V zápase dvou divizních soupeřů v Benešově uhrála Kopanina remízu 1:1.

Datum a čas:26.02.2011 14:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:51. Foltýn (1:1, as. Sdiri).
Góly-soupeř:14. vlastní Mareš (1:0).
Sestava:Borský (46. Jeřábek) - Čihák (46. Vladyka), Bláha, Mareš, Kunt - Honetschläger - Bittengel, Zadina, Foltýn, Huňáček (46. Brabec) - Sdiri. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Capouch – Chomát, Křivohlavý, Zoubek, Bredler (46. Komárek) – Kučaba, Havlíček, Šefrna (46. Šmejkal), O. Štěpán – Turek, Veinlich.

B e n e š o v - Předposlední přípravný zápas zimní přestávky skončil remízou. Výsledek 1:1 veze Kopanina z Benešova i přesto, že vstřelila obě branky. Tu první totiž nasměroval Mareš do vlastní sítě. Ve druhé půli pak vyrovnal svým prvním gólem za FCPK Pavel Foltýn. Za týden čeká na Kopaninu generálka proti Bohemians 1905 B!

Kopanina začala nebojácně. Sdiri se drze prodral mezi třemi obránci ke střele, ale vybojoval jen roh. Byl to ovšem na dlouho poslední sympatický pokus hostů. Ti nedokázali udržet míč, v jejich hře bylo hodně ztrát a nepřesností.

Domácí Benešov, pátý tým divize A, byl aktivnější a zatlačil Kopaninu je její polovinu. Soustavný tlak přinesl po necelé čtvrthodině vedoucí gól. Obránci podcenili míč, který směřoval k postranní lajně, tam si pro něj seběhnul útočník Benešova a poslal před branku dobrý centr – ten si při snaze o odvrácení nasměroval Mareš hlavou nechytatelně do vlastní sítě. Borský plachtil vzduchem marně. Tohle byl ukázkový vlastenec – 1:0!

Kopanina dál jen bránila, dopředu byla neškodná a po chvíli přečkala velkou šanci domácích: jejich střelec Veinlich se probil před pokutovým územím, ač faulovaný, ještě připravil míč parťákovi z útoku, který sám před Borským pálil v tutové šanci vedle.

Až po půlhodině měla reálnou šanci skórovat i Kopanina, když Honetschläger ukázkově při presinku předskočil obránce a postupoval se Sdirim ve dvojici na stopera. Sdiri ale místo přihrávky zvolil kličku, která mu nevyšla a bylo po šanci.

Honetschläger zasáhl po chvíli dobře i na druhé straně, když v poslední chvíli obral útočníka Benešova o jasnou šanci poté, co Čihák na lajně špatně trefil míč.

Ve 35. minutě přišel nejhezčí okamžik celého zápasu. Osmdesátimetrový výkop brankáře Benešova sklepnul nádherně Veinlich z prvního doteku kolegovi z útoku, jenže ten křížnou střelou napálil jen tyč...

Kopanina na sebe upozornila efektivním zakončením patičkou, které zvolil Bittengel po centru Foltýna, ale jeho střele chyběla razance, stejně jako ráně Foltýna z 20 metrů.

Hra hostů působila celkově neurovnaně, domácí byli jasně lepší. I proto přišla poločasová domluva trenéra Mejdra. A po změně stran už to na hřišti vypadalo jinak, z pohledu Kopaniny výrazně lépe.

Ve zcela opačném světle se ukázal třeba Sdiri, který v prvním poločase víc diskutoval s rozhodčími, než hrál. Po pěti minutách agresivně a účinně napadal obránce, vybojoval přímý kop, který ale Bittengel poslal z ideální pozice nad branku.

Za minutu už bylo vyrovnáno. Střed benešovské obrany se na chvíli rozestoupil, čehož výborně využil nabuzený Sdiri: krásnou kolmicí poslal do sólového nájezdu Foltýna, který sám před gólmanem nezaváhal a suverénně zakončil svou šanci střelou do horního rohu branky – 1:1!

Kopanina dobře držela míč, častěji se hrálo na polovině Benešova, přesto se Pražané nevyvarovali chyb vzadu. V 64. minutě zaváhala pravá strana a kanonýr Veinlich se řítil sám na brankáře Jeřábka, který naskočil do druhého poločasu. A první ostrý zákrok zvládl výborně – Veinlich se ho pokoušel obstřelit, ale Jeřábek dobře zasáhl a míč vyrazil. Poté ještě lapil štiplavou střelu z 25 metrů.

Sympatický pokus z dálky předvedl i kopaninský Brabec, jehož skákavou ránu zkrotil domácí brankář až na druhý pokus.

Kopanina cítila šanci na vstřelení vítězného gólu. Další přímý kop z velmi výhodné vzdálenosti zahrával Mareš, ale dopadl podobně jako před ním Bittengel – o pár decimetrů přestřelil.

Domácí se ve druhém poločase spoléhali na rychlé brejky a čtvrt hodiny před koncem z jednoho mohl rozhodnout velmi nebezpečný Veinlich, ale Jeřábek ho už podruhé v jasné šanci vychytal. A po chvíli i potřetí, když mu skočil na malém vápně pod nohy a vzal mu naději na to, že se mezi střelce zapíše i proti Kopanině.

Ke gólu byl hodně blízko i Honetschläger, k němuž se dostal prodloužený míč po rohovém kopu, jenže osamocený kopaninský záložník přestřelil v jasné šanci halfvolejem ze sedmi metrů. To byla obrovská příležitost!

Nadějně vypadala i rána Bittengela, jehož poslal do úniku krásnou kolmicí Foltýn. Výsledkem byl jen roh, po němž se prosadil hlavou Mareš, ale míč netrefil ideálně.

VÝSLEDKY FCPK - ZIMNÍ PŘÍPRAVA:
Slavia dorost - FCPK 2:2 (Zadina, Čihák), více o utkání
SK Motorlet - FCPK 3:0, více o utkání
Tatran Rakovník - FCPK 1:5 (Strnadel 2, Huňáček, Honetschläger, Santler), více o utkání
Horní Měcholupy - FCPK 1:3 (Strnadel 2, Bittengel), více o utkání
Polonia Varšava B - FCPK 2:0, více o utkání
FC Zličín - FCPK 2:4 (Santler 2, Mareš, Honetschläger), více o utkání
SK Aritma - FCPK 2:2 (Strnadel, Bláha), více o utkání
SK Benešov - FCPK 1:1 (Foltýn)