Tabulka střelců: M-A

FCPK4-1SK Zbraslav
 Hotovo! Přední Kopanina je zachráněna. Rozhodlo šest výher v řadě.

Datum a čas:08.06.2014 17:00  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:11. Pešír (1:1, as. Poláček), 32. Průša (2:1, as. Santler), 35. (3:1), 74. Pešír (4:1, as. Poláček)
Góly-soupeř:3. Dlouhý (0:1)
Sestava:Švarc – Brabec (66. Poláček ml.), Čihák, Melničuk, Mikeš – Santler, Sýkora (80. J. Fárka), Novák (75. Jurek), Poláček st. (86. P. Fárka) – Pešír, Průša (71. Jančar). Trenéři: Salem Hebousse & Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Činovec (77. Votava, 90. Šimoníček) – Dlouhý (46. Kadlec), Kudrna, Trkovský (72. Mandlík), T. Štengl (62. Král) – Kovacs, Sedláček, Vejvoda, Kocourek – Žižka, Strnad. Trenér: Stanislav Sádovský.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny po zpackaném podzimu na jaře excelují. Vyhráli už devět zápasů, z toho všech šest posledních v řadě! Právě díky této sérii mají kolo před koncem klid. Z přeboru nesestoupí. Rozhodující body přinesla výhra v domácím prostředí nad SK Zbraslav (4:1). Hattrickem jí vystřílel nejlepší střelec týmu a jarní posila par excelence Tomáš Pešír.

Druhý jarní Pešírův hattrick přinesl Přední Kopanině jistotu záchrany

Parádní jízdu Přední Kopaniny nezastavila ani Zbraslav. Oba celky ještě nedávno dělilo pouze jedno místo v tabulce. Kopanina byla dlouho 14., hosté na pozici pod ní. Jenže teď je vše jinak: Kopanina vyhrála 4:1, což je pro ni šestý triumf v řadě, který ji přinesl definitivní jistotu záchrany a páté místo. To Zbraslav míří do I. A třídy. Na Kopanině sehrála slušný zápas, neuhlídala ale Tomáše Pešíra, který dal hattrick.

Zbraslav začala na Kopanině výborně. Brankář Švarc vyrazil dvě nebezpečné střely, na třetí už nestačil. Běžela teprve třetí minuta a domácí prohrávali. Centr z levé strany uklidil k pravé tyči Dlouhý – 0:1.

Až potom začala hrát i Kopanina. Většinu útoků zakončovalo zkušené exligové duo Tomáš Pešír – Tomáš Poláček. Jeho ránu vyrazil brankář Činovec, Pešírovo odvážné sólo skončilo úspěchem, ale v poslední chvíli byla jeho střela zblokovaná.

Brzy však přišlo vyrovnání. Poláček centroval z levé strany, Průša svedl souboj s brankářem, z kterého balon propadl na zadní tyč, kde ho Pešír v pohodě uklidil do prázdné branky.

Po chvíli byl Pešír v dobré šanci opět zablokován, Poláček si navedl míč do středu hřiště, ale tvrdý pokus letěl těsně mimo.

Po bídě z úvodu se domácí výrazně zlepšili a soupeře zatlačili. Pešírovu hlavičku z brankové čáry vykopl Štengl, obrana hostů podruhé kapitulovala až ve 32. minutě. Santler zatáhl míč po pravé straně a předložil parádní pas Průšovi na penaltu. Ten trefil z první přesně.

Za tři minuty se oslavná píseň z reproduktorů na Kopanině pouštěla potřetí. Pešír šel sám na Činovce a míč poslal šajtlí k tyči. Další pumelici Poláčka vyrazil Činovec.

Zbraslav moc šancí neměla, přesto se mohla vrátit do zápasu v 60. minutě, kdy se ve vápně prodíral Sedláček a zdálo se, že byl faulován. Rozhodčí Flimmel však neváhal ani na chvíli, ihned Sedláčkovi ukazoval, ať vstává. Hosté se dlouho a hodně zlobili. Sedláček se vypovídal žlutou kartu. Penaltu ovšem nikoliv.

Místo možnosti na snížení přišlo definitivní rozhodnutí. Poláček pasem v krkolomné pozici nádherně poslal Pešíra do sólového nájezdu. Jeho parťákovi se v běhu od poloviny hřiště míč hodně rozskákal, ale poradil si skvěle: z hranice pokutového území Činovce přehodil. Hattrick dokonán – druhý v Pešírově kariéře mezi dospělými, druhý během jara na Přední Kopanině.

Rozdíl mohl být i vyšší. Čihák přeskočil gólmana, ale hlavičkoval vedle, pohotový volej Josefa Fárky se mezi tyče také nevešel. Pak kopaninského Jančara dvakrát parádně vychytal gólman Votava, který v 77. minutě vystřídal Činovce. U zákroku si však vykloubil palec, a tak musel na závěrečné minuty do branky kapitán Žižka.

Hlasy trenérů
Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Soupeř nebyl špatný, dostali jsme brzy gól, což nás trochu ovlivnilo. Bylo to z naší strany nervózní, do půlky jsme to naštěstí otočili, druhý poločas se už jen dohrával, což bylo ovlivněné tím vedrem, které bylo. Jsme rádi, že jsme to zvládli a potvrdili záchranu. Zápasy, jako byl tenhle proti Zbraslavi, nebo nedávno proti Uhříněvsi, jsou těžké. Soupeřům už o nic nejde, podle toho hrají. Teď jsme rádi, že si můžeme užít poslední zápas v Královicích bez nervů a domácím pogratulovat k triumfu v přeboru.“
Stanislav Sádovský (Zbraslav): „Začátek byl z naší strany nadějný, bohužel pak zase přišly naše individuální chyby, což nás trápí celou sezonu. Po poločase jsme ještě chtěli výsledek zvrátit, měli jsme kopat jasnou penaltu. Sedláček má krvavý šrám na kotníku, to je neuvěřitelné. K rozhodčímu ani nechci nic říkat, to byla tragédie. O nic nám nejde, chceme si jen zahrát fotbal a sezonu v klidu dokončit. Takové výroky nám ale kazí náladu. Teď nás ještě čeká derby s Radotínem, které bychom chtěli vyhrát, ať sezonu zakončíme třemi body.“

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Pešír.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Michael Žižka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Pešír (Přední Kopanina).

Rozhodčí:Flimmel – Multerer, Rodová
Delegát:Novotný J.
Hřiště:Př.Kopanina