SK Motorlet Praha B1-5FCPK
 Kopanina dala Motorletu pět branek. Podělilo se o ně pět střelců!

Datum a čas:14.09.2014 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:25. Melničuk (1:1, as. Blažek), 51. Průša (2:1, as. Pešír), 71. Pešír (3:1, as. Santler), 76. Santler (4:1), 77. Forman (5:1, as. Santler)
Góly-soupeř:17. Faktor (0:1)
Sestava:Švarc - Tržický (85. P. Fárka), Čihák, Melničuk, Mikeš - Blažek - Santler, Pešír, Sýkora (85. Vik), Poláček st. (83. J. Fárka) - Průša (76. Forman). Trenér: Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Pacovský - Eppert (58. Svoboda), Kučera, Fischer, Janda - Syrovátka - Hájek (73. Belán), Faktor (59. Flaks), Bělčický, Stříbrský - Měska (81. Konopásek). Trenér: David Lukeš.

Jinonice - Poločasová remíza a knock-out ve druhé půli. Tak vypadal zápas 4. kola Pražská teplárenská přeboru mužů mezi SK Motorlet Praha B a hostující Přední Kopaninou, který Kopanina vyhrála nakonec 5:1. Pětačtyřicet minut trvalo než si fotbalisté Kopaniny zvykli na umělou trávu, kam domácí zápas přesunuli. Po poločasové remíze pak přišel kopaninský hurikán, který soupeře zcela sfoukl. Čtyři nula druhá půle a další tři body pro Kopaninu!!!

Kopanina po přestávce vyškolila mladíky z Motorletu

Vzhledem ke klimatickým podmínkám se zápas odehrál na umělé trávě. Na ní se v prvním poločas hrál velmi dobrý fotbal, plný vydařených kombinací s šancemi na obou stranách a s vyrovnaným skóre 1:1. Po přestávce už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo, hosté z Přední Kopaniny. Domácím nasázeli čtyři góly a od větší pohromy rezervu Motorletu uchránil jen výborný golman Pacovský. Co se s domácím týmem během přestávky stalo, ví asi jen samotní hráči.

Domácí se od začátku velmi dobře pohybovali, rychlou kombinací rozleptávali obranu hostů. V 11. minutě po rohovém kopu Měska střílel jen do rukavic připraveného Švarce. Toho pak vyděsil dotírající Faktor

a golman hostů musel míč odkopnout do autu. Po něm se k míči ve vápně dostal Stříbrský, ale netrefil míč jak by chtěl.

Rychlonohý záložník domácích dělal na levé straně obraně hostů velké problémy. A byl to právě Stříbrský, který stál u zrodu první branky zápasu. Prohnal se kolem Tržického až do vápna, přihrávku před branku Melničuk odkopl jen k Faktorovi, který míč bez váhání napálil přes celou branku k tyči.

Hosté se osmělovali pomalu. První pokus Pešíra skončil mimo branku a Průšu v šanci stačili domácí obránci od míče odstavit. Ve 21. minutě už Pešír zamířil mezi tyče a Pacovský musel vytáhnout svůj první skvělý zákrok. Za čtyři minuty hosté rozehrávali rohový kop. Blažek poslal centr před branku, kde míč propadl až k zadní tyči, kde se zjevil zcela volný Melničuk, který neměl problém doklepnout míč
do branky - 1:1.

Ve 39. minutě mohli domácí strhnout vedení podruhé na svou stranu. Po rohovém kopu vystřelil Hájek do skrumáže před brankou, míč se odrazil před odkrytou branku, ale Měska jej z metru do branky poslat nedokázal. Míč mu sklouzl a místo do sítě jej nasměroval do rukavic ležícího brankáře Švarce.

Pak ještě v dobré pozici pálil nepřesně Stříbrský a na druhé straně Pešír sám před Pacovským
v koncovce zaváhal.

Po přestávce už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Na domácí obranu se valil jeden útok za druhým.
Ve 48. minutě Faktor lehkomyslně ztratil míč v souboji s Poláčkem, ten míč bleskově posunul na rozeběhnutého rychlonožku Santlera, toho skvěle vychytal Pacovský. Pak zleva vlétl do šestnáctky domácích Průša, ale přihrávku před branku pokazil. V 51. minutě vše napravil. Lahůdkovým centrem mu míč na hlavu posadil Pešír, domácí obrana Průšovi nevěnovala pozornost a tak hlavou pohodlně poslal Kopaninu do vedení.

Za dvě minuty měl Průša další tutovku, ale Pacovský u tyče opět čaroval. V 66. minutě si Průša naběhl na zadní tyč na střílenou přízemní přihrávku Brabce, ale ve skluzu branku přestřelil. Domácí se v tomto čase dostali do jediné šance druhého poločasu, když Měska uvolnil Hájka, ten střílel podél celé branky mimo.

Pak už se to sypalo jen do domácí sítě. V 71. minutě poslal Pešír přihrávku za domácí obranu,
ta nereagovala na náběh Santlera, ten míč vrátil před branku právě Pešírovi, který zakončil na 1:3. Za pět minut domácí obrana neragovala na další kolmou přihrávku, na tu si naběhl Santler, který obešel
i vybíhajícího Pacovského a do prázdně branky přidal čtvrtou branku hostů.

Za minutu se po levé straně přehnal Santler kolem Fischera, přihrál před branku, první střelu Pacovský skvěle vyrazil, ale na dorážku Formana už neměl nárok. Útočník Kopaniny svůj první dotek s míčem po střídání proměnil v pátou branku. Kopanina už si jasné vítězství v závěru zápasu kontrolovala.

Sestřih branek utkání Motorlet B vs Přední Kopanina ...

Nejlepší hráč Motorletu B: Pavel Pacovský.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Radoslav Melničuk.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina)

Fotogalerie z utkání Motorlet B vs FC Přední Kopanina je zde ...

Rozhodčí:Tereba - Zelený, Opočenský