FCPK2-1Bohemians 1905, a.s. B
 Přední Kopanina generálku zvládla. Na přírodní trávě porazila "klokany" 2:1!

Datum a čas:05.03.2011 15:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:48. Bittengel (1:1, as. Gerstner), 73. Strnadel z penalty (2:1, as. Santler)
Góly-soupeř:19. Töre (0:1)
Sestava:Jeřábek (46. Borský) - Bittengel, Honetschläger, Bláha, Kunt (46. Brabec) - Gerstner, Zadina, Santler, Huňáček (46. Čihák) - Strnadel, Sdiri (46. Vladyka). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Hlavatý - Baubín, Barros, Hauer, Ježdík - Císař, Vašut (65. Rein), Budínský, Gröbl (65. Hejret) - Fadrný, Töre (46. Květoň). Trenér: Hradecký.

D o b r o v í z - Fotbalisté FCPK si týden před startem divize zvedli sebevědomí. V posledním přípravném zápase dokázali porazit 2:1 druhý nejlepší tým divizní skupiny A, Bohemians 1905 B! Po trapném výkonu v Benešově z minulého týdne tentokráte proti klokanům nastoupila jiná Kopanina. Agresivní, fotbalová, hladová po vítězství. A jelikož se modročervení dokázali vypořádat i s nepříznivým vývojem skóre, zvítězili po brankách Bittengela a Strnadela 2:1.

Po dlouhé zimě si oba týmy vyzkoušely poprvé přírodní trávník, který byl díky pořadatelům z TJ Sokol Dobrovíz výtečně připraven.

Hrál se svižný fobal, důrazný, se zajímavými situacemi před brankami. Oba týmy ve svých tradičních barvách: klokani zelenobílí, Kopanina modročervená.

První půle patřila jednoznačně Přední Kopanině, ale vyhrála jí Bohemka. Jediný gól totiž vstřelil právě její útočník Töre, který využil parádní uličku od spoluhráčů středem obrany a precizně překonal k tyči Jeřábka v 19.minutě. FCPK-Bohemians 0:1!!!

Kromě tohoto gólu se však většina podstatných věcí odehrála před gólmanem Bohemians Hlavatým. Kopanina soupeře vlétla jako uragán. V 6.minutě nasadil obránci jesličky Huňáček, jeho pěkná střela byla zblokována na roh. Ten rozehrál Gerstner a Strnadelovu hlavu reflexivně likvidoval Hlavatý. V 9.minutě pálil zpoza vápna Santler, jeho pumelice trefila břevno a od země se odrazila z branky pryč!

Po skvělém úvodu měla i nadále Kopanina více ze hry, ale soupeř ji vytrestal z produktivity. Töre skóroval z první vážnější situace před brankou Jeřábka.

Do půle pálil ještě dvakrát pěkně Sdiri a trestný kop Bittengela líznul Strnadel víc než bylo třeba a míč šel nad branku. V samém závěru první půle podržel svůj tým Jeřábek, který zlikvidoval možnost Fadrného.

POLOČAS: FCPK - BOHEMIANS 1905 B 0:1!!!

Bojovného ducha ukázali modročervení ve druhých pětačtyřiceti minutách, když dokázali utkání otočit a dovést jej do vítězného konce.

U několika podstatných situací, zejména v úvodu druhé půle, se objevil aktivní Günter Bittengel.

Hned ve 46.minutě se po šanci Strnadela odrazil míč od Hlavatého na vápno, ale s výtečnou střeleckou pozicí před odkrytou brankou naložil Bittengel prachbídně a namířil svůj pokus vysoko nad!

Dvě minuty nato však právě Bittengel vyrovnal. Po parádní kombinaci před šestnáctkou dostal míč do uličky od Gerstnera a tentokráte Hlavatého ukázkově překonal. FCPK - Bohemians 1:1!!!

Gólman klokanů byl nadále v permanenci. Ve dvou pokusech vychytal kanonýra Strnadela. Nejprve vyrazil jeho dorážku v 49.minutě a pak ztlumil do náruče i jeho hlavičku v 64.minutě.

Svůj dobrý výkon Hlavatý málem pokazil, když v 65.minutě otálel s rozehrávkou a po kličce Santlerovi a Strnadelovi přišel o míč, ovšem všudybyl Bittengel namísto obloučku do prázdné branky trefil znovu jen Hlavatého.

Také Bohemka mohla skórovat. V 71.minutě dostal Fadrný ideální přihrávku po zemi na hranici vápna a placírkou umísťoval míč pod břevno. Gólman Kopaniny Borský, který nastoupil do druhé půle, však předvedl výtečný zákrok a míč posunul nad břevno.

Rozhodující okamžik přišel v 72.minutě. Pěkná akce na pravé straně, odkud odcentroval Vladyka, Strnadel míč hlavou vrátil před branku na Santlera, ale ten byl při dorážce faulován. Pokutový kop!

Míč si postavil Strnadel a nezaváhal. Vstřelil svůj šestý gól v zimní přípravě, který se nakonec ukázal v tomto utkání jako rozhodující. FCPK - Bohemians 2:1!!!

V poslední čtvrthodině se Kopanina soustředila na defenzivu a chodila do smrtících brejků. V 82.minutě vysunul Strnadel Bittengela, který pláchl od půlky celé obraně, ale trefil jen vybíhajícího Hlavatého. V 83.minutě si Strnadel vyměnil elegantně míč se Santlerem, ale střelu nasměroval znovu jen do Hlavatého. A do třetice byl v centru dění Strnadel. Po nadýchaném centru od Honetschlägera si připravil míč, ale vypálil těsně vedle branky.

Promarnění těchto šancí mohlo FCPK mrzet v úplném závěru, když po standardní situaci hlavičkoval Barros, naštěstí trefil jen náruč Borského.
Rozhodčí:Černý O.
Hřiště:Dobrovíz