Střelecký rekord. Tempo veze z Přední Kopaniny sedm gólů, mohlo deset !

Datum a čas:18.10.2014 15:30  |  Poločas: 3 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:13., 36. a 69. Poláček, 79. a 81. Mikeš, 20. Blažek, 66. Pešír
Góly-soupeř:1. P. Geissler, 45. Nwogu
Sestava:Švarc - Tržický, Čihák (81. Brabec), Melničuk, Mikeš - Forman (63. J. Fárka), Santler, Pešír (74. Jurek), Blažek, Poláček - Průša. Trenéři: Salem Hebousse, Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Kuchař - Kalina, Netušil, Kadlec, Kolinský (69. Svoboda) - T. Geissler, Tománek, Duka (82. Hendrich), P. Geissler - Klouček (89. R. Geissler), Hurka (6. Nwogu). Trenér: Libor Koller.

Přední Kopanina - Desátý zápas, deváté vítězství! Navíc sedmatřicet branek, průměr skoro 4 branky na zápas, nejvíce v soutěži. Již tak unikátní bilanci vylepšili fotbalisté Přední Kopaniny v sobotu proti FC Tempo. Nováček soutěže byl zdecimován sedmi brankami! Tempo předvedlo snaživý výkon, ale ač byl výsledek hodinu na vážkách, na hřišti byli domácí evidentně lepším týmem. A dali krásné góly. Blažek dalekonosnou střelou nebo famózní Poláček opět dva trestné kopy. Těšte se na sestřih ...

Devět gólů na Kopanině, sedm v síti Tempa

Střelecké hody připravili fotbalisté Přední Kopaniny svým fanouškům. A některé góly byly opravdu lahůdkové. Tři výstavní střely Poláčka, jedna v podání Blažka. Takové dobroty neservírují ani v místní restauraci U Drahušky. Ke kvalitě zápasu přispěli i hosté. Otevřeli skore zápasu už v první minutě a favoritovi byli rovnocenným soupeřem víc jak hodinu hry. Zlomilo je až vyloučení Tománka a následný pátý gól.

První minuta zápasu a první gól. Na centr z pravé stany si do vápna naběhl hostující P. Geissler a hlavičkou usměrnil míč do sítě. V následujcí minutě domácí stoper Čihák fauloval Hurku a viděl rychlou žlutou kartu. Útočník hostů musel po třech minutách střídat.

Ve 13. minutě hosté zastavili průnik Santlera faulem asi pět metrů před šestnáctkou. Míč si k přímému kopu připravil Poláček a jeho levačka vykouzlila nádheru. Míč skončil v pravém horním rohu branky Tempa - 1:1. Za tři minuty Santler vtipnou patičkou poslal do brejku Průšu, ten trefil jen nohu Kuchaře. Ve 20. minutě domácí zahrávali rohový kop, odražený míč si před vápnem našel Blažek, bez váhání do něj prásknul a ten se otřel o spodní hranu břevna a zapadl do sítě - 2:1.

Hosté odpověděli centrem P. Geisslera z levé strany, na který si naběhl ve vápně Klouček a gólovou radost mu zkazil skvělým zákrokem Švarc. Stačil jeho hlavičku vyškrábnout zpod břevna na roh. A tak opět jásali domácí fanoušci. Po rychlé kombinaci posunul Pešír míč doprava rozeběhnutému Poláčkovi a ten technickou střelou pohotově obstřelil vybíhajícího Kuchaře na 3:1.

Závěr poločasu patřil hostů. Nejdříve střílel Nwogu a Švarc jeho pokus krotil nadvakrát. V poslední minutě první půle přišla kombinace Kloučka s P. Geisslerem, před branku si na jeho přihrávku naběhl Nwogu a špičkou kopačky usměrnil míč za záda Švarce- 3:2.

Oboustranně ofenzivní fotbal pokračoval i po přestávce. Nejdříve se domácí obranou prodíral Nwogu, ale k zakončení se nedostal. Na druhé straně Průša nabil pešírovi, ten zamířil mimo branku. Vzápětí Santler zahrál na housličky P. Geisslerov, přešel i přes Kadlece a lahůdkovou přihrávkou křížem přes vápna našel Poláčka, který branku vysoko přestřelil.

V následné minutě Pešír obral o míč Kalinu a domácí šli do přečíslení tři na jednoho. Pešír posunul míč Průšovi ten ještě Santlerovi, kterému však střela vůbec nesedla a míče se zmocnil Kuchař. Běžela 58. minuta když Nwogu skvěle za obranu poslal Kloučka, ten na Švarce nevyzrál. Zkušený golman vyběhl včas a Kloučkovu střelu vyrazil.

Asi klíčový okamžik pro další vývoj zápasu přišel v 66. minutě. Pešír u postranní čáry strčil do soupeře a k nelibosti hostů unikl druhé žluté kartě a následnému vyloučení. Pešír si totiž vzápětí naběhl do otevřeného středu obrany Tempa, vystřelil sice do tyče, ale odražený míč si v pohodě doběhl a uklidil jej do sítě - 4:2.

Uplynula jen jedna minuta kdy se opět Pešír protáhl středem obrany hostů a Tománek jej faulem poslal k zemi. Ten už druhou žlutou kartu dostal a musel hřiště opustit. Kalich hořkosti si hosté vypili do dna vzápětí. Nařízený přímý kop nasměroval neomylně do šibenice Poláček a bylo to rázem 5:2.

A hosté se zlomili. Před jejich brankou se rodily šance jak na běžícím pásu. Ujaly se však jen dvě. V 79. minutě zblízka doklepl míč do sítě Mikeš a za dvě minuty stejný hráč přidal svou druhou branku po nezištné přihrávce Průši. Mikeš mohl zkompletovat i bleskový hattrick, ale v 83. minutě sám proti Kuchařovi nasměroval míč těsně mimo pravou tyč. Výzva domácích fanoušků „deset, deset!!!” zůstala nevyslyšena.

Hlasy trenérů

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Po tomhle výsledku, co k tomu dodat? Tempo se ukázalo jako velmi dobrý soupeř, hodně kousali, ale jen do toho rozhodujícího gólu Poláčka po vyloučení jejich hráče. Díkybohu, že ho tady máme, jeho standardky jsou vynokající. Až na ten vstup do zápasu a konec prvního poločasu musím kluky pochválit, dalo se na to koukat. Ke kvalitě zápasu rozhodně přispěl i soupeř.”
Libor Koller (Tempo): „První poločas hodně vyrovnaný. Pak to ovlivnil rozhodčí. Pešír měl za stavu 3:2 dostat za strčení do soupeře, jasné nesportovní chování, druhou žlutou kartu. Rozhodčí mu jí nevím proč nedal. Asi se ho bál. Celý zápas ho slovně masíroval. Pešír nám pak vzápětí dal čtvrtý gól a pak vykartoval Tománka a dostali jsme pátý gól. Jsem rozčílený, takhle by k tomu rozhodčí přistupovat neměl. To byl náš rozklad, potom už se to sypalo.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Poláček.
Nejlepší hráč Tempa: Patrik Geissler.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina).

Rozhodčí:David - Havel, Hlavnička
Delegát:Slavík
Žluté karty:Čihák, Pešír - Tománek
Červené karty:67. Tománek
Hřiště:Př. Kopanina