Kopanina poprvé na jaře prohrála. S Roudnicí, aspirantem na postup!

Datum a čas:27.03.2011 15:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly-soupeř:27. Bukač (1:0), 47. Kuchař z pen. (2:0), 90. Kuchař (3:0)
Sestava:Jeřábek - Vladyka, Bláha (K), Mareš (72. Šafr), Kunt - Foltýn, Zadina, Honetschlager, Čihák - Strnadel (84. Huňáček), Sdiri. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Svatoš - Obrtlík (K), Lukášek, Vlček, Pohořelý, Medek, Bukač, Mikas (61. Slavíček), Vobořil (25. Brandejs, 81.Kala), Kwame, Kuchař. Trenér: Marián Řízek.

R o u d n i c e - Ve třetím jarním kole už fotbalisté FCPK našli přemožitele. V Roudnici nad Labem prohráli 0:3. Kopanina proti silnému soupeři s ambicemi na postup nepropadla, přesto odjela s tříbrankovou prohrou. Góly jí dali hráči s prvoligovými zkušenostmi - Kuchař a Bukač. Důležitý byl druhý gól z penalty brzy po přestávce. Kopanina sice dvakrát dostala míč do sítě soupeře, bohužel jednou se pískala ruka a podruhé faul na brankáře.

Předzápasová taktika kalkulující se stavem 0:0 vzala pro Kopaninu málem brzy za své. Hned v první minutě po chybné rozehrávce Bláhy měl tutovku Medek. V jasné šanci však jen orazítkoval vnější tyčku.

Bylo to symbolické pro představení Kopaniny na stadiónu Pod Lipou. Ač byla domácím vyrovnaným soupeřem, její hráči si neodpustili několik fatálních ztrát v rozehrávce, které naštěstí Roudnice nepotrestala.

I díky tomu byla Kopanina po prvních pětačtyřiceti minutách stále ve hře o dobrý výsledek, a to i po brance Bukače, který se ve 27.minutě nejrychleji zorientoval po souboji s hostující obranou a profesorsky k bližší tyči překonal Jeřábka.

Kopanina byla v první půli před brankou soupeře jalová. Za zmínku stojí snad jen trestný kop Foltýna po faulu na Strnadela, který bohužel zaujal jen zajímavou pozicí odkud byl zahráván, nikoliv však už samotnou exekucí. Také se líbila akce po pravé straně, kdy Mareš našel Foltýna, ale jeho centr před branku odvrátili obránci.

Poločas 1:0 pro Roudnici, hráči se šli osvěžit. Losovala se tombola, vítěz bral náramkové hodinky.

Úvod druhé půle měl pro FCPK katastrofální důsledky. Hned po dvou minutách hry penalta! Medek zůstal osamocený na šestnáctce a po následném střetu s Kuntem a Jeřábkem šel k zemi. Kuchař penaltu napálil prudce doprostřed branky pod břevno a Roudnice vedla 2:0.

Kopaninu dvoubrankový náskok nepoložil a statečně usilovala o narovnání skóre. Do šancí se dostávala zejména po standardních situacích, které byly zahrávány s dobrou razancí i do správného prostoru. Většina z nich byla po faulech na Sdiriho, který schytal hodně ran.

Hostům se dokonce podařilo i dvakrát dostat míč do roudnické sítě, bohužel v obou případech se ozval hvizd rozhodčího. Zatímco poprvé si Bláha skutečně zřejmě pomohl rukou, při druhé situaci s faulem na brankáře už to tak jednoznačné nebylo. A do třetice při další standardce hosté hodně vehementně reklamovali ruku jednoho z roudnických zadáků.

Když ani Strnadelovo obhození gólmana do sítě nedošlo a Bláha pálil z šestnáctky po příklepu Foltýna do oblak, dosáhly snahy Kopaniny o změnu skóre vrcholu zmaru.

Roudnice si i ve druhé půli vypracovala pár zajímavých možností, ale skóre třetí brankou stihla pojistit až v úplném závěru. V poslední minutě se dostal k míči za šestnáctkou Kuchař a střelou na zadní tyč překonal Jeřábka potřetí.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OKAMŽIKY UTKÁNÍ:

