Datum a čas:18.08.2012 10:15  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:84. Janda (2:1, as. Houška)
Góly-soupeř:10. Červeňák (1:0), 65. Lukách (2:0), Alba (3:1)
Sestava:Švarc - Jurek, Jaroš, Houška (K), Janda - Bittengel, Verner, Buzek (59. Přibáň), Gerstner - Santler, Bureš (69. Vyšata). Trenér: Martin Kuchař.
Sestava-soupeř:Šoukal - Armai, Ambrus, Červeňák, Birhanzl, Honetschlager (82. Blažek), Hrabák (K), Lukách, Rybka O. (87. Bulíček), Pánek M. (63. Alba), Prošek. Trenér: Tomáš Kubr.

V o k o v i c e - Po dlouhé době šli fanoušci obou sousedních klubů na derby - naposledy se oba celky utkaly v přeboru v květnu 2009. Nyní se potkaly v divizi a na konci utkání se radovala domácí Aritma z vítězství 3:1. Výhra to byla zasloužená. Ve vyrovnaném zápase byli domácí mnohem nebezpečnější soupeřově brance, Kopanina hrozila minimálně. Její hráči podali bojácný výkon a zklamali své fanoušky na celé čáře!

Poločasové skóre 1:0 pro domácí zajistil levý bek Červeňák, který se v 10.minutě nikým neatakován dostal do palebné pozice a krásně trefil k tyči. Druhý gól přidal v 65. minutě Lukách, který dostal uličku za obranu a opět na stejnou stranu k tyči překonal Švarce podruhé. Naději vykřesal pro Kopaninu Janda, její nejlepší hráč, který šest minut před koncem vrátil gólmanem vyražený míč do odkryté branky. Místo vyrovnání však Kopanina inkasovala potřetí, kdy po rozehrané standardce centroval Prošek a střídající Alba doklepl potřetí.

V průběhu celého zápasu mělo utkání vyrovnaný průběh. Domácí však využívali nedůslednosti a slabého důrazu hráčů Kopaniny a mnohem častěji ohrožovali Švarcovu branku. To Kopanina znatelně nejistého Šoukala v brance Aritmy neuměla prověřit.

V první půli stála za zmínku akce Santlera, který se proháčkoval ke střele, Šoukal vyrazil k Bittengelovi, který však byl při dorážce sražen. Tady měla být penalta.

Jedna jediná šance, to však bylo proklatě málo ze strany modročervených za 45 minut. Ani ve druhé půli se žádný festival příležitostí před brankou Šoukala nekonal. Když jedinkrát střídající Přibáň vystřelil střelu v tréninkovém tempu, míč prolétl Šoukalovi rukavicemi a trefil břevno!

Hostující fanoušky tak potěšila jen 84. minuta, a to jediná branka hostů. Jurek dobře odcentroval, Houška hlavičkoval do protipohybu Šoukala, který stačil jen odrazit míč k Jandovi a ten do prázdné branky skóroval.

Trenéři Kopaniny budou mít určitě co říci svým svěřencům při hodnocení zápasu. Výkon týmu byl víc než vlažný. Prohrané souboje, zkažené přihrávky, nejistota vzadu, bez myšlenky uprostřed, vpředu bez koncovky. Taktika hrát po zemi se vůbec nedostavila, hráči se zbavovali míčů dlouhými nákopy, které dlouháni v obraně Aritmy v pohodě sbírali. Kopanina předvedla na Aritmě hodně slabý zápas. Individuální výkony hráčů byly výrazně podprůměrné, spíše hrozné až katastrofální. Měřítko průměru snesli jen Janda, Švarc a snad mladý Jurek. Tým marně hledal na hřiště lídra, který by spoluhráče nasměroval k probuzení!

