Datum a čas:04.06.2011 10:45  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:76. Leubner (1:2), 85. Šafr (2:2)
Góly-soupeř:2. Vajnar (1:0), 51. Hanka (2:0)
Sestava:Borský - Rákosník (85. Vik), Brabec, Cigánek, Leubner - Buzek, Pecka, Houška (46. Čihák), Šafr - Gill (78. Bíro), Strnadel. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Štěpánek - Zimčík, Zeman, Vacula, Smejtek - Vajnar (65. Semrád), Hanka, Charvát, Kašpar (70. Šulc) - Syrový (52. Kubíček), Kopal. Trenér: Václav Šebesta.

P ř e d n í K o p a n i n a – Dlouho to vypadalo, že fotbalisté béčka Přední Kopaniny nezískají v derby ve Střešovicích ani bod. Zlepšený výkon v poslední patnáctiminutovce, který přinesl dva vstřelené góly, ale zajistil alespoň bod za remízu 2:2. Výsledek je však rozhodně lepší než předvedená hra.

Kopanina začala bídně: už ve druhé minutě nechala hlavičkovat zcela volného Vajnara, který se zblízka trefil hlavou. Střešovice GÓL – 1:0!

O rychlou odpověď se snažil Giil, jenže jeho přímý kop přeplachtil břevno.

Domácí byli aktivnější, lépe kombinovali a spoléhali se na výborné individuální schopnosti dua Kašpar – Kopal.

Na Střešovicích bylo od první chvíle vidět, jak prestižně zápas s Kopaninou berou. V nasazení hostující tým předčily.

Ve 20. minutě však mohly o vedení přijít: Buzek krásně vyslal do sólového nájezdu Strnadela, který však prováhal ideální chvíli na střelu a byl zablokovaný vracejícím se obráncem.

Po deseti minutách předvedly Střešovice povedený signál, kdy Kopal rozehrál míč podél zdi na nabíhajícího Kašpara, jehož ale vychytal brankář Borský.

Na druhé straně ukázal výborný zákrok gólman Štěpánek, když vytěsnil pohotovou ránu Houšky ze slušné pozice.

Šance se pravidelně střídaly: za Střešovice to zkoušel Kopal – krásně se zasekávačkami v pokutovém území zbavil čtyř hráčů, ale u pátého Buzka narazil a střelu přes něj „neprocedil“.

Plno emocí přinesla situace, kdy Houška mohl jít sám na branku, ale uvolnil ještě lépe postaveného Strnadela, kterého však zastavil praporek pomezního Šplíchala. Kopaninský kanonýr se v této situaci hodně zlobil, neboť cestu k brance měl zcela otevřenou.

Poločas uzavřela hlavička Strnadela po centru Cigánka. Kopaninský střelec nebyl daleko od gólu, jen měl míč o pár centimetrů výš než potřeboval k přesnějšímu zakončení. Takhle nasměroval balon do Štěpánkových rukavic.

I po změně stran zahrozil Strnadel hlavou, tentokrát však míč přeletěl branku.

Domácí byli v zakončení úspěšnější. Po jednoduché akci se ocitl Hanka sám před Borským, který mu navíc situaci ulehčil trochu ukvapeným vyběhnutím, a střešovický záložník povedeným lobem zvýšil vedení svého týmu. Střešovice GÓL – 2:0!

S Kopaninou to v tu chvíli nevypadlo vůbec dobře. Tým rozhodně neměl svůj den, v horkém počasí zaostával v pohybu, prohrával osobní souboje. Přesto se Leubner dostal do solidní střelecké pozice, pálil pohotově, ale Štěpánek ho vychytal.

Pak čaroval Borský, když vychytal stoprocentní šanci Kašpara. Střídající Kubíček se také dral do výborné příležitosti, ale minul branku. Stejně tak jeden z jeho spoluhráčů prováhal obrovskou možnost skórovat 15 minut před koncem. Z malého vápna nenasměroval míč mezi tyče.

Pak ale hosty hodně povzbudil kontaktní gól. Po centru Pecky se do míče krásně položil Leubner - jeho ukázková rybička, přesně mířená hlavička, zaplula do horního rohu střešovické branky. Tohle byl gól á la Emilio Butragueňo, kterého Leubner vždycky obdivoval. FCPK B GÓL – 1:2!

Závěr sliboval drama, ale deset minut před koncem mohlo být rozhodnuto. Dvě superšance Střešovic však zlikvidoval Borský, který předvedl dva excelentní zákroky během několika vteřin a udržel naději na body. Kopanina se tlačila do útoku a přitom nechávala vzadu otevřená vrátka.

Vyrovnání se však Kopanina dočkala pět minut před koncem. Po dlouhém autu Pecky prodloužil Strnadel míč hlavou za sebe a Šafr z úhlu nekompromisně napálil míč do sítě. FCPK B GÓL – 2:2!

Pak ještě střílel Buzek, do míče se opřel dobře a pohotově, ale zaplachtil těsně vedle tyče...
Rozhodčí:Tomšů - David, Šplíchal
Delegát:Dobšík
Žluté karty:Zeman, Zimčík - Leubner, Gill, Buzek, Cigánek
Hřiště:Střešovice