1. POLOČAS
1.min. - hned v úvodu obrovská šance Roudnice, po ztrátě míč Medek postupoval sám z mírného úhlu na Jeřábka, naštěstí pro hosty trefil jen vnější tyč;
7.min. - po rohu zůstal nepokrytý před roudnickou brankou Čihák, své výtečné hlavičkové schopnosti však tentokráte nepředvedl;
12.min. - Zadina uspěchal akci do otevřené obrany a pálil slabě z velké dálky;
14.min. - Vobořil zpracoval míč ve vápně na prsa, obránci jej stihli včas odkopnout;
18.min. - další zajímavý brejk pro Kopaninu, Sdiri se Strnadelem 2 na 2, Sdiri volil samostatnou akci, ale trefil jen couvajícího zadáka Roudnice;
20.min. - další hrubka v rozehrávce Kopaniny. Honetschlager přišel o míč, ale Medek ani napodruhé na Jeřábka nevyzrál a překopl branku;
21.min. - pro zranění odstupuje výborný útočník Roudnice Petr Vobořil;
27.min. - Roudnice GÓL 1:0. Mikas poslal míč do vápna, obránci propadli v hlavičkovém souboji a Bukač se rychle zorientoval a precizně zakončil;
33.min. - Jeřábkův nepovedený odkop po malé domů nepotrestal Mikas svým lobem;
35.min. - Strnadel vyhrál hlavu v šestnátce, nikdo z jeho spoluhráčů však míč nesledoval;
36.min. - pěkná akce Kopaniny. Mareš vyslal míč do pravého křídla, Strnadel lehce přizvedl přes obránce na Foltýna, bohužel jeho prudký centr odvrátili obránci;
37.min. - tutovka Roudnice. Foltýn špatně trefil na vlastní polovině dlouhý míč letící přes půlku hřiště a nechtěně vyslal do šance Lukáška. Jeho zakončení však bylo víc než bídné a bylo z toho dokonce vhazování pro FCPK;
40.min. - sudí Řezáč musel uklidňovat pošťuchující se dvojici Kunt a Brandejse;
41.min. - Strnadel obral o míč Kwameho a vzápětí byl faulován. Foltýn však v dobré pozici vystřelil slabě do náruče Svatoše;
42.min. - další faul tentokráte Vlčka na zapomenutého Mareše na křídle. Ani další standardka k ničemu nevedla. Marešův pád a následné protesty navíc ocenil sudí Řezáč žlutou kartou.

2. POLOČAS
46.min. - faul na Sdiriho, dobrá standardka, ale bez zakončení;
47.min. - penalta pro Roudnici. Medek přebral míč na hranici ofsajdu a následně padá po souboji s Kuntem a Jeřábkem. Kuchař z penalty suverénně překonává Jeřábka. Roudnice GÓL 2:0;
48.min. - Strnadel si zpracovává těžký míč ve vápně na prsa, než se dostane k zakončení, obrana odvrací;
58.min. - rychlý brejk Roudnice po ztrátě Zadiny, tentokráte Jeřábek Kuchaře vychytal;
59.min. - další ztráta míče tentokráte Bláhy a znovu rychlý kontr Roudnice. Mikasova střela vedle;
60.min. - Kunt zahrává přímý kop, míč propadává mezi zadáky Roudnice, hráči FCPK vehementně signalizují ruku, sudí Řezáč nepíská;
63.min. - standardní situace Bláhy, Strnadel hlavou míří nad branku;
70.min. - tentokráte standardka na druhé straně. Mareš odvrací a následná střela míří vedle branky FCPK;
72.min. - pro zranění střídá Mareš, nahrazuje ho poprvé na jaře Šafr;
73.min. - velká šance Strnadela, obstřeluje Svatoše na dlouhou nohu, míč sice směřuje do branky, ale nemá potřebnou razanci a obrana ho stačí zpacifikovat;
74.min. - po závaru Bláha dostává míč do branky, ale předtím hraje rukou a gól neplatí;
75.min. - faul Kwameho, hezky zahraná standardka, Foltýn sklepává na Bláhu, ale ten svou slabší pravou nohou míří do oblak;
80.min. - Kopanina podruhé dává ze skrumáže gól, který opět není uznán. Tentokráte pro faul na gólmana. Zdá se to jako velice přísné rozhodnutí rozhodčího;
81.min. - střídá Brandejs, který přišel na hřiště místo zraněného Vobořila. Na jeho místo přichází Kala;
84.min. - střídá i Kopanina. Bohuslava Strnadela nahrazuje Huňáček;
89.min. - poslední akce Kopaniny, kterou zastavuje pomezní Janíček. Jeho rozhodnutí rozlítilo Foltýna, který vzteky málem nakopl míč, ale nohu zastavil;
90.min. - Roudnice GÓL 3:0. Kuchař skóruje podruhé v utkání, když za šestnáctkou vystřelí a nepříliš prudká poskakující rána zapadne k pravé tyči Jeřábkovy branky. ZÁPAS KONČÍ!

Rozhodčí:Řezáč - Kotalík, Janíček
Delegát:Peteřík
Žluté karty:Kwame - Vladyka, Mareš, Sdiri
Hřiště:Roudnice n./L.