Sokol Troja 4-0FCPK B
 Strašidelný jarní start béčka mužů. Čekání na vstřelený gól i první body.

Datum a čas:28.03.2015 10:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:-
Góly-soupeř:56. Bejček (1:0), 61. Dostál (2:0), 67. Smrček (3:0), 87. Bejček (4:0)
Sestava:Čechák - Fárka J. (65. Navrátil), Cigánek (K), Schuster, Pliska D. - Pliska M. (55. Fárka P.), Tůma, Vik, Les - Bíro (68. Řezníček), Matta (56. Holeček T.). Trenér: Martin Zendulka.

Kačerov - Rezerva Přední Kopaniny zatím na jaře propadá. Prohrála i druhý duel, tentokráte s Trójou na umělé trávě Kačerova 0:4. Týmu nepomohla ani zahraniční posila, do hry poprvé zasáhl Libanonec Jacques Matta. Mužstvo sráží neškodná koncovka a individuální chyby v obraně. Kopanina B má zatím strašidelnou bilanci. Po dvou zápasech 0 bodů a skóre 0:7. Teď jí čeká důležitý zápas s dalším sestupem ohroženým týmem - Sokolem Bílá Hora.

Komentář k utkání Sokol Trója vs FCPK B v podání trenéra Martina Zendulky:

V druhém utkání jara nastupuje naše rezerva proti Troji jako domácí tým ( jen v zápisu ) na hřišti  Meteoru Kačerov ( UMT ) v sobotu dopoledne s cílem napravit reputaci z utkání minulého a připsat si konečně i body. Situace mužstva v tabulce není nejlepší, je třeba zabrat a vyhnout se sestupovým bojům. Sestava našich borců před utkáním se zdá být celkem obstojná důležitosti utkání, a proto se na zápas všichni těší. I počasí je celkem slušné, tak nebrání nic tomu, aby vše dopadlo dobře.

Do utkání vstupují lépe hráči Troje. Ve 3. minutě nebezpečnou střelu odvracíme na roh. Přetažený roh na zadní tyč a další nebezpečná situace před naší brankou. Naštěstí bez gólu. Poté se hra vyrovná a zklidní. V 15. minutě zahrozíme i my, kopeme roh, ale bohužel nehrozíme jako domácí. Ve 23. minutě konečně přichází nebezpečný centr a hlava Bíra, ale mimo tyče. Naopak hned o 2 minuty později váhá Marek Pliska s odkopem a přichází o míč. Okamžitý centr, hlavička a další nebezpečná situace před naším brankářem. Hráči Troje mají v 1. půli spoustu standardních situací a všechny jsou nebezpečné pro naši obranu v čele s golmanem Čechákem. Do těchto šancí patří i dlouhý aut do našeho pokutového území a opět trma vrma před naší brankou. Do poločasu po nepřesných rozehrávkách J. Fárky a Bíra a ztrátách míče má soupeř další šance, které jen horko těžko odvracíme na roh. Reflexivním zákrokem hlavičky ze 3 m do odkryté branky nás ještě podrží Čechák. My odpovídáme pouze sporadicky dvěma střelami z uctivé vzdálenosti. Poločas tak končí lichotivých 0:0.

I když jsou hráči FCPK nabádáni k vyšší aktivitě především směrem do pokutového území soupeře, ke zlepšení ve 2. poločase nedochází. Ve 48. minutě střílí domácí útočník zprvní po jednoduché kombinaci. Čechák míč vyráží na roh. O osm minut později domácí rozehrají roh, který odvracíme k hráči soupeře. Ten vyškolí naši levou stranu obrany a po centru přes celé pokutové území a nekompromisním zakončení pod břevno se domácí ujímají vedení,  1:0. Utkání pokračuje dál a pro vývoj mače je důležitá i 60. minuta. Útok domácích, výběh našeho brankáře, který je u míče později než útočník a následuje střela cca z 35 m do prázdné brány, 2:0. My dokážeme ještě zahrozit po kombinaci a střele Lesa, ale to je stále málo a nevyzní ani gólově. V 67. minutě opět po jednoduché akci, centru a námi nedůrazně odvrácenému míči ( opakovaně ) skórují domácí přízemní střelou z hranice pokutového území, 3:0. Hráči Troje jsou tzv. v laufu a my bohužel nejsme schopni s vývojem utkání něco udělat. V 87. minutě vystavujeme domácí hráče do ofsajdu. Náš brankář se rozhodne vyběhnout. Přichází lehký oblouček z 25 m a opět gól z kategorie laciných, 4:0. Utkání se v poklidu dohrává a na výsledku se již nic nemění.

Rozhodčí:Matouš - Zatkal, Konečný
Žluté karty:Cigánek (FCPK B)
Hřiště:Kačerov