ČAFC Praha 0-5FCPK
 Kopanina šokovala. Naložila ČAFC pět gólů a polepšila si v boji o záchranu.

Datum a čas:17.05.2014 10:30  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:9. Pešír (1:0, as. Poláček), 23. Juckem (2:0, as. Pešír), 45. Poláček (3:0, as. Juckem), 52. Santler (4:0, as. Juckem), 55. Poláček z penalty (5:0, as. Pešír)
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc - Brabec, Čihák, Melničuk, Mikeš - Blažek (78. T. Poláček ml.), Sýkora - Santler (58. Průša), Pešír, T. Poláček st. (65. Jurek) - Juckem (73. Bajar). Trenéři: Sálem Hebousse & Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Svoboda - Mandík, Vrňák, T. Kaliba, Rejka - Jerie (46. Kural), Nagy (68. Mašek), Bláža, Vilhelm - Chvátal, Ulrich. Trenér: Zdeněk Herink.

Záběhlice - Pražský přebor rozehrál posledních pět kol této sezóny a největší poprask způsobili fotbalisté Přední Kopaniny. Ti nečekaně deklasovali "Čafku" na jejím hřišti 5:0 a odsunuli jí z top pět nejlepších týmů soutěže. Sami si výrazně pomohli v boji o záchranu a pokud by za týden porazili doma Háje, mohli by být z nejhoršího venku. Kopanina vyhrála všechny tři poslední zápasy při skóre 13:0 !!!

KOPANINA POTUPILA ČAFKU NA JEJÍM HŘIŠTI PĚTI GÓLY

Je to už obehrané písnička, že se fotbal hraje na góly a ne na šance. Tentokrát se o této pravdě přesvědčili fotbalisté ČAFC. Sehráli s Kopaninou vyrovnaný zápas, ale výsledek je 0:5. „Měli jsme den blbec”, vystihl situaci domácí trenér Zdeněk Herink. Trenér hostů Salem Hebousse našel podstatu triumfu svých svěřenců: „Co jsme dřív nedávali, to nám tam dneska spadlo.”

Už ve druhé minutě střílel domácí Jerie, Švarc byl pozorný. Za minutu si domácí vybojovali první roh, ale ani z něj nic nevytěžili. Na druhé straně si Mikeš narazil míč se Santlerem,  ale ani domácí brankář Svoboda se překvapit nenechal. Za minutu jej mohl nachytat v nedbalkách Sýkora, který z velkého úhlu trefil tyč.

V 9. minutě hosté udeřili poprvé. Po levé straně se lehce prosadil Poláček, přesným centrem našel Pešíra  a zkušený kanonýr hlavou nedal Svobodovi šanci.

Za dvě minuty mohlo být vyrovnáno. Rejka centrem z levé strany našel Chvátala, Švarc měl plné ruce práce, ale nakonec nebezpečí zažehnal. Golman Kopaniny si poradil i s centrem Jerieho.

A tak se podruhé prosadili hosté. Svoboda ještě u tyče lapil střelu Mikeše, ale ve 23. minutě už kapituloval. Domácí ztratili míč na půlce, Pešír bez váhání vyslal kolmou přihrávku do jejich otevřené obrany, kde se Juckem prosadil přes T. Kalibu a prostřelil Svobodu.

I za stavu 0:2 se hrál oboustranně otevřený fotbal a šance se střídaly na obou stranách. Domácí Nagy pálil podél celé branky mimo. Pak Santler prošel domácí obranou z půlky hřiště, před brankou našel Pešíra, tomu míč zůstal pod nohou a bylo po šanci. Když dvakrát hlavičkoval nebezpečně domácí Nagy, přišly další chvíle hostů.

Ve 44. minutě zleva zacentroval Juckem, našel před brankou Blažka, ale jeho hlavičku bravurně zlikvidoval Svoboda. Za minutu už Svoboda lovil míč ze sítě potřetí. Juckem přihrál rozeběhnutému Poláčkovi, ten vlétl do vápna a zakončil s jistotou na 0:3.

Druhý poločas začal kuriozně bez hlavního arbitra Nykla. Ten si v průběhu první půle poranil lýtkový sval a musel svou funkci přepustit asistentu Vášovi. Role druhého asistenta se pak ujal jako laik domácí náhradní brankář Drahorád.

Ten musel během deseti minut přihlížet dalším dvěma gólům v síti svého mužstva. V 52. minutě Juckem kolmou přihrávkou našel Santlera, který byl u míč dříve než vybíhající brankář Svoboda a špičkou kopačky lehce posunul míč podél něj do sítě. Za tři minuty si Pešír narazil míč s Juckemem a byl ve vápně podtržen T. Kalibou. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil T. Poláček.

Hosté za stavu 0:5 dali příležitost i hráčům z lavičky. Když opuštěl hřiště Američan Juckem, dostalo se mu odměny od trenéra Šturmy: „Ein gol, ein kobliha!” Juckem dosedl na lavičku a hned se do  této sladké lahůdky s chutí zakousl.

Přišlo ještě několik náznaků šancí na obou stranách, ale do konce zápasu už se skore nezměnilo. Kopanina se tímto vítězství posunula na dvanácté místo a od Čafky na sedmé pozici už jí dělí jen dva body.

Zdeněk Herink (ČAFC): „Od začátku to byla vyrovnaná, oboustranně otevřená partie. Šance jsme si vypracovali, bohužel je nevyužili. Soupeř nás vyškolil z efektivity. Ze čtyř - pěti šancí dal v první půli tři góly. Pak už to bylo těžké. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. My jsme dneska měli den blbec, ať jsme udělali cokoliv, tak to nikam nevedlo.”
Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Dneska jsme hodně spokojení. Na utkání jsme se připravovali, věděli jsme, že jde o šest bodů. Co jsme si řekli, kluci splnili do puntíku. Přežili jsme tam nějaké situace ve vápně, na které jsme byli připravení, ale přece jen je neubránili. Měli jsme tam ale Jirku Švarce, který nás podržel. Pak jsme z rychlých brejků proměňovali šance. To, co jsme v minulých utkáních neproměňovali, to nám tam dneska spadlo.”

Nejlepší hráč ČAFC: Lukáš Bláža.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jakub Sýkora.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Garth Juckem (Přední Kopanina).

Rozhodčí:Nykl - Váša, Multerer
Delegát:Walter
Žluté karty:Kaliba, Chvátal - Brabec