý gól Kopaniny, když se odražený balón dostal k Albertovi Velikonjovi, který s přehledem zasunul míč za záda brankáře Hostivaře. Kopanina srovnala na 2:2!

Bylo jasné, že kopaninští se s remízou určitě smířit nechtějí. Do konce zbývalo ještě dostatek času a Kopanina neustále tlačila. Byl to Frederik Garsdal, který rozhodl celý zápas. Trenér Brabec ho přesunul ze středu zálohy, kde neměl tolik místa a na těžkém kopaninském terénu nemohl pořádně řídit rozehrávku Kopaniny, na kraj zálohy.

A bylo vidět, že to byla dobrá volba. Deset minut před koncem poločasu se Frederik probyl před golmana Hostivaře, udělal mu kličku na jeho pravou ruku a z relativně ostrého úhlu balon poslal do sítě. Kopanina otočila na 3:2!

Vstřelený gól a vedení v zápase Kopaňáky uklidnil a dovolil jim hrát pěkný fotbal. Najednou se přestali bát něco vymyslet a najednou si mnohem víc dovolili. Kombinační akce jedna za druhou, obcházení soupeře jeden na jednoho vyšperkované "housličkami". Jen škoda, že Kopanina nehrála takto od začátku. Na konci zápasu ještě korigoval výsledek Frederik Garsdal, když dorážel centr ze levé strany. Konečný výsledek 4:2!

Kopanina tedy nakonec zvládla roli favorita a porazila Hostivař 4:2 i potom co prohrála první poločas 0:2. V přístím zápase, ketrý se bude hrát až za 14 dní v sobotu 11.4. zajíždí na hřiště odvěkého rivala ze Střešovic.

Rozhodčí:Gotthard Vojtěch (ID 84060859)
Kód zápasu:F2B1201