DŮLEŽITÉ MINUTY ZÁPASU:

1. POLOČAS
1.min. - žlutá karta pro Bittengela za šlapák ve skluzu;
5.min. - zaváhání a ztrátu míče před vápnem Buzka nepotrestal Rybka, který pálil jen do Švarce;
10.min. - neuvěřitelný prostor dostal před vápnem Červeňák a nikým neatakován překonal s pomocí tyče Švarce (1:0);
17.min. - pěkná kombinační akce Kopaniny po ose Verner, Buzek, Bittengel jehož centr byl sražen na roh;
26.min. - Santler skvěle proháčkoval a vypálil, Šoukal pouze vyrazil před Bittengela, který ve snaze dopravit míč do sítě byl faulován. Tohle byl penaltový zákrok;
28.min. - Rybka unikl Jarošovi, jeho zpětnou přihrávku však Lukách špatně trefil a Švarc si se slabou střelou poradil;
40.min. - žlutá karta pro Pánka za faul zezadu na unikajícího Bittengela;
42.min. - další žlutá pro Aritmu, tentokráte Birhanzl opět zezadu "projel" Santlera. Kopanina měla v této fázi řadu standardních situací, dobře je zahrávala, ale nikdo z hráčů nenašel odvahu jít do mlýnice a tam se prosadit. Bylo to hodně alibistické!

2. POLOČAS
48.min. - Gerstner připravil horké chvilky svému týmu, když špatnou rozehrávkou dostal pod tlak Houšku a následně čelila Kopanina tlaku Aritmy včetně standardní situace. Když se k tomu přidalo Švarcovo uklouznutí při výkopu a zbytečný faul Houšky u lajny, do druhé půle vstoupili hosté hodně nekoncentrovaně;
53.min. - úplně volný Rybka měl spoustu času vymyslet krásný dloubák za obranu pro Hrabáka, jeho střelu levačkou Švarc vyrazil na roh;
57.min. - další šance Aritmy. Lukách si pohrál s Jarošem naštěstí před brankou nenašel spoluhráče. Odražený míč se však dostal k Hrabákovi, který protáhl Švarc levačkou, Švarc opět srazil na roh;
59.min. - první střídání, místo Buzka přichází Přibáň;
60.min. - dobře zahraná standardka Gerstnera, kterou nikdo nezakončil a střela Santlera číhajícího vzadu z velkého úhlu mohla mít malou šanci na úspěch;
62.min. - rychlá akce Aritmy po pravém křídle, Prošek odcentroval a Ambrus na malém vápně hlavou koníčkem přestřelil branku;
63.min. - první střídání Aritmy, Pánka nahrazuje Alba;
65.min. - druhý gól Aritmy, míč za spící obranu a Lukách sám před Švarcem vyřešil střelou na bližší tyč (2:0);
69.min. - mátožného Bureše střídá Vyšata a staví se do útoku k Santlerovi;
73.min. - zabržděný rychlý brejk Kopaniny, míč se dostal k Přibáňovi, jehož propagační střela dělá Šoukalovi velké problémy a končí na břevně;
74.min. - Santler vymíchal beky a vyslal do uličky Jurka, který však bojácně jen na dlouhou nohu bodlem střílí mimo;
77.min. - dlouhý přetažený míč Armaie zleva doprava zdánlivě letící do pryč trefuje skvěle Alba a Švarc musí vyplnit prostor u tyče, do níž bolestivě naráží;
82.min. - hřiště opouští Šimon Honetschlager, bývalý hráč Přední Kopaniny. Střídá ho Blažek;
84.min. - po chybě obrany běží Vyšata sám na branku, k míči má stejně daleko jako Šoukal, ve vzájemné srážce je Vyšata úspěšnější, míč se dostává k Přibáňovi, ten však laxně jen vrací do náručí vracejícího se Šoukala;
84.min. - vzápětí však gól pro Kopaninu. Jurek skvěle centruje, Houška hlavičkuje do protipohybu gólmana, ten vyráží a Janda ze vzduchu trefuje prázdnou branku (2:1);
87.min. - očekáváný tlak Kopaniny eliminují zkušení Hrabák s Proškem, kteří drží míč na útočné polovině, k čemuž jim pomáhá i klukovským faulem Santler. Z následného rozehrání Hrabáka vytěží Prošek prudký centr, který před brankou dorazí za záda Švarce potřetí Alba. Po rozehrání se píská konec!

Připravujeme sestřih i pozápasové rozhovory.