ČAFC ukončil vítěznou sérii Kopanině. Ta musela hrát 75 minut v deseti.

Datum a čas:01.11.2014 14:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc - Tržický, Melničuk (K), Bláha, Mikeš - Forman (85. Fárka J.), Blažek, Santler, Poláček - Pešír, Průša. Trenér: Hebousse & Šturma.
Sestava-soupeř:Svoboda - Mandík, Vrňák, Chvátal, T. Kaliba - Nagy - Štancl (89. Přibyl), Fitzel (83. Adaev), Bláža, Jerie (76. Wulkan) - Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.

Přední Kopanina - Paradox. Potkaly se dva týmy s nejlepší ofenzivou v soutěži a nepadl gól. V 11. kole Pražská teplárenská přeboru mužů remizovala Kopanina doma s ČAFC 0:0. Utkání ovlivnila 25. minuta první půle, kdy byl po záchranné brzdě vyloučen domácí Bláha. Kopanina ztratila první místo a poprvé v této sezóně neskórovala. Poslední mistrovský zápas, ve kterém modročervení neskórovali, bylo téměř před rokem utkání Zbraslav vs FCPK 24.11.2013 !

Čafka na Kopanině přesilovku k bezbrankové remíze ...

... sesadila Kopaninu z čela tabulky. Klíčový okamžik zápasu přišel ve 25. minutě. Únik Mašleje zastavil Bláha metr před vápnem jen za cenu faulu a byl vyloučen. Domácí i v oslabení byli směrem dopředu aktivnější, ale ke gólovému efektu žádnou akci nedovedli. Hosté toho v útoku moc nepředvedli a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

Až do 25. minuty se na hřišti nic zajímavého nedělo. Na straně domácích nedosáhl o krok na centr Poláčka Forman. Na straně hostů hlavičkoval Mašlej do rukou připraveného Švarce. A pak to přišlo.

Novic v dresu hostů Štancl, poslal přesný pas Mašlejovi, ten se rychlostně prosadil přes Bláhu, který jej před vápnem poslal k zemi. Premiéra stopera domácích na vlastním hřišti tak předčasně skončila. Po červené kartě musel hřiště opustit a následný přímý kop poslal T. Kaliba do náruče Švarce. Dozvuky této akce přišly ještě ve 32. minutě, když trenér domácích Šturma slíbil rozhodčímu, že „dostane na budku” a byl z lavičky vykázán.

Početní převaha hostů se však na hřišti nijak neprojevila. Jen jeden náznak šance, když Mandík uvolnil Mašleje, kterému střelu zblokoval Mikeš. Domácí si připravili také jednu šanci, když Průšu uvolnil Poláček, ale útočník Kopaniny správný moment k zakončení prováhal.

Po přestávce nejprve Švarc včasným vyběhnutím zmařil rodící se příležitost Štancla. Na druhé straně brejkovou akci domácích pokazil nepřesnou přihrávkou Průša.

Závěr zápasu překvapivě patřil oslabeným domácím. Přímý kop Poláčka se snesl na zadní tyč, ale Průša míč do sítě neusměrnil. V 82. minutě chybovali v rozehrávce Mandík s Nagym. Toho využil Poláček, bleskově posunul míč rozeběhnutému Průšovi, který však trefil jen vybíhajícího Svobodu. Za tři minuty si před vápnem došel pro faul Santler. Osvědčený exekutor standardních situací Poláček poslal míč přesně k tyči, tam ale stál Vrňák a míč ukopl do bezpečí.

To bylo vše a tak zápas dospěl k bezbrankové remíze.

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Myslím, že to bylo utkání prakticky bez šancí. Pochopitelně to ovlivnilo, že jsme hráli v deseti. Červená karta naprosto oprávněná. Bohužel jedna chyba a Bláha musel zatáhnout za záchranou brzdu. Tím to utkání ztratilo náboj. Nemohli jsme hrát to, co jsme chtěli. Pak to bylo o jednom gólu. Ten však nikdo nedal a tak to skončilo bezbrankovou remízou.”
Zdeněk Herink (ČAFC): „Nikdo nechtěl udělat zásadní rozhodující chybu. Chtěli jsme tady překvapit, chtěli jsme hrát ofenzivně a aktivně. Soupeř dobře bránil, má kvalitní mužstvo. V ofenzivní části nám chybí troška klidu, trocha přesnosti. Některé situace jsme mohli dohrát líp. Myslím, že od toho vyloučení jsme měli být trochu odvážnější abychom tu kýženou branku vstřelili. Ve finále jsme ještě mohli ztratit a nemít ani bod. Nustále tam vzadu vymýšlíme nějaké nesmysly. Neprohráli jsme, vezeme bod z veku, takže nakonec spokojenost.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: David Průša.
Nejlepší hráč ČAFC: Michal Svoboda.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Vrňák (ČAFC).

Rozhodčí:Bočok - Tikal, Opočenský
Delegát:Čadský
Žluté karty:Santler, Tržický - Štancl
Červené karty:25. Bláha (FCPK)
Hřiště:Př. Kopanina